5 způsobů, jak zjistit, zda luxus komunita důchodu je pro vás nejvhodnější

Luxusního komunita důchodu má hodně co nabídnout, od místního golfového hřiště a lázní pláže a nejrůznějších společenských klubů. Často se nachází v sluncem zalitých státy, jako je Florida, Arizona a Nevada, ty jsou plánovány komunity, které obstarávají aktivních důchodců. Jsou to místa, kde se lidé dostat kolem na golfové vozíky a pozorovat západ slunce nad skleničkou s přáteli, většinou za bezpečnostní brány, které zajišťují bezpečnost a poskytují klid obyvatel. (Pro více, vidět Top 5 Luxury Retirement umístění.)

Můžete si dovolit luxus komunita důchodu?

Tato míra odchodu do bydlení, netřeba říkat, má svou cenu. Existuje celá řada otázek, lidé by se měli ptát, zda si mohou dovolit tento typ životního stylu v důchodu.

1. Ceny domů

Nejdůležitějším hlediskem, když se snaží rozhodnout, zda si můžete dovolit luxus komunita důchodu jsou náklady na vlastnictví domu. Ceny domů se může výrazně lišit v závislosti na velikosti majetku a kde je umístěn uvnitř komunity. Corte Bella, odchod do důchodu komunita pro osoby starší 55 let v Sun City West, Arizona., Slouží golfové hřiště, denní lázně, fitness centrum, na místě restaurace, které nabízejí dobré jídlo a společenské kluby v rozmezí od karetních her na ochutnávku vín. Nicméně, to je poměrně cenově dostupné, pokud jde o bydlení. Ceny se pohybují od $ 215.000 za třípokojový bungalovu nachází daleko od golfového hřiště na $ 650000 za čtyři ložnice domu, který zálohuje přímo na čtrnácté jamce.

Při odchodu do důchodu komunity Sun City Anthem v Henderson, Nev., Nicméně, tři ložnice bungalov stojí 1.100.000 $. Nabízené možnosti sahají od tenisových a bocce míčové soudem k prošívání místnosti a vícedenní lázní. Rozdíly, jako jsou tyto jsou důvodem, proč je důležité vybírat tu komunitu s bydlením ve své cenové kategorii.

2 Poplatky a platby

Luxury společenství důchodu dražší než cena domu nebo byt. Přinášejí rovněž měsíční poplatky za vše od terénní úpravy a údržbu k bezpečnosti a občanské vybavenosti. U některých důchodců, jako je například výše zmíněné Corte Bella, obyvatelé dostávají omezené golfové oprávnění na místním hřišti. Mají platit další peníze za “plné golfovém členství”, který jim umožňuje hrát golf tolik, jak chtějí, kdy chtějí. Tyto poplatky a platby se může pohybovat od několika set dolarů měsíčně na několik tisíc dolarů.

Mnoho luxusní společenství důchodu také účtovat “vstupné” nebo “nový člen” poplatky, které mohou stát kdekoli od $ 20.000 na více než $ 100,000. Budete chtít vidět podrobný přehled o všech poplatcích před rozhodnutím, zda si koupit dům nebo byt v jednom z těchto komunit. Na webových stránkách seniorhomes.com jsou uvedeny průměrné měsíční náklady na bydlení v komunitách důchodu státem, které mohou být užitečným zdrojem.

Kromě toho náklady závisí na tom, zda se díváte na samostatné bydlení pro seniory nebo na obce s širší škálu možností pro péči, v závislosti na vašich zdravotnických potřeb. Jak najít správný komunita důchodu vám pomůže dozvědět se více o tomto aspektu.

3 Zdravotní služby

Většina luxusní společenství důchodu nabízejí řadu onsite zdravotnických služeb. The Villages communityin centrální Florida, například, zahrnuje regionální nemocnice, Cancer Center, Veterans Administration ambulanci, nemocnicích akutní péče a chodit-in klinikách – to vše v rámci svých ohrazených omezuje. Mnoho společenství důchodu také poskytnout ošetřujícímu personálu a mají možnosti, kdy lidé přechodu na asistované žití nebo 24-hodinovou péči, jak stárnou, ale tyto služby může stát docela dost peněz, mimo jiné poplatky.

