Ameriku s Donald Trump jako prezident

Včera v noci Donald Trump včera v noci byl zvolen jako 45. prezident Spojených států. Co se bude dít teď, že miliardář realitní magnát vlastně vyhrál závod pro Bílý dům?

Jak července 2016, to bylo ještě těžké přesně určit, jaké ekonomické, sociální a zahraniční politika trumf byly. Kandidát byl velký o hlavních myšlenek a generických řešení, ale jeho projevy a spisy byly krátké na detaily. Kromě prohlášení učinil ve své prezidentské kampaně 2016, která byla zahájena v červnu 2015, jsou k dispozici některé starší návrhy z jeho reformní strana nominační kampaně v roce 2000. Ty nebyly považovány vzhledem k nesrovnalostem a změnám v Trump postojem, protože vstoupil do Republikánské strany.

Mezinárodní obchod

Obecně platí, že Trump nepovažuje za mezinárodní obchod, aby bylo prospěšné, protože většina moderních ekonomové. Opakovaně mlátil dohod o volném obchodu, jako je Severoatlantické dohody o volném obchodu (NAFTA) a Dohody Trans-tichomořské partnerství (TPP) a má při mnoha příležitostech zavázal k jejich roztrhat když není schopen vyjednat nové podmínky. Záměrem je, aby outsourcovaných pracovních míst zpátky do Ameriky, a vyjednat nové a spravedlivé obchodní dohody, a tím získat přebytek.

Jeho strategie přinést pracovní místa zpět do USA, je dát 20% tarif na všechny dovážené zboží, ačkoli toto číslo se pohybuje od řeči do řeči. On také řekl, že by vyčlenit jednotlivé společnosti, které se pohybují výrobu v zahraničí. Například poté, co Ford Motor Co. oznámila, že bude stavět 2,5 miliardy dolarů závod v Mexiku, Trump slíbil dát 35% tarif na jakémkoli Ford automobilové značky vyrobené v Mexiku. On také řekl, že by uložení čínskou specifické tarif se vyrovnaly dopady čínské manipulace s měnou.

filozofie Trump o obchodu může být v porovnání se zákonem o Smoot-Hawley sazebníku z roku 1930, která byla uložena vysoké tarify na značném množství zboží ve snaze zvýšit zisky amerických společností a ochraně amerických pracovních míst. Bohužel, tarif byl široce opětován a mezinárodní obchod značně zpomalil, což jen zhoršilo Velkou hospodářskou krizi, která začala před rokem. To také mělo zničující vliv na politické vztahy s ostatními zeměmi.

V případě, že USA měly stanovit tarif pro konkrétní zemi, cílová země nemá důvod, proč k odvetným opatřením. Kromě toho, pokud USA měly vrátit k produkci většinu svých vlastních výrobků, ne všechny úlohy ztratil se vrátí. Mnoho externě pracovních míst byly nyní nahrazeny technologií. Ceny na zboží by téměř jistě stoupat, pokud vyrábí snížit své zisky, protože jak americká výroba a dovoz by byl dražší. Poražený v tomto scénáři, je spotřebitel. (Přečtěte si více o cel a obchodních bariér zde.)

Zjednodušeného Daňový plán

Cílem zjednodušeného daňového plánu jsou jasné: zjednodušení daňového kódu, poskytuje daňové úlevy pro střední třídu, a růst ekonomiky. Trump daňový plán má čtyři hlavní body: Žádná daň pro jednotlivce, kteří činit méně než $ 25,000, nebo manželské páry, kteří tvoří méně než $ 50,000
Implementovat čtyř daňových pásem; 0%, 10%, 20% a 25%
Daň z příjmů ve výši 15%
Odstraňte smrtelnou daň, nebo to, co IRS odkazuje jako na daně z nemovitostí, alternativní minimální daň a darovací a dani

Trump popisuje plán jako daňové reformy prorůstový. Nižší sazba daně právnických osob je určen odradit firemní inverze a přispět k udržení pracovních míst v Americe. On také chce zrušit daň smrti (také známý jako daň z nemovitostí), daň, která se vztahuje k bohatství převodů majetků větších než 5.450.000 $.

