3 hlavní Tipy na Rozpočtování své peníze

Je to skoro pravdou, že rozpočtu je důležitým krokem pro každého, kdo hledá, aby si vážně hospodaření s penězi. Po tom všem, co musíte vědět, kde se vaše peníze jdou, aby plány do budoucna. Ale pokud jste se někdy sledovány své výdaje, jak si začít?

Zde jsou tři tipy, které vám pomohou nastavit rozpočet a začít správu peněz.

1. Určete chce versus potřeby

Prvním krokem k vytvoření rozpočtu se určování toho, které výdaje jsou chce a které jsou potřeba. Bydlení, pomůcky, potraviny, doprava, oblečení a péče o děti jsou obecně považovány za potřeby; zábavy, cestování a jídelní ven je myšlenka jako “chce” nebo co jsou známé jako diskreční výdaje. Jak již bylo řečeno, tam často je nějaká šedá zóna mezi nouzi a potřebuje: Možná budete muset auto dostat do práce, pokud sdílení automobilů nebo veřejné dopravy není možné, například, ale efektní sportovní vůz může být chtějí. Každý si musí koupit oblečení, ale značkové oblečení nejsou požadavky. Pokud si můžete dovolit, nebo si již koupili luxusní verzi vašich nutných nákladů, pamatujte, že snížení hodnocení je vždy možnost, pokud se rozhodnete, že typ úkor již zapadá do vašeho životního stylu.

2 Zjistit, fixní a variabilní výdaje

Fixní náklady – které, jak jejich název napovídá, zůstávají stejné každý měsíc – jsou páteří každého rozpočtu by mělo být nejjednodušší naplánovat. Příklady těchto by mohla být vaše nájemné, auto platby a studentské půjčky, které by mohly být stejné, měsíc a měsíc ven. Variabilní náklady, není žádným překvapením, jsou ty, které se mění každý měsíc. Vaše s potravinami účty, spotřeba energií na bázi (jako je olej / plyn, elektřinu, telefon služba), oděvní Cestovné a výdaje na údržbu auto výdaje jsou všechny variabilní náklady.

Rozpočtu pro variabilní náklady, samozřejmě, je jednou z tvrdších částí vytvoření plánu výdajů. Zde je několik tipů, které pomáhají usnadnit: Sledujte své výdaje za tři až šest měsíců, zjistit průměr za dané období a v budoucnu usilovat o průměru každý měsíc.
Namísto sledování variabilních nákladů měsíčně, zkuste nastavit rozpočet gól šestiměsíční nebo roční. To je užitečné zejména pro výdaje, jako údržbu automobilu nebo na cestách, které nemusí objevit se každý měsíc, ale stále je třeba zvážit v rozpočtu, mohou být položky big-jízdenka.

3 Rozhodnout, jaký typ Money Manager You Want to Be

Je důležité zjistit, zda jste big-obraz nebo detail-orientovaný Money Manager. Někteří lidé rádi věděli, obecně, kde jejich peníze jdou, ale nechtějí muset sledovat každý kávy, který kupují; Jiní chtěli vědět přesně, kolik utratí na jejich latte zvyku. Určování, zda dáváte přednost podrobnější nebo široký pohled na své peníze vám pomůže rozhodnout, jaký typ rozpočtového systému bude pracovat pro vás. Ten námitka: Je-li peníze, je těsný, budete muset použít systém, který sleduje každý cent. Jakmile vaše finance jsou v jedné rovině, budete moci přejít do méně detailní sledovací systém. Zde je bližší pohled na každý typ rozpočtu.

• Detail orientovaného rozpočtování. Tento systém pomáhá kontrolovat odliv svých peněz a někdy vás upozorní na nehospodárné výdaje, které jste nebyli vědomi. Víte, že populární “utratíte dost na kávu každý rok kupovat ojetý vůz” plísnění? Tento systém vám pomůže přesně zjistit, kolik utratíte na věci, jako je vaše java zvyk, a kam vlastně chcete, aby vaše peníze jít – zařazení do spoření a penzijní účty.

I když můžete ručně vytvořit rozpočet na detail-orientovaný s příjmy a tabulek, mnoho lidí se rozhodnete používat automatizované sledování nástroje, jako ti nalezený v mincovně nebo osobní Capital. Tyto programy budou sledovat a kategorizovat všechny své výdaje, což usnadňuje aby zjistili, zda jste přečerpání do různých kategorií. Další výhoda: Máte-li náklady na svou práci, které by měly být hrazeny (cestovní výlohy, kancelářské potřeby), automatická tracker vám může pomoci udržet je organizována a ujistěte se, že máte plné náhrady plánujete. 6 nejlepších Osobní finance Aplikace bude aktualizovat vás na dobré nástroje vyzkoušet.

• Big-picture rozpočtu. Máte-li větší finanční manévrovací prostor a menší tolerance pro sledování detailů, možná budete chtít vytvořit rozpočet big-obraz. Vytvořte si seznam všech pravidelných výdajů, které považujete za “potřeby”, a zahrnují kategorie pro úspory, odchod do důchodu, mimořádných finančních prostředků, dárcovství a cestování (pokud budete cestovat často). Pokud se rozhodnete použít rozpočtového systému, big-obraz, ujistěte se, že dát si značný polštář pro úspory a nouzový fond. (Pro více na tomto, vidět Budování nouzový fond a proč nezbytně potřebují nouzový fond).

Poté, co jste určili své měsíční nutných výdajů, plus další kategorie zahrnuty výše, pak můžete strávit zbytek svého měsíčního příjmu však zvolíte. Jediná věc, sledovat je celková vynaložené z tohoto “Různé” fondu, ale nemusíte sledovat, kolik utratíte za oblečení nebo kávu. Chcete-li sledování snazší, může být užitečné mít jeden bankovní účet nebo jednu kreditní kartu, kterou používáte pro výraz “Miscellaneous” výdaj fondu, takže můžete snadno dohlížet na své celkových výdajů.

Sečteno a podtrženo?

Rozpočty jsou rozhodující nástroj, který pomůže při hospodaření s penězi, ale nakonec jsou to jen obecný soubor pokynů. Pokud je váš současný rozpočet není práce pro vás, zkuste jiný přístup. Nejdůležitější věc je, aby plán, který pracuje pro vás, a jakmile je to na místě, držet se ho.

Další nápovědu o nastavení rozpočtu, viz naše tutorial: Základy rozpočtu.