Také se ujistěte, že tyto služby jsou k dispozici, pokud si myslíte, že budete chtít zůstat v komunitě byste měli zažít zdravotní krizi. Některé komunity vyžadují seniorům s vážnými zdravotními potřebami přejít na více lékařsky orientované zařízení, což může vyžadovat rušivé přemístění v době, kdy nadřízený je již ve špatném zdravotním stavu.

Zatímco mnoho soukromé zdravotní pojišťovny jsou přijímány těmito komunitami, jiné vyžadují doplňkové plány ošetřovatelské péče a v domácnostech návštěv zdravotní péče. AARP poskytuje informace o pokračující péče společenství důchodu je jedním z důležitých možnost s tím, že měsíční poplatky za zdravotnické služby se může pohybovat od $ 3,000 $ 5,000. Budete chtít, aby výpočet těchto nákladů, i když nemáte ještě potřebovat, zvláště pokud máte v plánu na pobyt v komunitě dlouhodobém horizontu. (Pro více informací viz Jak najít Pokračování v péči komunita důchodu).

4 Roční Přirážky

Různé náklady spojené s žijící ve komunita důchodu luxusního vzroste každý rok, obvykle asi o 4%, k pokrytí inflace. To znamená, že ceny platíte při prvním vstupu nejsou poplatky budete nabité ve třech, pěti nebo 10 let. Zatímco meziroční růst cen jsou často zmiňovány ve smlouvách lidé znamení, když se připojí k odchodu do důchodu komunity, jazyk může být záměrně vágní a není stanovena přesná částka ročních zvyšuje.

Mějte na paměti, že ve většině amerických státech 60 dní písemné oznámení se vyžaduje před jakýmkoli zvýšením poplatků. Také mějte na paměti, že zbrusu nové poplatky a náklady mohou být přidány do důchodu komunit na volném uvážení vedení. Někteří důchodci mohou být pokryty o finanční pomoc, které pomáhají spravovat tyto zvyšování poplatků prostřednictvím programů, jako je Veterans Administration pomoc, Medicaid a sociálního zabezpečení, ale obyvatelé luxusního komplexu pro odchod do důchodu je nepravděpodobné, že nárok na takovou podporu.

5 Pravidla a omezení

Další věc, kterou stojí za to seznámit se s před usazováním na luxusním komunita důchodu jsou pravidla a omezení. Ty mohou zahrnovat vše od zákazů domácích mazlíčků (nebo velikost / chov domácích zvířat) k omezení počtu dní vnoučata můžete navštívit. Tam může být také omezení na venkovní grilování s grilem, parkování auta ve vaší příjezdové cestě, nebo mluvit na venkovní terasu nebo balkon po setmění.

Kromě toho může existovat pravidla, které zasáhly vaši peněženku, včetně minimálního potravin a nápojů výdajů na golfovém hřišti klubovny a hotelovou restaurací, stejně jako pravidelné plánované údržby na vnější straně vašeho domu. Některá společenství důchodu také zakázat osoby mladší 55 let ze tam žijí, což by mohlo ztěžují život by měly děti nebo vnoučata potřebují místo k pobytu v případě rodinného nouze.

Sečteno a podtrženo?

Luxury společenství důchodu nabízet životní styl, který může být skvělé pro lidi, za určitých okolností. Mohou být také nákladné, a lidé zvažují jim bude dobře radí, aby se podívat na všechny výdaje zapojených předtím, než rozhodne se zavázat k jednomu. Musíte zajistit, aby vaše hnízdo vajec je dostatečně velký, aby vás žít ve velkém stylu v průběhu svých aktivních odchodu do důchodu let a dále.