Daňové škrty budou financovány prostřednictvím omezení nebo odstranění daňových mezer pro velmi bohaté a pro korporace obstarávat zvláštních zájmů podle Trumpa plánu. Ten pravděpodobně odkazuje na prováděné úrokovou mezeru, kterou má uvedenou v několika projevy a rozhovory. Také by umístil jednorázovou daň ve výši 10% z repatriovaných zisků amerických společností a dát tak i na konci odklad daní z příjmů získaných v zámoří.

Daňoví odborníci mají obecně shodli Trump plán je neudržitelný. Analýza provádí Policy Center taxy, nadstranické výzkumného střediska, řekl, že by se zvýšila motivaci lidí k práci, spořit a investovat. Nicméně, to by také zvýšit státní dluh 80% HDP do roku 2036, pokud není doprovázen významnými škrty ve výdajích. Podle zprávy by se tato offest bývalý, takže nám mnohem více dluhů a nepostižené růstu. Tento plán by bylo velmi prospěšné pro daňové poplatníky s vysokými příjmy, nikoliv střední třídy.

Zahraniční politika, přistěhovalectví a The Wall

Trump obecně předpokládá tvrdou linii v oblasti přistěhovalectví, na Středním východě a terorismu. Po celou dobu kampaně, on vytvořil titulky tím spíše netradiční poznámky k otázkám, jako je například volání na muslimsko-zákaz boji proti terorismu, nebo stavět zeď, aby chránil jižní hranici z nelegálního přistěhovalectví.

Ve svém oznámení projevu, Trump řekl, že by postavit fyzickou zeď na hranici mezi Mexikem a USA, pak musí zaplatit Mexika pro ni. Jeho víra je, že tato zeď by zastavit ilegální imigraci. Jeho plán je přinutit Mexiko financovat zeď tím, že chytí všechny platby poukazování finančních prostředků získaných z nelegálních mezd zaslaných do Mexika, stejně jako zvýšení poplatků na všechny typy víz, hraničních přechodech karet a poplatků na vstupech do USA

Nicméně výzkum ukazuje, že více než 40% nelegálních přistěhovalců vstupuje do země legálně a přetáhne víza, což znamená, že nemají nelegálně překročit americko-mexické hranice. Celkový neoprávněný mexické populace ve Spojených státech je také klesá a to již od roku 2007.

Trump také chce, aby zastavily legálního přistěhovalectví ukončením prvorozenství občanství a zvýšení úrovně povinných minimálních mezd pro H-1B vízum. Lídři v tech průmyslu – 140, abych byl přesný – podepsali otevřený dopis odsuzující Trump je postoj k imigraci. Říkali, že by bylo katastrofální pro inovace a růst, citovat závislost na imigraci v tech průmyslu.

ISIS a teror hrozba byla hotly debatoval během voleb, a Trump navrhla přímou konfrontaci, včetně bombardování a využití pozemních vojsk. To je v přímém rozporu s izolacionistickými prohlášení učinil i jeho odsouzení Hillary Clintonové podporu druhého války v Iráku v roce 2002. Jediným konzistence je cílem porazit ISIS, který obě strany uličky by pravděpodobně souhlasit.

Nejnověji Trump odlita pochybnost nad pracovní nasazení USA ” do NATO, když řekl New York Times, že by uvažovat o finančních příspěvcích členský národ k organizaci před příchodem do něčí obranu. Důvodem je, že USA podílí mnohem více, než mnozí z jeho evropských spojenců. Kolektivní obrana, nebo podle článku 5 v zakládající smlouvě, je klíčovou hodnotou pro NATO, který říká, že útok na jednoho spojence je útokem na všechny spojence. To také zavazuje členské národy přijít do toho druhého obrany v případě, že některý člen je napadena. Upuštění od tohoto principu diskredituje celý cíle organizace. Atricle 5 jen byl vyvolán jednou, a to bylo dodržováno všemi členy – to bylo po 9/11 útocích na Spojené státy.

