6 Major Kreditní karta Chyby

Máte potíže dostat své zůstatky kreditní kartě pod kontrolou? Pokud ano, Do not porazit sami se nad ním – jste na stejné lodi jako tisíce dalších spotřebitelů. Jakmile se rozhodnete pro změnu, kterou utrácení, je však možné, aby se váš dluh zvládnutelné. Pomocí těchto jednoduchých tipů pro zastavení přidávání do vašeho stávajícího dluhu kreditní karty a začít znovu získat kontrolu nad svými financemi.

1 Platit více, než minimální zůstatek

Je lákavé poslat do minimálního měsíčního plnění (často 15 dolarů na $ 25), když jste pod finančním nátlakem.

Nedělejte to.

Nejenže budete nikdy splatit svůj účet, ale úrokové sazby, které společnosti vydávající kreditní karty účtují bude skutečně udržet váš účet roste každý měsíc. Místo toho, odeslat jako velký platbu, jak si můžete dovolit. Pokud je to možné, snížit výdaje v jiných oblastech, aby se zaměřily na splácení své dluhy z kreditních karet. Mohlo by to být stojí za to jít bez doplňků, jako jsou kabelové televize či nových šatů na chvíli, pokud to znamená, že můžete spát lépe v noci s vědomím, že budete brzy být bez dluhů. (Pro lepší představu, číst Porozumění Zájem Kreditní karta.)

Nemusí to pocit, že jste šetří peníze, když si zvýšit platby z vaší kreditní karty, ale vy jste. V závislosti na úrokové sazby, šetříte v průměru o 10 až 29% ročně úroků z jakékoli bilance, která se vám podaří vystoupit své karty. To znamená, že pokud splácíte navíc $ 1,000 v tomto roce, jste vlastně vyjde 160 $ ​​až 290 $ dopředu, v závislosti na úrokové sazby. Pokud jste již v dluzích, je pravděpodobné, peníze je těsný pro vás, tak uvolňovat tyto dodatečné peníze může opravdu začít, aby vám nějaký volný prostor v dlouhodobém horizontu. Ať už používáte tyto peníze k dalšímu urychlení své splátky dluhu, spuštění nouzového fondu, nebo investovat do svého odchodu do důchodu, bude síla složeného úroku začal pracovat pro vás místo proti vám. (Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si tipy odborníků pro řezání kreditních karet).

2 Nepoužívejte Kreditní karta pro každodenní potřeby

S výjimkou polehčujících okolností, měli byste mít svůj rozpočet pod natolik, že můžete alespoň platit za měsíční potřeb se svým měsíčním příjmem kontrolou. Tím, že potřebné nákupy, jako jsou potraviny a účty z vaší kreditní karty, budete užívat významný krok správným směrem k získání své výdaje pod kontrolou. Vezměme si, že $ 3 galon mléka zakoupené s kreditní kartou může rychle proměnit v $ 30 galon mléka, pokud nemáte splatit zůstatek na konci měsíce. Není třeba vynaložit úroků z nezbytných položek, které byste měli platit za pomocí měsíčního příjmu. (Chcete-li začít, jak se vaše měsíční výdaje pod kontrolou, číst Krása sestavování rozpočtu a dostat svůj rozpočet do bojování Shape).

3 Dávejte si pozor na kreditní karty “odměny”

Tyto odměny můžete získat z kreditních karet, zatímco pěkné Perk, stojí mnohem méně, než je navíc na úrocích budete vzniknou, pokud nemůžete splatit peníze, které strávíte vydělávat takové bonusy. Systémy odměn kreditní karty, které umožňují získávat body na vaší kreditní kartou nákupy často vyjdou na odměnu ve výši 2% nebo méně. Například můžete obdržet jeden bod za každý dolar, který strávíte, ale musíte vykoupit 5000 body získat $ 100 slevu na letenku. Vzhledem k tomu, částka úroků, která je účtována zůstatků účtů přesahuje 2% bonus, který jste obdrželi, nemusí být užitečné, aby vynaložit na úrokové platby pro takovou malou odměnu.

Měli byste se také vyhnout se zaregistrujete pro více kreditních karet, bez ohledu na znamení-up bonusy, které mohou nabídnout. Pokud již víte, že nemáte spravovat kreditní karty dobře, nedávají sám sebe větší pokušení v podobě většího počtu karet. Je to také snazší chybět platební lhůtu, pokud máte více karet, než si můžete pohodlně sledovat, a pár $ 39 zpožděné poplatky nebo úroky rychle zahladit jakýkoli $ 100 dárkové karty, které jste obdrželi, když jste aplikovali. (Pro lepší představu, podívejte se, jak kreditní karty ovlivnit vaší kreditní rating.)

Jakmile máte kreditní kartu dluh splacen, pokud jste pochopili, jak se vaše karty pracují a věříte sami nešel do dluhů znovu, můžete začít používat platební karty jako convenience karty. Tak dlouho, jak budete platit zůstatek v plné výši a včas každý měsíc, není nic s pomocí kreditních karet, aby se zabránilo nosit hotovost nebo využít odměn, jako je cash back nebo častých letákové mil špatně – tak dlouho, jak vaše nákupy zapadají do vašich měsíční rozpočet, samozřejmě.

