3 Společná Rozpočtování Výzvy k překonání

Slovo “rozpočet” byl známý, aby se lidé krčit se, plakat a pohřbívat své hlavy do písku, ale rozpočtů problémy nemají, aby vás od získání práci. Rozpočty jsou jen soubor pokynů, které vám pomohou spravovat své peníze. (Základy Rozpočtování vám pomůže začít.) Jakmile nastavíte svůj systém, rozpočtování není ani tolik práce. Pokud váš není práce pro vás, pak ji zrušit a začít znovu. Ale nenechte se předtím, než začnete výzvami, které lze snadno překonat zastavil.

rozpočtování Výzvy

1 All-or-Nothing mentalita

Mnozí lidé jsou vypnuty tím, že vyčlení proto, že většina doporučení o vytvoření jednoho vyžaduje sledování každý cent strávil tři měsíce. To je hodně ukládání účtenky a sledování, a to zejména pokud nejste pomocí automatického systému. Smyslem rozpočtu je získat přehled o svých výdajích a plán pro vaše finanční cíle – jinými slovy, je to nástroj pro vás a vy sami – a je-li sledovat každý cent je zátaras, jak začít, říznout některé Slack. Perfektní je určitě nepřítelem dobrého.

Mající obecnou představu o vašich příjmů a hlavních výdajů je dobrým prvním krokem k vytvoření rozpočtu. Společné kategorie výdajů zahrnují: pronájem
Služby
Telefon / Internet
Přeprava
pojišt
Potraviny
Auto Platby
Péče o děti
Půjček nebo Dluhy
Oblečení
Zábava
jídelní Out
Cestovní náklady
dobročinnost
Úspory

Pokud jste shodují se zhruba to, co budete trávit pro každou z těchto kategorií (nebo co byste chtěli strávit) – a to je méně než váš příjem – pak je to v pořádku sledovat své velké nákladových kategorií a vynechat příležitostné oběd nebo impulsní nákup , Pokud zjistíte, že jste přečerpání, je třeba přehodnotit a stanovit přísnější rozpočet.

2 Pracný Tracking

Jak bylo uvedeno výše, společné sociální zařízení rozpočtování poradenství vyžaduje, abyste sledovat všechny své příjmy a výdaje pro více měsíců. Můžete to udělat na papíře nebo na tabulkovém procesoru, ale existují jednodušší způsoby. Řada aplikací a počítačových programů existují který bude sledovat své výdaje, kategorizovat to, které vám pomohou vytvořit rozpočet a vědomí pokrok směrem k vašich finančních cílů.

Kliknutím na the5 Nejlepší Personal Finance Apps pro seznam prvotřídních bezplatných nástrojů vyzkoušet. Různými způsoby, tyto aplikace sledovat vaše bankovní účty, transakce kreditních karet a dokonce i investice a plánování odchodu do důchodu. Někteří také umožňují nastavit výdajové cíle.

3 Platbě v hotovosti

Bylo prokázáno, že lidé, kteří používají spíše než hotovost úvěr utratí méně celkově. Velkou překážkou je, že výdaje v hotovosti činí držet napjatém rozpočtu velmi náročné, protože sledovat své výdaje budete muset ručně shodují se stvrzenky. Existuje několik způsobů, jak držet rozpočtu, aniž by kreditních karet.

Jeden způsob je znám jako metoda “obálky”. Si vzít kapesné z banky na počátku měsíce a rozdělit jej do obálky. Je-li s potravinami obálka je prázdný, to je za měsíc (i když vždy můžete půjčit od ostatních obálek v případě nouze). Více peněženka-přátelský alternativa k roznesení více obálek je kancelářskou sponku účty dohromady a připojit lepicí poznámku, že označí, co peníze jsou pro. Je zřejmé, že některé měsíční poukázky byly placeny přímo z vašeho bankovního účtu – nebo šekem, pokud máte stále dělat – například nájemné, auto platby, kreditních karet a utilit.

Méně komplikované verze této metody vyžaduje určení konkrétní částku v hotovosti pro různé náklady a různé nákupy a uvedení, že na jednom místě. Namísto sledování každý šálek kávy či večeři ven, používat hotovost vést své všeobecné výdaje. Fond může být navržena pro jakékoliv časové období vám nejlépe vyhovuje: jednou týdně, jednou za dva týdny nebo jednou za měsíc. Prostě ji koordinovat s velkými měsíční účty. Tento druhý přístup by mohl rovněž pracovat s debetní kartou, pokud jste pozorně sledovat, co utratíte.

Sečteno a podtrženo?

Rozpočtování může zdát děsivé, pracné a náročné, zvláště pro ty, kteří používají hotovost. Nejdůležitější věc k zapamatování je, že se jedná o nástroj pro vás, a pokud jdete nakřivo jeden měsíc, stačí zkusit znovu příští. A nebojte se změnit svůj rozpočet, pokud to nefunguje. Použít výše uvedené tipy a vy byste měli být dobře na vaší cestě k nalezení finanční plán, který vyhovuje vašemu životnímu stylu. (Pro více, vidět krásu Budgeting).