6 Známky toho, že New York Luxury Trh nemovitostí se zpomaluje

Bylo jen otázkou času, kdy se puchýře tempo New Yorku trhu luxusních nemovitostí začaly ochladit. S mediánem prodejní ceny v roce 2016 pro nově budované jednoloznicovych byty k dnešnímu 3.000.000 $ a příběhy některých mezonetových byty velících více než 100 milionů $, euforie na trhu již dosáhli bodu zlomu. I když nikdo očekává poprsí v dohledné době existují jednoznačné náznaky, že tříleté boom může být více než na chvíli.

Nabídka a poptávka se posouvá na vývojáře

Od roku 2012 byly stavební jeřáby byly vyskakování po celém Manhattanu v reakci na obrovské poptávce po luxusní výškové bydlení, zejména ze strany bohatých zahraničních investorů, kteří hledají bezpečné útočiště pro své hotovosti. Na vrcholu boomu, by vývojáři nestačí držet krok s poptávkou, což jim umožňuje tlačit ceny pro high-end bydlení prostoru kolem 5000 $ za čtvereční stopu. Nicméně, jít do roku 2016, zvyšující se počet těchto ultra-luxusní byty jsou stále sedí na trhu, což někteří vývojáři by se vzpírala zahájení nových projektů. Toll Brothers, jedna z největších luxusní stavitelů domů v zemi, se nyní zaměřuje svou pozornost na nižší-end luxusních budov na Manhattanu a jeho okolí, kde poptávka je stále vysoká.

Vývojáři se poškodí, nestavíme Out

Vydělávat na poptávce po velkých vlastností trofej v Manhattanu, vývojáři se obrátil na kombinování menších bytových jednotek do většího luxusního prostoru. S poptávka zužující off, vývojáři jsou nyní přehodnocení jejich rozložení a převádění velkých vícepodlažních penthousy na menší jednotky. Jeden takový projekt zahrnoval 8400 čtverečních stop tri úrovni penthouse s 45 milionů dolarů cenovka, který stál na trh téměř rok. Vývojáři převede jej do dvou menších jednotek prodávajících za $ 29 milionů a 11 milionů $.

Domy Ploutve slábnou

Velkou řidič luxusního domácí prodejní aktivity a cen v průběhu boomu byli bytové ploutve kteří tvořili až sedm postava zisků v jeho dalšího prodeje. Investoři koupili nově postavených byty před tím, než přišel na trh a během několika měsíců, prodány je pro průměrného 30% zisku v roce 2014. Největší zisk byl realizován na 6.980.000 $ nákupu v prosinci 2014, kdy byl znovu prodán v lednu 2015 za 10.750.000 $. Nicméně, obracející aktivita začala ocasu off jako zisky poklesly. V roce 2015, průměrný výnos klesl na 15%. Pokles byl přičítán převisu nabídky.

Prodejci jsou Řezací Požadovaná Ceny

Jasné znamení nadbytku na trhu s bydlením je, když prodejci začnou snížit své žádají ceny. Nikde to je výraznější, než trh luxusní bydlení, kde jsou prodejci klesajícími cenami miliony dolarů. Na konci roku 2015, jedna sleva výpis inzeroval 7.000.000 $ pokles cen. Prodávající malé one-ložnice jednotka přejde za 1.400.000 $ snížil cenu o $ 150.000. Nicméně, tyto obrovské cenové poklesy na předražené domů nemusí nutně promítají do zvýhodněné nabídky. V roce 2015, 20% z více než 5000 památkově chráněných objektů snížit své ceny ptát, ve srovnání s méně než 10% oproti předchozímu roku.

Vývojáři se také přehodnocení jejich cen, přičemž některé sekal své ceny pro neprodaných jednotek v nově vybudovaných věžích. Toll Brothers zlevnili 16 jednotek původně prodává za 2.280.000 $ až na 1.900.000 $.

Obrovské Broker Pobídky

Ochotny snížit své ceny pro vyvolání prodej, někteří vývojáři se obrací na vyšší provize a velkých prodejních pobídek k posílení prodeje luxusních jednotek. Bonusy až do výše $ 30.000 jsou nabízeny realitní kanceláře pro podepsané smlouvy, a to i v případě, že dohoda neuzavře.

Věřitelé a investoři vzpíraly New financování

Realitní věřitelé a investoři se začínají vzpírat nové financování pro luxusní vývojem výškových. Mají jasnou představu o vložila krajiny a údaji o trhu, které jim řekne, tam je převis nabídky a slábne poptávka po luxusních domů předražené. V lednu 2015, několik projektů high-profil, jako je 900-noha Sutton Place výškové budovy, které byly přidržen kvůli nedostupnosti financování.