4 Známky College školné dluh bublina roste

Existují zlověstné náznaky, že doporučovala školné dluh bublina koulování. Že pravděpodobně nebude vás překvapí, pokud jste mladý dospělý nebo rodič teenager, protože je pravděpodobné, že je velmi dobře vědoma zvyšujících se nákladů spojených s vysokoškolským vzděláním. Rodičovské nebo grandparental anekdoty asi platit za vysokou školu s brigádu zdát jako sen – ale jen, jak špatné je současná situace? Čtěte dál a dozvíte se více.

Vysoká škola Školné dluh bublina: Důkaz Je to rostoucí

Tyto čtyři trendy jsou důkazem rostoucí výši dluhu, že Američané berou platit za post-sekundární vzdělání.

1 Náklady na školné roste.

Pokud vaše výuka zákona je udržet vás v noci, tam je dobrý důvod pro to. Dokonce i po úpravě o inflaci, školné a poplatky zvýšily trojnásobně na soukromých školách od poloviny 70. let, a téměř čtyřnásobně na veřejných školách. Náklady na kolej více, a dokonce i levnější veřejná škola školné není imunní vůči trendu zvyšování školného sazeb. Tento trend je pravděpodobně zodpovědný za druhou znepokojující trend: nárůst studentských půjček dluhu. Od roku 2003 se počet lidí, kteří se z úvěrů se zvýšil o 4%, a částku, kterou si lidé půjčují se zvýšil o $ 3200. Výsledkem: Další lidé dluží více peněz.

2 Více rodin se obracejí na soukromé půjčky.

Federální studentské půjčky jsou vhodnější pro soukromé studentské půjčky, protože jsou někdy dotovány (to znamená zájem nevzniká, zatímco dlužník je ve škole), mají pevné úrokové sazby a přijít s řadou splácení úvěru, a dokonce i půjčky odpuštění plány pro ty, kteří mají nárok , Soukromé půjčky, na druhou stranu, ne vždy zaručují pevnou úrokovou sazbu (a často účtují vyšší než jeden federální úvěr), neposkytují odpuštění plány, mají často poplatků a dokonce může držet svého manžela s vaší studentské půjčky dluh pokud zemřete dříve, než se to vyplatilo. Vzhledem k tomu, soukromé úvěry jsou snadněji dostupné než federální úvěry, soukromé objem úvěru se očekává, že předčí federální objem úvěrů do roku 2030. (Přečtěte si více o tom, jak si půjčit na vysokou školu v naší tutoriálu:. Vše o studentské půjčky)

3 Studenti jsou vypadnutí – se spoustou dluhů.

Téměř 50% vysokoškoláků vypadnout před dokončením bakalářský titul; vzhledem k rostoucí náklady na školu a zvyšující se počet lidí, kteří si půjčují za jejich výchovu, to znamená, že mnoho lidí nést břemeno studentské půjčky dluhu, aniž by ve prospěch určité míry. Ve skutečnosti, 30% úvěrů dlužníků vypadnout. Střední roční plat pro škola je 59.124 $ ročně, zatímco střední roční plat pro někoho s nějakou vysokou školu a žádný stupeň je 38.376 $ ročně. Mzdová mezera téměř 21.000 $ ročně, plus zátěž studenta splácení úvěru, je obtížné finanční situace pro každého.

4 Dlužníci se snaží splácet své studentské půjčky.

Vzhledem k rostoucímu studentské půjčky zátěž, to není překvapující, že mnoho dlužníků nejsou schopni splácet své úvěry včas. Asi 15% neprovedli platbu přes rok a jsou v prodlení, a dalších 15% více než měsíc pozdní ve svých plateb.Na rozdíl od všech ostatních dluhů, studentské půjčky dluh není odpuštěno v konkurzu, takže dlužníci mají jen dvě možnosti: mohou splatit svůj dluh v průběhu času nebo poškození obličeje na své kreditní skóre, pokud jsou v prodlení. Špatná kreditní skóre může stát dlužníků tisíce dolarů na celé čáře, když závěr museli platit vyšší úrokové sazby na hypotéky a půjčky na auta.

Sečteno a podtrženo?

Aby se předešlo přistižení v rostoucí studentské půjčky dluhu bublina, budete muset udělat domácí úkoly. Před investováním do vysoké škole, vyšetřovat theU.S. Bureau of Labor Statistics Occupational vyhlídkové příručky zjistit budoucí poptávku po svém oboru, a to, co lze rozumně očekávat, že vydělat. Vezměme si Community College nebo veřejnou vysokou školu přes soukromé školy.

Pokud jste již chycen v dluhové bublině a mají potíže provádění plateb, zavolat svého věřitele, aby zjistili, zda můžete nastavit alternativní plán splácení; Mnozí věřitelé by raději pracovat s vámi, jak dostat své půjčky splaceny, než mají úvěr v prodlení. Stejně jako u všech finanční situace, které mají plán, je prvním krokem k úspěchu. Bližší informace viz nedojde k studentské půjčky dluh 101.