3 způsoby, jak Váš odchod do důchodu se bude lišit od svých rodičů ‘

Stárnutí světové populace má četné důsledky pro co to znamená do důchodu. Lidé žijí déle, mají méně dětí, které zůstaly v pracovních sil, přechodu kariéru později v životě, atd. Existují však i některé další klíčové body bych chtěl upozornit na základě výzkumu a rozhovorů jsme měli s globálními experty:
1. Odchod do důchodu je dnes mnohem více než peníze.

2 “Odchod do důchodu” je zastaralý.

Očekávání, že lidé by měli chtít (nebo být nucen) přestat pracovat ve věku 65 let už ne dává smysl ve světě, ve kterém lidé žijí déle, zdravěji žít jak stárnou, a poměr starý na mladé je značná a stále roste. Přesto jako dlouhověkost zvýšil v minulém století jsme mlčky křižoval všech přidaných let na konci. Kromě nevhodnosti tvorby “stáří” nejdelší etapu svého života, je to nereálné očekávat, že většina pracovníků bude schopen ušetřit dost v průběhu pracovního života 40 let financovat případnou 30 let (nebo delší) odchod do důchodu. Nemělo by být těžké hranice na tom, kde práce končí a začíná odchod do důchodu. Zejména povinné věkové hranice na úrovni zaměstnavatele je třeba znovu promyslet a ve většině případů přehodnotit. Namísto toho musíme uvažovat o novém “životě scénář”, který umožňuje větší flexibilitu, volno nebo částečný úvazek práce mid-kariéry, více příležitostí pro vzdělávání a rekvalifikaci v rámci našeho životního běhu a “postupně do důchodu”, ve kterém lidé snížit jejich pracovní doby, přesunout do méně náročných rolí, a tak dále, ale nemají náhle odchodu do důchodu u nějakého pre-sady (a svévolným) věku.

3 Delší život vyžadují lepší úspory návyky.

Chcete-li jakoukoliv šanci na slušné odchodu do důchodu, budete mít více šetřit. Je to prostě tak jednoduché. Definovaných požitků penzijní plány jsou v úpadku a nevrátí. Vládní programy, jako je sociální zabezpečení může pomoci financovat část, ale v žádném případě všichni-of zdlouhavým a nákladným odchodů do důchodu zítřka. I když konečná odpovědnost více šetřit, je pro účastníky, firmy mají svou úlohu, taky. Zatímco odvětví finančních služeb je již dlouho skeptičtí, že lepší komunikace může zvýšit hladinu spoření, nyní víme z několika příklady ze skutečného života, že zlepšené komunikace může fungovat. Musíme obnovit důvěru s potenciálními investory, kteří mohou vyhnout investice pro odchod do důchodu v přesvědčení, že finanční systém a zúčastněné firmy namířenému proti němu. Běžné závity k budování spojení je jednoduchost; přímý, žargonu bez jazyka; a mluvit s lidmi v různých způsoby v závislosti na tom, co fázi jsou na v životě. Například, je to kontraproduktivní mluvit s mladými pracovníky o “důchodu”, což je cíl, který se jim zdá nemožně vzdálená. Jazyk kolem “úspory” funguje lépe. Starší pracovníci blíže k důchodovému věku dobře reagují na zprávy, které mluví přímo k jejich obavám z odchodu do důchodu. To bude výzvou pro odvětví finančních služeb, který historicky byl technický, produkt-soustředěný a zvyklí na jednání s velkými institucemi.

Proč plánování odchodu do důchodu by se mělo začít při narození

Překvapující Pravda Dozadu důchodců připravenosti

Jak se staví odchod do důchodu portfolio pro úplně jiný svět