4 Základní prvky hodnotu zásob

Investice má sadu čtyř základních prvků, které investoři využívají k rozbití hodnotu zásobního je. V tomto článku se podíváme na čtyři poměrech a co mohou říci o akcie.

Cvičení: Investice 101 pro začínající investory

The Price-to-book ratio (P / B)

Made for glass-poloprázdné lidí, poměr cena-to-knihy (P / B) představuje hodnotu podniku, pokud je roztrhaný nahoru a prodával dnes. To je užitečné vědět, protože mnoho společností ve vyspělých průmyslových odvětvích váhat, pokud jde o růst, ale může být ještě dobrá hodnota vychází z jejich aktiv. Účetní hodnota obvykle zahrnuje zařízení, budov, pozemků a cokoli jiného, ​​co lze prodat, včetně akciových podniků a dluhopisů.

S čistě finančních firem, účetní hodnota může kolísat s trhem, neboť tyto akcie mají tendenci mít portfolio aktiv, která jde nahoru a dolů v hodnotě. Průmyslové podniky mají tendenci mít hodnotu knihy více založený na fyzických aktiv, které znehodnocují každý rok v souladu s účetními pravidly.

V obou případech, nízký poměr P / B mohou chránit – ale pouze v případě, že je to přesné. To znamená, že investor musí hledat hlouběji do skutečných aktiv tvořících poměru. (Pro více na tomto, vidět Hlouběji Účetní hodnota).

Price-to-earnings ratio (P / E)

Cena k zisku (P / E) poměr je možná nejvíce zkoumány ze všech poměrech. V případě náhlé zvýšení cen zásobního jsou prskání, pak je poměr P / E je steak. Zásobní může jít až na hodnotě bez výrazného zvýšení výdělku, ale poměr P / E je to, co rozhoduje, zda to může zůstat vzhůru. Aniž by zisk zálohovat cenu, budou akcie nakonec klesnout zpět dolů.

Důvodem pro to je jednoduchý: poměr P / E lze považovat za jak dlouho bude trvat akcie zaplatit zpět své investice, pokud nedojde ke změně v podnikání. Obchodní systém zásob na 20 $ za akcii s výdělku z $ 2 na akcii má poměr P / E 10, který je někdy viděn v tom smyslu, že budete dělat své peníze zpět za 10 let, pokud se nic nezmění.

Důvod, proč akcie mají tendenci mít poměry s vysokým P / E je, že investoři se snaží předpovědět, na které populace se nyní postupně větší zisk. Investor může koupit akcie s poměrem P / E 30, pokud on nebo ona si myslí, že zdvojnásobí své zisky každý rok (zkrácení doby výrazně výhra). Pokud se tak nestane, pak akcie klesnou zpět až do poměru rozumnější P / E. V případě, že fond se podaří dvoulůžkových výdělku, pak to bude pravděpodobně i nadále obchodovat v poměru vysoké P / E.

Měli byste porovnat pouze poměry P / E mezi společnostmi v podobných odvětvích a na trzích. (Je-li tato čísla mají tě ve tmě, tyto jednoduché výpočty by měly pomoci lehkou cestu, viz Jak najít P / E a PEG poměry).

Poměr PEG

Vzhledem k tomu, že poměr P / E nestačí sama o sobě, mnoho investorů použije cenu růstu zisku poměr (PEG) k. Namísto pouhého pohledu na cenu a zisku, poměr PEG zahrnuje historické tempo růstu zisku společnosti. Tento poměr vám také řekne, jak vaše akcie komíny proti jiným skladem. Poměr PEG je počítáno s / poměr P e o společnosti a děleno rok-over-rok rychlost růstu svých příjmů. Čím nižší je hodnota vašeho PEG poměr, tím lepší je dohoda, že jste stále na budoucí odhadovaný zisk The Stock je.

Porovnáním dvou populací pomocí PEG, můžete vidět, kolik platíte za růst v každém případě. PEG 1 znamená lámeš, i když růst pokračuje jako tomu bylo v minulosti. PEG 2 znamená, platíte dvakrát tolik předpokládanému růstu ve srovnání s populací s PEG 1. To je spekulativní, protože neexistuje žádná záruka, že růst bude pokračovat, jak tomu bylo v minulosti.

Poměr P / E je hračka záběr, kde je podnik a poměr PEG je graf, znázorňující, kde to bylo. Vyzbrojeni touto informací, investor musí rozhodnout, zda je pravděpodobné, že pokračovat v tomto směru. (Má poměr P / E ztratil svůj lesk? Poměr PEG má mnoho výhod oproti svým známým protějšek, check-out přejít P / E, dělat cestu pro PEG).

dividendový výnos

Je vždy příjemné mít back-up, kdy se růst zásobního to vázne. To je důvod, proč dividend placených zásoby jsou atraktivní pro mnoho investorů – a to i když ceny klesají dostanete výplatu. Dividendový výnos ukazuje, kolik z výplaty jste se dostal za své peníze. Rozdělením roční dividenda akciovém tím, že cena akcií je, dostanete procento. Můžete si myslet o tom procento jako úroky z peněz, s dodatečným šanci na růst prostřednictvím posílení populace.

I když jednoduché na papíře, tam jsou některé věci se dívat s dividendovým výnosem. Nekonzistentní dividendy nebo pozastavené platby v minulosti znamenají, že dividendový výnos nelze počítat s. Jako voda, dividend může příliv a odliv, takže ví, jakým způsobem příliv bude – stejně jako zda výplaty dividend vzrostl meziroční nárůst – je nezbytný k tomu, že rozhodování o koupi. Dividendy se také liší podle odvětví, s utility a některé banky platící hodně, zatímco tech firmy investují téměř všechny své zisky zpět do společnosti jako na pohon růstu. (Pro více Čtěte oceňování investic poměry:. Dividendový výnos)

Sečteno a podtrženo?

P / E, P / B, PEG a dividendové výnosy jsou příliš úzce zaměřený na samostatně jako jediné měřítko populace. Kombinací těchto metod oceňování, můžete získat lepší pohled na populaci to stojí. Některý z nich může být ovlivněna kreativního účetnictví – jak je složitější poměrech, jako je cash flow.

Jak budete přidávat další nástroje ke svým oceňovacích metod však rozpory získat snazší místě. Tyto čtyři hlavní poměry mohou být zastíněna tisíce přizpůsobených metrik, ale vždy budou užitečné odrazový můstek pro zjištění, zda se populace, to stojí za nákup. (Pro více informací o investování poměry, podívejte se na náš kompletní finanční poměr kurz).