3 Big Medicare Part D Zvyšuje co potřebujete vědět

Stovky pojišťovny nabízejí celostátní Medicare části D plánů, které poskytují předpis pokrytí léku pro seniory, kteří nemají dostat, že pokrytí prostřednictvím plánu zaměstnavatele nebo Advantage plánu Medicare. Zatímco méně plány Část D bude k dispozici letos v každém státě existuje asi 22 plánů, opouštět spoustu možností – možná ohromující číslo – pro spotřebitele z čeho vybírat. Pokud chcete zapsat do Medicare části D plánu pro rok 2017, máte přes 7. prosince 2016, aby tak učinily. Zde jsou potenciální zvýšení cen, které musíte být vědomi a několik tipů, jak minimalizovat nebo se jim vyhnout.

Medicare části D Odečitatelné a Premium Zvýšení

Většina plány budou vidět jejich odpočitatelnou nárůst od $ 360 na 2016 $ 400 v roce 2017. Zákazníci musí zaplatit 400 $ z kapsy u receptů před Pojistné krytí kopy. To může být možné najít plán s nižší odečitatelné nebo dokonce žádné zdanitelné, ale plán bude pravděpodobně tvořit pro tuto dávku s vyššími náklady jinde, na pojistném nebo léku spolupráce vyplatí či pojištění se spoluúčastí. I když to $ 40 navýšení bude mít vliv na finance Mnozí senioři “, není to ten, kterého musí být nejvíce znepokojeni.

Prémie jsou poněkud větší obavy. Pokud již máte Část D plán, který pracoval dobře pro vás v roce 2016, nejjednodušší věc udělat, by bylo, aby ji udrželi. Ale to nemusí být tou nejlepší volbou, protože to vás může stát v roce 2017. Kaiser Family Foundation, neziskové výzkumné a analýza zdravotní politika organizace, uvádí, že dvě třetiny spotřebitelů Část D bude vidět vyšší pojistné, pokud zůstanou se svými současnými plány. Budou platit průměrný měsíční prémii ve výši $ 42,17 v roce 2017 v případě, že nezapínejte, 9% nárůst oproti roku 2016 pojistného. A pojistné jdou nahoru o více než 15% v některé z největších plánů, zatímco pojistné ve skutečnosti klesá v jiných zemích. Prémie se pohybují od $ 16,81 za měsíc na 71,66 $ měsíčně po dobu 10 nejoblíbenějších plánů. Nakupování v okolí by mohlo znamenat značné úspory ve výši pojistného.

Medicare části D Drug Přirážky

Ale i prémiové nárůsty nejsou to, co zákazníci Medicare Part D musí být velmi znepokojen – pokud nemají v současné době používají nějaké léky na předpis. Místo toho, většina zákazníků by se měla zaměřit svou energii na volbu plánu, který nabízí nejnižší out-of-pocket náklady na léky, které pravidelně používají. AARP Bulletin zjistil, že existují obrovské zvýšení cen u některých léčiv, a to i generik, v některých plánech, stejně jako velké rozdíly v cenách stejného léku mezi různými plány Část D. Například mezi dostupnými na Floridě 20 plánů, enrollees, kteří užívají drogu Procrit anémie by mohlo platit jak hodně jak $ 569 nebo tak málo, jak $ 27 na dodávku 30 dnů, což je rozdíl $ 542. To je největší důvod, proč byste neměli automaticky znovu zapsat do stejného plánu jste měl v roce 2016. Měli byste výzkum toho, co budete platit za vaše konkrétní léky jako první.

Chcete-li zjistit, jaké jsou vaše skutečné náklady by mohly být pro zápis do konkrétního plánu použít Medicare je online nástroj Plan Finder. Pak použijte nástroj přidejte každý lék na předpis užíváte; to bude ptát na vaši dávkování, jak často naplnit svůj předpis, a zda používáte maloobchodní nebo zásilkovou lékárnu. Potom můžete zobrazit seznam drog programů dostupných ve vaší oblasti naleznete v předpokládané roční náklady drog pro každého a zjistit, zda všechny vaše léků na vzorců daného plánem. Můžete si také zjistit, zda některý z léků, které používáte mají své limity, jako je například požadavek předchozího povolení krok terapie nebo množstevní limity. Plán nálezce také ukazuje pojistného, ​​spoluúčastí a rozsah soupojišťování a spoluúčasti pro každý plán.

Enrollees také potřebují porozumět tomu, jak cenové patra plánu pracují. Pokud uvažujete o pobytu se stejným plánem, protože jste spokojeni s prémií a co jste placení online drogy v roce 2016, ne znovu zaregistrovat, dokud se zjistit, zda některý z vašich léků byly přesunuty do dražší vrstvě, což se může stát i při generik. Droga použití by mohly být dokonce odstraněny ze vzorců svůj aktuální tarif je úplně, což znamená, vaše pojištění se to nebude týkat.

Budete také chtít, aby se ujistil lékárny údaje plánu v celé síti jsou vhodné pro vás, protože jde out-of-sítě může stát podstatně více.

Přepíná z spoluúčast CO platí

Kromě toho věděl, kolik každý plán k dispozici vám bude účtovat za léky, které používáte nejčastěji, je třeba vědět, zda budete platit spoluúčast nebo souběžně zaplatit za tyto léky. Téměř dvě třetiny Část D drog vyžadují, aby zákazník zaplatit spoluúčast, což je procento nákladech léku, místo co-pay, což je plochá částka v dolarech. Je běžné, že plán účtovat co-pay generik a soupojišťování pro preferovaných značek, nonpreferred léků a speciálních léků.

S vědomím, že máte 10 $ ko-pay u léku, vám dává jistotu nad tím, co budete platit; s vědomím, že jste zodpovědný za 10% soupojišťování nestane, pokud nechcete vědět, co plná cena této drogy je, a spoluúčast vás nechrání proti zvyšování cen léčiv. (Chcete-li se dozvědět více o své odpovědnosti za náklady drog, číst Pokrytí Gap Sleva Program: Jak to funguje?)

Sečteno a podtrženo?

Ujistěte se, že nakupovat a získat realisticky odhadnout, co můžete očekávat, že zaplatí za léky v roce 2017 předtím, než se přihlásíte do plánu Medicare části D. Pokud ne, můžete zjistit sami platit víc, než je nutné pro léky nebo bude muset přestat užívat léky na předpis, protože jej již nemůže dovolit, může ohrozit vaše zdraví. (Související čtení, viz Jak se vyhnout Sankce Když Odložení Medicare).