5 znaků, které úspěšný finanční poradci

Různé charakteristiky oddělit dobré finanční poradce od špatného a úspěšné od neúspěšných. Ať už chcete, aby se stal finančním poradcem nebo prostě muset najmout jeden na pomoc s finančním plánováním, zde je pět rysy, mějte na paměti, že nejúspěšnější finanční poradci.

Vášeň pro finanční plánování a Wealth Management

Úspěšné Finanční poradci jsou ti, kteří mají absolutní nadšení pro toto téma. To je důležité, protože standardy, zákony, metody a produkty v rámci finančních a investičních světů se neustále vyvíjejí. Když finanční poradce má obrovskou vášeň pro předmět, který osoba přirozeně tíhne k každý den dozvědět se více a více o průmyslu. Ti, kteří nemají té vášně soustavně pozadu a snaží držet krok s vývojem odvětví. To samo o sobě může být rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem jako finanční poradce. To je dobrá otázka položit finančním poradcům při každém rozhovoru se, co je nového v průmyslu?

Hluboká analytické schopnosti

Existuje mnoho oblastí, které se podílejí na úplné a důkladné finančního plánu. Plánování cash flow, plánování důchodu, investiční management, plánování pojištění, plánování majetku a daňové plánování je několik klíčových oblastí, které příslušný finanční poradce může pomoci klientům. Hluboký analytické schopnosti v rámci všech těchto oblastech je důležité, ale to je možná nejdůležitější v investování části. Úspěšní finanční poradci vědí, že vztah rizika a návratnost pohání téměř každý aspekt finančního plánu. Strukturování investičního portfolia správným způsobem a jsou schopni přerozdělit aktiva jako čas a cíle se mění, je zásadní. Je důležité, aby finanční poradce, aby byl schopen analyzovat a plánovat portfolio v rámci různých metrik, jako je směrodatná odchylka, beta, strategické alokaci aktiv, taktické alokaci aktiv a čerpání.

profesionální salesmanship

To je klíčovým požadavkem pro úspěšné finanční poradce. Finanční poradci musí růst jejich účetní podnikání prospívat. Být schopen prodat své služby napříč celým spektrem finančního plánování, od vedení investice do plánování majetku, je nezbytné, aby finanční poradci, aby byla úspěšná. Je pravda, že prodej služeb nebo výrobků by nemělo být prováděno pouze, aby se prodej. Tato služba nebo výrobek musí být skutečně pomoci klientovi. Nicméně, salesmanship nicméně je nutné. Finanční poradce musí být schopen jasně sdělit klientovi problém nebo mezeru ve svém finančním plánu, který existuje, správně zprostředkovat řešení, a jako poslední krok, požádat o podnikání klienta nebo potenciálního zákazníka. Finanční poradce, kteří se nemohou sebrat odvahu požádat o podnikání bude nepochybně mít žádného. S ohledem na tuto skutečnost, další zvláštnost je rozhodující.

Víra, že zájmy musí být vyrovnaný

Úspěšní finanční poradci jsou ty, které kladou zájmy svých klientů prvních a jejich vlastními zájmy druhé. Poradce musí věřit, že finanční zájmy obou stran by měly být sladěny, jinak může dojít k škodlivá vztah. Je to zbytečné a neetické prodat klientské produkty, které klient nepotřebuje, jako irelevantní pojistky nebo pojistky s příliš mnoho pokrytí. Některé investiční produkty vhodné tuto kategorii stejně, jako podílové fondy, které mají vysoké prodejní zatížení, protože existuje nespočet porovnatelné a lepší vzájemné fondy bez těchto zatížení. Kromě toho účtování vyšších poplatků za správu investic, než-nutná není dobré praxe. Úspěšný finanční poradce by se neměla účtovat 2% aktiv pod správou při 0,5% je typický pro stejnou službu. Úspěšní finanční poradci pomáhají lidem a jsou kompenzovány spravedlivě; nemají mozků své klienty o jejich těžce vydělané peníze.

Zvědavost

Odkrytí přesně to, co klient potřebuje ve všech aspektech práce finančního plánování je podobný detektivní práci. Drobné detaily je třeba nalézt a poskládal dohromady, a komplexní řešení k velkému problému, musí být vytvořen a sdělen. Úspěšní finanční poradci jsou ti, kteří mají rádi tento proces se daří na výzvu.