3 důvody, proč US Rate Výlety neodradí kupců domů a bytů (FNMA)

Většina analytiků věří, nízké úrokové sazby hypoték přispěly k oživení bydlení ve velkém stylu. Kombinace nízkých cen nemovitostí a nízkých výpůjčních nákladů láká kupce sundat ze stínu v době, kdy nejistota vládl na trhu s bydlením. Jak 2016, analytici z Federálního National Mortgage Association (OTC: FNMA) a Asociace hypotečních bankéřů (MBA) projektu, že sazby jsou konečně zotavuje ze svých all-time minima a pravděpodobně porostou, i když pomalu, v průběhu příštích letech. I když logika velí, že úrokové sazby hypoték, za předpokladu, že povzbudil kupce, když nízká, by se měl začít odradit jak oni se zvednou, několik dynamika ve hře na trhu naznačují, že nákup aktivitu by měl zůstat silný, i když ceny klíště nahoru.

Sazby zůstávají historicky nízkých

Jak května 2016, úrokové sazby hypoték byly na 3,75% na 30-leté pevně běžného úvěru a 3,125% na 15-leté pevně konvenční úvěr. Tyto sazby jsou tak nízké, že to bude trvat masivní výlet jen aby úrokové sazby hypoték zpět v souladu s historickými průměry. Od roku 1970 do roku 2000, ceny nepoklesl pod 6,5%, a v roce 1981 dosáhl tak vysoké jako 18,4%. I když ceny klesly během 2000s, oni zůstali v 5-7% rozsahu až do finanční krize. V tomto bodě, Fed učinil bezprecedentní krok shození sazeb na nulu, a úrokové sazby hypoték klesly v tandemu s 3-4% rozsahu. To je místo, kde mají vznášela od té doby.

Ceny mohl zdvojnásobit a stále zůstávají na nízké straně historických průměrů. Který uvedl, že šance na zdvojnásobení ceny, nebo dokonce roste o více než bod nebo tak jsou mizivé. Fed opakovaně najevo, že veškeré nadcházející zvýšení sazeb by mělo být mírné a postupné v přírodě. I když chybí na všech dob nízké ceny může ohrozit kupujících, většina kupujících jsou dostatečně chytrý, aby věděli, že jsou ještě stále hodně, dokonce i při teplotě 4 nebo 5%.

Hotovostní Kupující Všude

V roce 2015 jedna třetina všech kupců domů a bytů ve Spojených státech zaplatil za své domovy v hotovosti a nezahrnovala banka nebo věřitele. Během vrcholu bubliny na trhu nemovitostí v roce 2005, pouze 20% kupujících zaplacena v hotovosti. Několik faktorů přispělo k hotovosti kupce množících. V důsledku krize, věřitelé zpřísnily své standardy, aby se zabránilo dostat opět hořelo výchozí hodnoty. Zatímco zamlžování zrcadla zastoupena ani minimálních standardů stanovených v mnoha věřitelů během bubliny, nejvíce otočil tvrdě v opačném směru po skončení krize, klesající dlužníků pro většinu triviální kreditních a příjmy přestupky. Kupující s penězi se vyhnout těmto zatěžujících norem tím, že zaplatí v hotovosti a řezání hypoteční společnost z rovnice úplně.

Kromě toho, krátký prodej a uzavření aktivita vyzvednout během zhroucení. Banky často omezují prodej těchto vlastností na peněžních kupujících. Navíc, když ceny nemovitostí zřítil, mnoho zahraničních investorů, kteří téměř bez výjimky platit v hotovosti, snesl se ke koupi nemovitosti na levné.

Hotovostní kupující nemají jedno, jestli úrokové sazby hypoték jsou 3 nebo 30%. Jejich hotovostní výdaj je stejná v obou směrech. Ve skutečnosti, vysoké úrokové sazby hypoték prospěch peněžní kupce, protože udržet bezhotovostní kupujících na vedlejší kolej a snížit konkurenci pro domácnosti. Dokud peněžní kupující i nadále představovat značný kus amerických domácích kupujících, by měli zvýšené sazby hypoték neupravená velký tlumič na nákup aktivitu.

Rozmrazování Úvěrové standardy

Hypotečních úvěrů uložily přísnější standardy pro upisování od finanční krize. V důsledku toho mnoho kupujících, kteří chtějí využít snížené ceny domů a nízké úrokové sazby hypoték nebyli schopni učinit, protože něco krátký téměř dokonalé úvěrů a stabilní, ověřitelné příjem obvykle vede k žádosti o hypotéku popření.

Jak 2016, někteří věřitelé se konečně začíná, aby se uvolnily své standardy a riskovat na dlužníky, kteří by byli daných ploché popírání v roce 2011. S cenami domů stále výrazně nižší, než je jejich vrchol 2006 v mnoha oblastech země, kupující, kteří nemohli získat hypotéku kvůli vznešené standardy jsou méně zaujatý, zda je jejich rychlost je 3 nebo 4% a více se zajímají o získání schválen.