3 ETF Chcete-li využít zvýšené úrokové sazby hypoték (REM, VMBS)

Některé fondy obchodované na burze (ETF) nabízí jednoduchý způsob, jak získat diverzifikovanou expozici cenných papírů odvozených od hypoték (MBS) pro investory, kteří chtějí profitovat z vyšší úrokové sazby hypoték. Jako hypoteční úrokové sazby vzrostou ve shodě s růstem sazeb federálních fondů iniciované Federálního rezervního systému v pozdní 2015, tyto ETF jsou připraveny zažít nárůsty ziskovosti z vyšších úrokových sazeb.

Hypoteční ETF spadají do jedné ze dvou základních kategorií. První kategorie je MBS ETF. Tyto ETFs se zaměřují na MBS, které jsou bazény, nebo balíčky, z obchodních či hypotečních úvěrů. MBS umožní investorům obchodovat jistotu více likvidní dluhové složený z několika individuálně nelikvidních hypotečních úvěrů. Druhá kategorie je to hypotéka realitní investiční trust (REIT) ETF. Tyto ETFs investován do společností v odvětví nemovitostí, které jsou investovány do MBS. Některé hypoteční REIT ETF nabízejí atraktivně vysoké výnosy, ale také nést vyšší úroveň rizika z důvodu rozdílné kvality úvěru cenných papírů.

Poměr náklady za tohoto fondu je 0,48%, což je mnohem vyšší než vložila kategorii v průměru o 0,12%. To nabízí investorům velmi atraktivní dividendový výnos 11,6%. pětiletý průměr anualizovaný výnos tohoto ETF je 3,82%, což je výrazně zaostává kategorii průměrem 9,58%. Návratnost jeden rok, negativní 8,62%, také vážně zaostává v kategorii průměru o 1,02%. Nicméně, od poloviny dubna 2016, fond byl až 4,42% ročně do dnešního dne (od začátku roku), což výrazně překonal kategorie průměr 2,97%.

Vanguard krytých hypotékami ETF Securities

Investoři, kteří dávají přednost hypoteční ETF s pevnou orientací příjmů může zvážit Vanguard hypotékami pro cenné papíry ETF (NASDAQ: VMBS), který zavedla Vanguard v roce 2009. Celková aktiva VMBS jsou 2,1 miliard $. Tento fond poskytuje dobrou širokou expozici na celkovém trhu s průchozími cenných papírů krytých hypotékami tím, že sleduje Float Barclays US MBS očištěný index tržní hodnota vážené index složený z asi 350 papírů průchozích hypotékami vydané amerických vládních agentur , jako je Fannie Mae, Freddie Mac a Ginnie Mae. V době, až do 10% portfolia může být složena z komerčních MBS. Průměrná kupón portfolia cenných papírů je 3,78%. vážená průměrná splatnost portfolia je 16,9 let. Roční obrat portfolia VMBS je na vysoké úrovni 713%.

Poměr náklady za tohoto fondu je 0,1%, což je levná pro kategorii středně období dluhopisů, který má 0,24% nákladovost daný koeficient. Dividendový výnos je skromný 1,58%. Fondu pětiletý průměr anualizovaný výnos 2,87%, zaostává v kategorii průměr 3.47%. Návrat 2% jednoroční však překoná 1,4% průměru. V polovině dubna 2016 byl fond až 1,79% od začátku roku, který zaostával za 2,95% kategorie průměrem.

Aktiva fondu jsou typicky kolem 65% investováno do firem se sídlem v USA a 35% investováno do firem sídlících mimo Spojené státy. S téměř 270 celkovém hospodářství, tam je malá koncentrace rizik. První tři portfoliové účasti na Reet jsou Simon Property Group Inc. (NYSE: SPG), Public Storage (NYSE: PSA) a Equity Residential (NYSE: EQR). Největší investicí v portfoliu v zahraničním kapitálem, což představuje 2,2% aktiv, je Unibail-Rodamco SE (OTC: UNBLF), která sídlí v Paříži a je největší komerční realitní firma v Evropě. Míra obratu portfolia pro Reet je relativně nízká 12%.