3 Finanční společnosti, které nejsou za své peníze (AIG, Mbia)

Sektor finančních služeb obecně poskytuje stabilní místo pro investory, ale poté, co bankovní krize v roce 2007 a 2008 vedl k blízké-selhání prominentní, velkých bank ve Spojených státech a po celém světě, investoři jsou více opatrní kategorie než v minulosti. Lehman Brothers selhal ve Spojených státech, zatímco řada jiných bank musela být zachráněna vládami, aby zůstala tekutá. Pár, který získal miliardy na pomoc od americké vlády s cílem vyhnout se bankrotu byly Merrill Lynch Wealth Management, dceřiná společnost Bank of America Corp (NYSE: BAC); American International Group, Inc. (NYSE: AIG); Federal National Mortgage Association (OTC: FNMA), známý hovorově jako Fannie Mae; a Mbia, Inc. (NYSE: MBI). Nicméně, tyto tři instituce i nadále být zapletený do sporů dlouho po krizi, dále dokazuje, že nestojí za peníze investora.

AIG

AIG získala největší finanční výpomoc od amerického ministerstva financí jako veřejná obchodní společnost, příjem více než 67 miliard $ v vyplacených částek od vlády. Obdržela pouze Fannie Mae a Freddie Mac, vládou sponzorované podniky, více záchranného peněz. AIG byl obrovský pojistitel ze zajištěných dluhových obligací (CDO), přesný nástroj, který způsobil krizi. AIG byla nucena vyplatit na politiky, které pokrývají tyto CDO 25 miliard $. AIG prostě cítil, že by to nikdy nebude muset vyplatit na základě pojistných smluv CDO a velké simultánní výchozí situace nebylo možné. AIG, neboť finanční krize v roce 2008 se ukázalo, bylo špatné.

Skládání problému s jeho derivát rizika v CDO, AIG také stal se zapojený do půjčování cenných papírů ze svých životních pojistek k hotovostním kolaterálem. To pak investoval peníze do dlouhodobých nelikvidních investic, příčinou problému platební neschopnosti, které vyžadovaly záchranu od vlády. Kromě toho osada bylo konečně dosaženo mezi jednotkou AIG Lavastone Capital LLC a Coventry prvního LLC po celou dobu životnosti osad, obecně nazývaných sázky smrt, která byla původně podána v roce 2014. Soudní proces obviněn z Coventry nafukování cen, zatímco Coventry odpověděl, že oblek byl zahájen jednoduše získat AIG z tisíců života osad společnost prodala od počátku roku 2000 do roku 2011, kdy AIG zastavil jejich prodeje.

Soudní spory dále vtahuje společnost. V březnu 2016 Komise pro cenné papíry (SEC) oznámila obvinění proti třem poboček AIG za poradenství klientům ke koupi dražších třídy akcií, aby firmy mohly vybírat vyšší poplatky. Tyto tři firmy se dohodly, že zaplatí více než 9.000.000 $ na urovnání sporu. Investice do silně regulovaných trzích, jako je pojišťovnictví a finance by měly poskytovat určitou míru snižování rizik, ale AIG nenabídla takové nízkým rizikem aspekty téměř deset let.

Mbia

Městské Bond Insurance Association (Mbia) byla zahájena v roce 1973 a do roku 2008 byl národ je největší společností poskytnutí pojištění komunálních dluhopisů. Mbia je právně omezen od nákupu neslavný swapy úvěrového selhání (CDS), ale dělal tak jako tak přes druhý korporace, která byla dceřinou společností MBIA. Expozice společnosti na derivát během krize v roce 2008 snížila svůj rating na A, aby mu zabránila vydávat dluhopisy pojištění po dobu pěti let po skončení krize.

Nicméně, Puerto Rican dluhová krize z roku 2015, který byl Mbia převážené ve výši 4 miliard $ v dluhopisech pojištění, může mít dlouhodobé účinky na stále zotavuje pojištění dluhopisů společnosti. Mbia Sotva vystoupil derivátových problémy finanční krize 2008, kdy utrpěl tuto hroznou porážku. V případě, že dluhová krize Puerto Rico nedostane řešen s příznivým výsledkem pro MBIA, může to znamenat konec firmy.

Fannie Mae

Fannie Mae není sama nabízet hypoteční úvěry pro spotřebitele. Namísto toho nabízí ke koupi hypotéky od poskytovatelů úvěrů, za předpokladu, že věřitel splňuje požadavky, a pak obtéká hypotéky do zajištěných cenných papírů pro investory k nákupu. Během finanční krize v roce 2008, Fannie Mae byla největším příjemcem záchranných fondů jakékoli instituce na světě, na 116,1 miliard $. Fannie Mae se od té doby vyvinula cestu vpřed ke zmírnění jeho rizika, a proto rizik poplatník, z cenných papírů krytých hypotékami (MBS). Tato cesta vpřed byl převod úvěrového rizika (CRT) nástroj, jiný derivát, ale ten, který přenáší riziko pro soukromého investora.

právní Výzvy

Skutečným rizikem pro investory v Fannie Mae není derivát riziko nových CRT přístrojů, ale právním napadením, které čelí z několika soudních sporech týkajících se vládní nucené správy společnosti. Tato nucená správa převzala 108 miliard $ od firmy od roku 2008. Právní argumenty proti tomuto nucené točí kolem jednoho prostého aspekt, který je, že dohoda mezi ministerstvem financí a konzervátorem – vládní kontrolor Fannie Mae – je v podstatě dohoda mezi vládou a sám o sobě. V každém případě, ať už je to derivát nebezpečí nebo riziko vlády odčerpat veškeré zisky z Fannie Mae v průběhu příštích 10 let, bylo by moudré, aby se zabránilo investicím do společnosti.

Se stovkami finančních společností ze kterého si vybrat, investoři by se měli vyhnout tyto tři společnosti, které jsou zapleteni do sporů a stále vzpamatovává z dopadů finanční krize v roce 2008.