5 musí-Watch filmů a dokumentů pro obchodní studenty

Tradiční školní docházky, i když důležitá, učí jen člověk tolik. Pro obchodní studenty vysokých škol a univerzit dělat skvělou práci učit principy podnikání, ale tyto zásady by měly být doplněny filmů a dokumentů, které přesně vylíčit v reálném světě podnikatelského prostředí. Tyto filmy a dokumenty, v kombinaci s tradičními obchodními učením, může pomoci studentům připravit se na jejich budoucí podnikatelské úsilí.

Zatímco mnoho obchodních filmy a dokumenty jsou poněkud zdramatizoval Hollywood, oni ještě dělají dobrou práci poskytovat behind-the-scenes pohled, jak skutečný svět podniká. Pro studenty, jsou tyto filmy a dokumenty poskytnout praktické lekce, které mohou být použity jako beletrie nebo literatura faktu případových studií.

1 Kotelna

Kotelně je ideální film pro obchodní studenty sledovat v mladém věku, protože se zabývá etikou podnikání a potřebou správně veterinář práci před přijetím pozici. Film se odehrává během dot-com boomu pozdní 1990 a navazuje vysokoškolský odpadlíka, který se stane makléřem, aby vyhověl otci.

Seth, hlavní postava, stane se zmítá v vábení velkých zakázek a bohatých partnery, a obrací se do top prodejce. Nicméně, on začíná pochybovat o oprávněnosti jeho práci a činnosti své společnosti, a musí se smířit s tím, co záleží v životě: peníze nebo pověst. Tento film dělá skvělou práci zvýraznění nástrahy rychle zbohatnout podnikatelské mentality.

2 Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross je kultovní záležitost film, který byl 1992 adaptace Pulitzerovy ceny hru se stejným názvem. Film sleduje čtyři realitní agenty, kteří mají neschopnost úspěšně prodávat vlastnosti důchodců. Čelí tlaku ze strany svých společností, jsou nuceny do prodejní soutěže, kde jsou vystřelení poražení. Myšlenka je tvrdá blíže tržeb pochází z tohoto filmu.

Tento film přesně vykresluje tlak na obchodníky a hrdlořez prostředí firemních tržeb. Kromě toho se film upozorňuje reálných prodejních dovedností, jako je mluvení s důvěrou, vzetí na vědomí detailů a dělat osobní spojení s potenciálními klienty.

3 Kancelářský prostor

Kancelářské prostory je obvykle myšlenka jako tmavé nebo poněkud suché komedie srandu z amerického podnikového pracovního prostředí. I když je vtipný, to dělá skvělou práci zvýraznění závod firemní krysí a podporuje objev opravdového štěstí pro každodenní zaměstnance.

Film sleduje programátor Peter Gibbons, který je nenaplněný s jeho prací. S firemní racionalizaci na obzoru, Peter a dva programátor přátelé rozhodnou se zakročit proti společnosti. Prostřednictvím ironické ztvárnění filmu o životě společnosti, obchodní studenti jsou schopni pochopit význam efektivního řízení. Navíc film nutí své diváky k zamyšlení nad jejich vlastní kariéru a zda jsou skutečně naplňující.

4 Wall Street

Kromě toho Glengarry Glen Ross, Wall Street by mohl být nejvíce ikonický obchodní film všech dob. Film sleduje mladou a vnímavý makléř na Wall Street, kteří se tréninku Gordon Gekko, nemilosrdný finanční titanu. Mladý makléř, kterého hraje Charlie Sheen, má špatnou radu od svého mentora a provádí obchody na základě zasvěcených informací. Tento film se vrhne do korporátní chamtivosti a délky lid, aby se stal bohatým. Film je komentář o tom, jak chamtivost může měnit hodnoty dané osoby a dává studenti ekonomie základ pro bytí ctnostný ve svých obchodních jednáních.

5 Wal-Mart: Vysoké náklady na nízkou cenu

Wal-Mart: Vysoká cena nízkou cenu je dokument, který se zabývá negativními obchodní praktiky Wal-Mart je. Bývalí zaměstnanci a malých podnikatelů jsou dotazováni ve snaze upozornit Wal-Mart společenský vliv na podnikatelské prostředí.

Tento dokument dává firemním studentům možnost nahlédnout do provozu nadnárodní společnosti a dozvědět se o své celkové obchodní strategie. Kromě toho, že jim dává šanci pochopit, co to znamená být firemní zaměstnance pro firmy té velikosti.