3 Low Price-to-Book Ratio Zásoby ke zvážení v roce 2016 (NWS, FCAU)

Vztah mezi ceny akcie a účetní hodnotou nadále přitahuje pozornost investorů, protože akcie prodávají pod jejich účetní hodnoty vlastního kapitálu lze obecně považovat za podhodnocenou. Společnosti s nízkou cenou-to-knihy (P / B) poměry typicky zažít provozní nebo finanční potíže, které, pokud správně vyřešen, můžete odemknout hodnotu a vést smysluplné akciové zhodnocení. Chcete-li rozhodnutí o investování, je stále důležité zvážit a porovnat základy, které určují poměr P / B, jako je návratnost kapitálu (ROE), rizika a očekávaného růstu zisku. Zjistěte, proč se tyto akcie s nízkým poměrem P / B mají také slibné vyhlídky obratů a zlepšení provozních metrik.

News Corporation

News Corporation (NASDAQ: NWS) je diverzifikovaná mediální a informační služby firma nejvíce známý pro značky jako Wall Street Journal, Dow Jones, Slunce a Times. Společnost působí v průmyslu, který prochází změnami, protože čtení publikum se rychle přesouvá online. Spoléhat se pouze na tiskovém podnikání, které tvoří významnou část provozních zisků společnosti, již pracuje.

Navzdory těmto problémům, News Corporation je v mnohem lepší pozici, aby přechodový své podnikání na digitální aréně s obrovskými redakčních zdrojů, úctyhodných časopisů a čistou bilanci s významnou finanční situaci a úroveň mimořádně nízká míra zadlužení. Navíc, News Corporation peněžní toky jsou do jisté míry chráněni svými australskými pay-televizní podniky, jako je Fox Sports a Foxtel. on-line realitní klasifikované činnost společnosti i nadále robustní, poskytují další cestu k vyrovnání klesající tisku podnikání.

P / B poměr News Corporation je 0,7 v srpnu 2016 je výrazně pod průměrem ve zprávách a vydavatelského průmyslu je 1,5. Společnost však stezky za svými vrstevníky o čisté marže 2,13% a rentabilita vlastního kapitálu o 1,51%. News Corporation se předpokládá, že vykazují zlepšení značné marže v důsledku non-opakující starosti 158 milionů $ rezervované v roce 2016 po urovnání právních sporů souvisejících s jeho on-line obchodu s nemovitostmi. Jednou z hlavních věcí si dát pozor v krátkodobém horizontu je výkyvy měn; News Corporation odvozuje podstatnou část svých příjmů ze svých evropských operací.

Fiat Chrysler Auta NV

Fiat Chrysler Auta NV (dále jenNYSE: FCAU) je globálním výrobcem vozidla známý pro názvy, jako je Alfa Romeo, Dodge, Fiat, Jeep, Chrysler a Ram. Po spojení Fiat a Chrysler pod jednou střechou právnických osob, společnost je pravděpodobné, že k dosažení lepších úspor z rozsahu v producentských komponent a celkové kapacity. Vzhledem k tomu, její značky mají široké geografické rozptýlení, Fiat Chrysler nemá vysoké riziko koncentrace v určitém regionu nebo značky. Vedení společnosti plánuje rozjet svou výrobu a prodeje na rozvíjejících se trzích Číny a Indie s jeho nejoblíbenějších modelů.

V srpnu 2016, Fiat Chrysler má poměr P / B 0,6, což je výrazně pod průměrem automobilového průmyslu 1,4. Nicméně, čistá marže společnosti o 0,65% a ROE o 4,6%, jsou podstatně nižší než u jeho konkurentů. V roce 2015 společnost oznámila pětiletý plán na zlepšení objemů a ziskovosti prostřednictvím kombinace zefektivnění provozu a vstup na nové trhy. Společnost zůstává naložená téměř 25,4 miliard € (28,7 miliard $) v dluhu k 30. červnu 2016. Investoři, kteří jsou ochotni uvažovat o Fiat Chrysler musí akceptovat vysoké riziko vysoce zadlužené společnosti s obrátky příležitost v konkurenčním a cyklické odvětví s vysokými kapitálovými požadavky.

Valero Energy Corporation

Valero Energy Corporation (NYSE: VLO) vyvíjí, vlastní a provozuje ropy a rafinovaných ropných produktů, terminály, plynovody a další dopravní infrastruktury ve Spojených státech av zámoří. Vzhledem ke složitosti jejích operací rafinace vedena přes 15 rafineriích, Valero má výhodu před svými konkurenty tím, že je schopna zpracovat méně kvalitní ropu na vysoce hodnotných ropných produktů při vyšších marží. Ve stejné době, Valero má pružnost rafinace světla nebo těžké ropy, podle toho, které surovina nabízí vyšší slevu a marži.

Obchodování s poměrem P / B 1,2 v srpnu 2016, což je výrazně pod oleje a plynu rafinérském průmyslu průměrném P / B 1,7, Valero nabízí atraktivní ocenění se silnými provozních metrik. S ROE 14,2%, čistá marže ve výši 3,9% a volný výnos cash flow 13,4%, Valero příznivě srovnání s jeho nejbližšími konkurenty, jako je například Phillips 66 (NYSE: PSX) a Marathon Petroleum Corporation (NYSE: MPC), s hodně vyšší poměry P / B.

Valero vydělává peníze na rozdílu mezi částkou, kterou platí za ropou a cenou rafinovaného produktu. Investice do Valero skladem se může stát riskantní, pokud dojde k náhlému zvýšení cen na domácím lehké ropy v důsledku vyššího vývozu, nebo v případě amerického ekonomického zpomalení způsobí, že poptávka po plynu klesá.