5 věcí Dluh Kolektory mají zakázáno dělat

Dluh kolektory mají pověst – v některých případech zaslouženém jedno – za to, že nepříjemný, hrubý a dokonce i děsivé, když se snaží dostat dlužníci splatit. federální zákon veletrhu Vymáhání pohledávek Practices (FDCPA) má potlačit tyto nepříjemné a urážlivé chování, ale některé dluh kolektory jsou porušením zákona.

Zde je to, co byste měli vědět o tom, co dluh kolektory je to zakázáno, takže si můžete postavit sami s jistotou.

1 Předstíráme, že pracujeme pro vymáhání práva

2014 Incident v Gruzii ukazuje přesně to, co dluh kolektory nejsou dělat. Majitel a šest zaměstnanců Williams, Scott & Associates byli zatčeni za údajné obvinil lidi z podvodu a říkají, že budou zatčeni a čelí obvinění z trestných činů za to, že splácení dluhů.

Dluhové kolektory také údajně zkresleny sebe jako nasmlouvaných pracovníků na federálních a státních vládních agentur, včetně ministerstva spravedlnosti a US Marshals. Společnost provozuje celostátní od roku 2009 throughMay 2014 a nazval sám Association Warrant služby.

FDCPA zakazuje dluh kolektory od předstírat, že pracovat pro jakoukoli vládní agenturou, včetně vymáhání práva.

2 Řekněme, že budou mít jste zatčen

Federální vymáhání pohledávek Zákon také zakazuje kolektory od falešně prohlašovat jste spáchal trestný čin, nebo říct, že si bude zatčen, pokud nechcete splácet peníze, které nárokovat dlužíte. Inkasních agentur nelze vydat zatykač nebo jste ve vězení, a prostě nedaří splatit dluh legitimní kreditní karty, hypotéky, auto úvěr nebo lékařské vyúčtování není dost, aby vás přistát ve vězení.

Jak již bylo řečeno, pokud se zobrazí legitimní Aby se objevil u soudu vztahující se k dluhu vám údajně dluží a vy se nezobrazují, soudce by mohla vydat příkaz k zatčení. A je pravda, že pokud se vám nepodaří zaplatit soudní pokutu týkající se vašeho dluhu – nebo odmítnout platit daně nebo alimenty – můžete jít do vězení.

3 Propagovat váš dluh

Dluh kolektory není dovoleno, aby vás kontaktovat pohlednice, zveřejnit jména lidí, kteří odmítli zaplatit, nebo mluvit s nikým jiným než vy, vaše manželka nebo váš právník okolo svého dluhu.

Dluh kolektory mohou kontaktovat třetí strany, aby se snažit vypátrat, ale jsou povoleny pouze požádat ty lidi pro vaši adresu, telefonní číslo domů a místo výkonu zaměstnání – a obvykle není dovoleno kontaktovat tyto lidi víc než jednou.

Dluh kolektory by se neměl pokoušet veřejně tě hanba do platit peníze, které mohou nebo nemusí dlužíte.

4 Snažte se sbírat dluh Nedlužíte

Když už mluvíme o penězích, které nemusí být dlužíte, budou některé dluh kolektory vědomě či nevědomě spoléhat na nesprávných informacích, aby se pokusili získat peníze z vás. Vzhledem k tomu, věřitel jste původně dlužil peníze, aby mohly být prodávány svůj dluh do sběrného agentury, což může mít prodal ji do jiné sbírky agentury, chyba někde po cestě by mohlo znamenat, že sběratel kontaktování vás má nesprávné informace.

Agentura by se mohly pokusit shromáždit dluh od vás, který byl propuštěn v konkurzu, nebo že skutečně patří někomu jinému se stejným nebo podobným názvem.

FDCPA vyžaduje kolektory poslat tě do pěti dnů od prvního Vás kontaktovat, písemné oznámení o tom, kolik dlužíte, komu a jak provést platbu. Nicméně, oni nemusí nic posílat bez výzvy.

Pokud si nejste jisti, zda jste dlužni, zaslat dopis na kolektoru přes doporučenou poštou s doručenkou s žádostí o další informace, přičemž dbejte na to, aby převzít žádnou odpovědnost za dluh. Možná budete chtít použít jedno z těchto vzorových dopisů dluhu sběratelů vydané úřadem pro finanční ochranu spotřebitelů. Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si chránit před Zombie dluhu sběratelů.

5 obtěžovat vás

Tam je dlouhý seznam konkrétních způsobů, kterými dluh kolektory není dovoleno, aby vás obtěžovat. Oni nejsou dovolení: Hrozí vám násilí nebo újmy
Použijte obscénní a vulgární výrazy
Zavolám ti opakovaně
Vybízím vás před 8:00 nebo po 9:00 hodině bez vašeho svolení
Vybízím vás v práci, pokud ji zakázat písemně
Kontaktovat vůbec – když řeknete kolektor, v písemné formě, aby zabránil kontaktu s úplně, nebo se obrátit pouze na svého právního zástupce.

Dokonce i když tyto kroky, stále ještě existují některé okolnosti, které umožňují dluh kolektory vás opět kontaktovat: Mohou kontaktovat, abyste věděli, že již nebude možné Vás kontaktovat nebo vám říci, žaloba byla podána proti vám.

Pokud se zobrazí soud předvolání k žalobě týkající se váš dluh, neignorujte to. Bezohledný výběrčí dluhů by mohly vyrobit takový dokument, ale může to být legitimní. Vyhledat informace o kontaktu Účetního dvora sebe a používat jej dostat do kontaktu s dvorem a ujistěte se, že oznámení je přesný – nepoužívejte adresy nebo telefonního čísla na dokumentu, který obdrží v případě, že se jedná o padělek.

Tam je důležitá výjimka se FDCPA: In-house dluh kolektory nejsou předmětem k němu. Pokud jste delikvent na Chase kreditní karty vyúčtování a Chase zavolá přímo, nemusí dodržovat pravidla popsaná v FDCPA.

Většina hovory z kolektorů in-house jsou za dluhy, které jsou jen několik týdnů či měsíců delikventní. Po tom, kdy původní věřitel obvykle pronajímá agentury pro inkaso sbírat jeho jménem nebo prodává svůj dluh na dluh kupujícího, který dostává udržet to, co sbírá. Tyto dva typy kolektorů jsou předmětem FDCPA.

Sečteno a podtrženo?

Některé dluh kolektory budou říkat nebo dělat něco přimět lidi, aby jim zaplatit, zda dluh je legitimní, nebo ne. Je-li výběrčí dluhů vás kontaktovat, měli byste vědět, že máte federální a státní chráněná práva.

Nedovolte, zneužívání návykových výběrčí dluhů, nebo vás vyděsit vás do platit peníze nemusíte dlužíte. Vzdělávat sami o tom, jak jsou legitimní dluh kolektory měl fungovat, přečtěte si, jak se Vymáhání pohledávek Agentura pro podporu podnikání Works.