4 Říkat “Ne” peněžní půjčky

Společnosti vydávající kreditní karty používají taktiky, jako je vám posílali šeky v e-mailu tak často, jak jednou týdně a povzbudit vás je používat k placení účtů nebo si dopřát něco hezkého, ale pouze v drobným písmem dělají zmínit, že tyto kontroly jsou považovány za záloha.

Hlavním důvodem, proč brát peněžní zálohu, je tak špatný nápad je, že se začínají načítat zájem ve chvíli, budete mít zálohu – na rozdíl od běžných nákupech kreditních karet, tam je často žádná doba odkladu. vy jste také účtovány automatické poplatek, obvykle kolem 2 až 4% z částky v hotovosti předem kromě vyšší úrokovou sazbou, než to, co platíte na zbytek vašeho zůstatku kreditní karty. Chcete-li přidat urážku zranění, kreditní karty společnosti často nebude zvažovat cash advance se vyplatila, dokud jste vyplatilo rovnováhu pro další nákupy.

To nejlepší, co dělat s těmito kontrolami je jejich skartovat jakmile budete dostávat. Tímto způsobem, budete vyhnout pokušení k jejich využití a zabránit rádoby zloději identity z snagging jim ze svého koše. Mnoho kreditní karty vám také poslat kód PIN krátce poté, co se zaregistrujete na kartu, takže můžete použít kreditní kartu získat hotovost z bankomatu. Skartovat, že číslo PIN, příliš – peněžní zálohy jsou hrozná řešení pro spotřebitele.

5 Vyhnout se používání kreditní karty jako lék na účty za lékařskou péči

Účty za lékařskou péči mohou být ohromně drahé, zvláště pokud jste pojištěné. Pokud máte potíže platit své účty za lékařskou péči, vyjednat dohodu s nemocnice nebo jiná společnost, se kterým dlužíte peníze. Nepřidávat do vašich účtů a váš stres tím, připínání přemrštěné úrokové sazby kreditních karet na ně. Měli byste také zvážit jít přes své účty s jemnými zuby hřeben, aby se ujistil, že jsou přesné a že jste pochopili všechny poplatky. (Pro více informací o krytí léčebných výloh, čtení Boj proti vysoké náklady na zdravotnictví).

6 Nezanedbávejte váš dluh

Někteří lidé se stávají tak vystresovaný, nebo v rozpacích ze své kreditní karty dluhu, že prostě zastavit otevřením své účty a předstírat, že problém není. Zatímco tato taktika může zdát pracovat na měsíc nebo dva, je to špatný přístup. I když jste ignorovat své účty, úrokové sazby jsou příčinou rovnováhu, kterou dlužíte roste každý den. Ve skutečnosti, pokud jste zapomněl platbu nebo dva, úroková sazba sám může dokonce zvýšit v souladu s podmínkami smlouvy o kreditní kartě. Neplatí své účty včas, má také negativní vliv na vaší kreditní skóre. (Související čtení, podívejte se na důležitost vaší kreditní rating a spotřebitelské zprávě Credit: Co je na tom.)

Pokud máte pocit, ohromen, můžete volat každý z vaší kreditní karty a požádat, aby znovu vyjednat podmínky vaší smlouvy. Někdy se můžete dostat vaše úroková sazba snížena, nastavit platební plán, který vám umožní splatit svůj dluh, nebo dokonce dostat některé ze svých dluhů odpuštěno, to vše pomocí jednoduchého telefonátu. Pokud je váš první hovor nefunguje, si uvědomit, že jen proto, že jeden člověk říká, že ne, neznamená, že je to konečná odpověď. Udržujte volat společnost zpět – budete často získat jiný zástupce zákaznické podpory téměř pokaždé, a mluvit s různými lidmi, může vám umožní vyjednat lepší řešení. (Chcete-li se dozvědět více o tomto tématu, přečtěte si článek Jak ke zpochybnění kreditní kartu náboj a záchranné lano pro ty, kteří se topí v dluzích.)

Ignorování váš dluh může také podnítit dluh kolektory do akce, as nechutných taktiky někteří sběratelé jsou zaměstnávají v těchto dnech, určitě nechtějí dělat nic, co by vás na svém radaru. Pro více informací viz 5 věcí Dluh Kolektory mají zakázáno Do.

A konečně, nenechte rozpaky zabránit přijetí opatření; byste mohli předpokládat, že téměř všichni víte, má své finance pod kontrolou, ale některé z nich pravděpodobně mít alespoň tolik dluhu jako vy. (Pro lepší představu, číst Zastavit udržet krok s Joneses:. Jsou na mizině)

Sečteno a podtrženo?

Vyčištění své dluhy z kreditních karet vyžaduje čas a sebekontroly, ale kroky jsou zde nastíněny nijak složité. Neexistuje žádný důvod, že kreditní karty nemůže být užitečný, pohodlný nástroj – za předpokladu, že se můžete naučit je používat rozumně a zodpovědně. Tyto tipy vám pomohou udržet kontrolu nad svými kartami místo aby se jimi řídit.