10 Musí sledovat filmy finanční profesionály

Finanční svět ve všech svých inkarnacích, směřuje k velkému kinematografie; tragédie, komedie, vynalézavost, katastrofa a vykoupení; jsou přítomny v mnoha finančních filmů, které Hollywood produkoval v průběhu let. Zatímco většina filmů vylíčit finančních profesionálů v méně než lichotivé světlo, neuvěřitelné příběhy přebytku, riskování, a samozřejmě chamtivosti vytvářejí přesvědčivé kina, a jsou požadovány zobrazení pro každého, kdo uvažují o nebo již pracují v biz.

Viz také: Jak Hollywood vylíčí Wall Street

1 Wall Street: Peníze nikdy nespí. Začneme náš seznam s (pravděpodobně zbytečné) navazuje na klasický; Tento film je v seznamu pouze jako dodatek k letopisů Gordon Gekko, a překvapivým kameje z jiného Wall Street absolventy.

9 Barbaři před branami. Převážně zapomněli 1993 televizní film soustředil na leveraged buyout (LBO) ze RJR Nabisco. Zatímco film dělá vzít nějaké tvůrčí svobody v zobrazovat real-life událost, budou diváci šokováni a pobaveně na neschopnost a chamtivosti CEO Nabisco je, F. Ross Johnson a behind-the-scenes jednání a machinací kolem tohoto známého LBO.

Viz také: Firemní kleptokracii Na RJR Nabisco

Osm. Americké psycho. Násilné a provokativní thriller nastavit v zadní kapka financí, Christian Bale hraje bohatý investiční bankéř s tmavým tajemství. Zatímco tam je velmi málo skutečné finance v tomto filmu, Americké psycho se vrhnout světlo na surrealistické svět obývaný elitní třídě financí a naprosté odpojení mají mezi sebou i s realitou.

7 Glengarry Glen Ross. Uznávaný filmové adaptaci divadelní hry David Mamet, to nekonečně stojící za zmínku film se zaměřuje na tým utlačovaných realitních prodejců, jejichž morálka byly úplně rozrušená po letech práce pro jejich bezohledné společnosti. Tento film mapuje chamtivost a tajný taktiku, že prodejní pozice mohou být vystavena, stejně jako tlak na prodejní lidi svými nadřízenými. Zatímco celé obsazení je prvotřídní, Alec Baldwin je “motivační řeč” krade celý film, a přináší na světlo absolutně nejlepší a nejhorší tváře pracovat pod obrovským tlakem.

Viz také: Plavat se žraloky jako makléř

6 Rogue Trader. Tento film vypráví příběh Nick Leeson, obchodníka, který bez pomoci způsobila platební neschopnost Barings Bank, svět je druhá nejstarší obchodní banky. Vycházející hvězda na Singapur obchodním místě, Leeson vyhodil do vzduchu tak rychle, jak vstal, skrývá obrovské ztráty ze svých nadřízených v pečlivě skrytých účtech, nakonec vést k matce všech neúspěšných obchodů na krátkém kultivační polohy na Nikkei, která však končí zažívá velký sigma tah. Zatímco film je sám o sobě slušně zábavné, Leeson příběh je pro velkou lekci v řízení rizik a finančního dohledu.

5 Trading Places. Tento novodobý přijmout Princ a chudák vybaven Eddie Murphy jako uličnickým ošidit umělce, který dostane napálil, aby se stal manažerem komodity obchodní firma, zatímco bezděčně nahrazovat jeho nástupce, si blueblooded výkonné hraje Dan Aykroyd. I když skutečné obchodování bere backseat ke znakům přecházející do svých nových okolností, konečná 15 minut z filmu má velmi přesné zobrazení zběsilou obchodní seance v pomerančový džus futures dolů. Aniž by odhalil podrobnosti, tato scéna samo o sobě stojí za vstupné, ale vedlejší role, 80. nostalgie a skvělé herectví z hlavních rolí činí tento must-hodinky.

4 Vlk z Wall Streetu. Pokud jste ho ještě neviděli tento Scorsese-helmed životopisný film zaznamenávat vzestup a pád slavného akciovém scammer, Jordan Belfort, pak vám chybí na některé z nejlepších výkonů Leonardo DiCaprio a kariéry Jonah Hill je. Stejně jako čerpadlo a skládka barbaři “, Vlk z Wall Street je založen na skutečných životních událostí (i když opět s velkou rozebrat divadelních), kolem nechvalně známé Stratton Oakmont, over-the-counter makléřské firmy a čerpadlo a skládky schéma, které pomohl IPO několik velkých veřejných společností během pozdních 80. a 90. let.

Viz také: Je Belfort Wolf Real Wall Street?

3 Kotelna. Zatímco Barbaři před branami probíhá v pozlátko a půvab z firemní zasedací místnosti, kotelně se nachází v absolutním nejnižší příčce finančního žebříčku: schéma čerpadla a výpisu. WhileBoiler pokoj je fikce, čerpadlo a výklopné firmy jsou velmi reálné, jako jsou bolest a utrpení, které způsobují, na své oběti. Kotelna slouží jako varování pro ty, kteří začínají investovat na akciovém trhu, držet se transparentních a solidních firem založených na zdravých základech, a vždy sledovat rčení: “. Je-li to zní příliš dobře, aby to byla pravda, pravděpodobně to je”

2 Margin Call. Snad nejvíce finančně přesný film na seznamu, vezme Margin Call uskuteční v rozpětí 24 hodin v životě Wall Street firmy na pokraji katastrofy (těsně po vzoru některých velkých výduť závorkách). Margin Call dělá málo skrýt své opovržení pro bezohledné riskování ze strany některé z největších bank v období před finanční krizí v roce 2008, jako je obchodování s komplexní derivátových nástrojů sami sotva rozuměl. Neuvěřitelně dojemné scény ve filmu má dvě hlavní postavy mluví mezi sebou o hrozící katastrofě, která bude brzy rozpoutal na jejich bankou a nic netušící finanční krajiny, zatímco vrátný stojí mezi nimi, zcela lhostejný k tomu, co se děje.

1 Wall Street. Překvapení, překvapení: číslo jedna finance film velmi profesionální musí vidět, je Oliver Stone klasika, která má tisíce vysokoškoláků pronést nesmrtelnou frázi “Modrá podkova miluje Anacott Steel”, jak se vrhli ke svým 7s Series. Původně vytvořený pro zobrazení převýšení a hédonismus spojené s finančním prostředkům, Wall Street ještě má neuvěřitelnou sílu jako nástroj rekrutování pro obchodníky, brokerů, analytici a bankéři téměř 30 let poté, co byla provedena. Ačkoli film slouží pro nás varovat před nebezpečím zneužití důvěrných informací, přiznejme si to, kdo by nechtěl být Bud Fox, nebo dokonce Gordon Gekko (legálně samozřejmě) a dopřejte trochu v našem chamtivé straně; Koneckonců, jak Gekko by se říci: “Chamtivost je dobrá.”

Sečteno a podtrženo?

Tyto filmy jsou must-hodinky pro každou prospektivní finanční profesionál, ale i když nejste na mysli kariéru v oboru, mohou tyto filmy poskytnout trochu vhled do přírody a občas absurdním světě financí. Nicméně jak se říká, “pravda je podivnější než fikce”, a jak ukázaly události, jako recese 2008, pádu Enron a Madoff skandál, skutečný život může být mnohem neuvěřitelnější než jakýkoli příběh Hollywood může řemeslu.