5 důvodů, proč Američané odcházejí do důchodu v Puerto Rico

Pokud uvažujete do důchodu v zahraničí, Puerto Rico by měl být na vašem radaru. Samozřejmě, Puerto Rico není “v zahraničí.” Je to americká území. A to není nejmenší z pěti důvodů někteří Američané rozhodnou odejít do této konkrétní sluncem políbil karibského ostrova.

Důvody:

U daňových úlev

Máte-li nějaké peníze investované, bude Puerto Rico pomůže vytěžit maximum z toho. Zákon ostrova vlády 22, nebo zákon o individuální investoři, vyjímá obyvatele zcela od daně z dividend, úroků a kapitálových zisků. Pro občany USA pro nárok na osvobození od daně, Puerto Rico musí mít svůj skutečný domov – musí nacházet v Puerto Rico alespoň 183 dní v roce. Ostrovní vláda nedávno prodloužila program na Puerto Rican narozených lidí, kteří nyní žijí ve státech, v naději, že lákání úspěšné Portorikánců zpět domů.
Je tu další výhoda týkající se daní, pro Američany žijící v Puerto Rico. Vzhledem k tomu, že je součástí Spojených států, byť s unikátním stavem, “dvojí zdanění” trest pro americké občany žijící v zahraničí se nevztahuje na ty, kteří žijí v Puerto Rico. (Podle současného zákona, američtí občané musí podat v USA daně bez ohledu na to, kde na světě žijí. Mnoho expati muset podat jak v USA, tak v zemích, kde žijí. Na základě dohody s USA, většina zemí odpočet daně placené v USA od veškerých daní dlužných expati. Ale mnoho expati, zejména ty s vyššími příjmy, stále musí platit daně obou zemích.)

Pro snadné nastavení

Nikdy nezapomeňte, že Puerto Rico je území Spojených států. Ačkoliv španělská zůstává první jazyk, angličtina je široce mluvený. Nepotřebujete povolení k pobytu, aby tam žít. Americký dolar je měna. Elektrické konektory jsou stejné. A jako americké území, vaše Medicare karta je stejně dobrý v Puerto Rico je, že je na americkém kontinentu.

Pro životní náklady nižší

Náklady na bydlení více než 11% nižší než v úhrnu za USA, podle údajů shromážděných 2016 Numbeo.com. (Srovnej San Juan s městem, kde žijete.)

Členění běžných nákladů vykazuje velké cenové rozdíly uvnitř těchto čísel bottom-line. Ceny nemovitostí jsou poměrně vysoké a majetek na pláži zejména tehdy, ale majetkové daně jsou poměrně nízké.

Ceny potravinami jsou vysoké, protože většina jídlo má být poslán na ostrov. Ale členství v tělocvičně v obchodní čtvrti v San Juan stojí $ 45 za měsíc, podle rozpisu na Expatisan.com.

Nejlepší ze všeho je, ceny domů pronájem jsou nižší i v těch nejlepších čtvrtí. Zařízený, 900 metrů čtverečních kol v drahé čtvrti průměrů San Juan $ 1674, v závislosti na Expatisan. V “normálním” sousedství, průměrná cena za stejné velikosti zařízeného bytu je 933 $ (údaje ze srpna 2016).

Teplé počasí je konstantní po celý rok, s malou sezónní variaci. Teploty v San Juan a jeho dalších pobřežních oblastech v průměru v polovině 80. let na 90 nebo tak během dne, chlazení do poloviny 50. let do zhruba 70 stupňů přes noc.

Jestli je to příliš horké pro vás, kopcovitý centrem ostrova zajišťuje chladnější klima, spolu s více venkovském prostředí. Teploty mohou dokonce ponořit do 40. během mid-zimní noci.

Protože je to blíž než si myslíte

Ať jste kdekoliv ve Spojených státech, Puerto Rico je rychlejší a jednodušší se dostat do než většina jiných míst, která mohou soutěžit jako odchod do důchodu destinací. Non-stop letu z Miami do San Juan trvá do tří hodin. Let z New Yorku je asi čtyři hodiny.

Sečteno a podtrženo?

Puerto Rico má mnoho výhod – spolu s ekonomickým problémům – ze svých sousedů v Latinské Americe a Karibiku. To v poslední době zahrnuje virus Zika, který je v mnoha částech Karibiku av poslední době se rozšířil do částí Floridy.

Všechny stejné, Puerto Rico je jedinečný status jako americkém území může dělat to obzvláště atraktivní pro Američany, kteří hledají cenově místo do důchodu. To také dělá přechod na nový domov snadné.

Další odchodu do důchodu plánovací informace viz: důchodu v Puerto Rico s $ 200,000 úspor, 4 tipy pro Důchod v Puerto Rico a najít horní Retirement města v Puerto Rico.