Vědátoři na obou stranách uličky odsoudil Trump poznámku k NATO, říkat to bylo velmi nevhodné, pocházející z prezidentského kandidáta, protože ukazují na naprosté pohrdání z národa nejvýznamnějších spojenců.

– Zdravotní péče.

nejvyšší osobní prioritou Trump je zrušit Obamacare a nahradit něčím úžasně.

Reforma zdravotnictví Trump stanoveno do značné míry závisí na principech volného trhu, které údajně povedou k rozšíření přístupu ke zdravotní péči, nižší ceny a vyšší kvalitu. To by být provedeno odstranění překážek na současném trhu, které by zvýšilo konkurenci mezi pojišťovnami a farmaceutickými společnostmi. Příklady takových bariér jsou zákony, které inhibují prodeje napříč státní pojištění, cenovou transparentnost od zdravotnických zařízení a nižší bariéry vstupu nových farmaceutických společností. Teoreticky, pokud by společnosti čelí rostoucí konkurenci a stanovený poměr ceny a transparentnost, tržní síly – v tomto případě zvýšené nabídky – bude tlačit ceny dolů.

Trump se chce obrátit Medicaid do blokového grantu programu, ve kterém se uvádí, obdrží sadu částku financování od federální vlády to může spravovat sám. Zastánci tvrdí, že program bude levnější a účinnější pod států, zatímco odpůrci argumentují, že to v podstatě pohybuje fiskální odpovědnosti oprávněného od federální vlády uvést, což může mít za následek ztratit krytí pro lidi, pokud státy nemohou financovat.

Trump také plánuje, aby zdravotní pojištění daňový placení pojistného spoluúčastí a umožní každému mít zdravotní spořící účty. Účty by být klasifikována jako aktivum, a tudíž převoditelné mezi členy rodiny. Vzhledem k tomu, daň z nemovitosti bude odstraněn, účty lze přenést na dědice.

Mnohé z těchto věcí by nižším cenám; Nicméně, proveditelnost a účinnost při rozšiřování pokrytí je diskutabilní.

Za prvé, perspektiva, kterým se zrušuje Obamacare se dostává stále menší. Zpráva po zprávě potvrzuje, že jakékoliv zrušení by vedlo ke ztrátě pokrytí nejméně 22 milionů lidí, a žádný plán předložený kdokoli se předpokládá, že přidání krytí na stejném měřítku ..

Kromě toho by případně zrušení úsilí bude vyžadovat kongres bude spolupracovat a přijmout zákony. Pokud kontrola Senátu sahá až do demokraty během Trump prezidentství, pravděpodobnost některý z jeho politické agendy bude předán je malý.

Trump na dluh

Státní dluh je na trvale neudržitelné dráze s domácím zadlužení dosáhne 155% HDP do roku 2046 (toto číslo se zakládá na aktuálních rozpočtů). Příští prezident bude pod tlakem, najít obhájitelný řešení tohoto problému. Trump nebyl oficiálně představen plán týkající se dluhu, ale udělal několik rozhovorů, kde se dala voličům chuť, co si myslí.

Trump vytvořil titulky na jaře roku 2016, když řekl, že chce, aby uzavřela státní dluh v rozhovoru pro CNBC. Vyjednat, nebo restrukturalizovat dluh v podstatě znamená, že by přišel k dohodě s věřiteli zaplatit méně než 100 centů na dolar. To je běžné v podnikovém světě bankrotů; Nicméně, co se týče amerických státních dluhopisů by to mohlo udělat nenapravitelné škody na ekonomiku.

Krátce poté, co Trump byl povolán k úkolu pro znamenat, že by výchozí z vládního dluhu, mluvil s Wall Street Journal narovnat, co měl v úmyslu: nákup dluhu se slevou. Jeho logika je, že v případě, že úroková sazba stoupá, cena půjde dolů, a že by byl čas k nákupu dluhu zpět. Problém je v tom, že USA nemá hotovost na nákup dluh zpět. Dokonce i se slevou, musela by vzít na nový dluh financovat starý dluh, a protože cena je nízká, výnos je vysoká, což znamená, že nový dluh by byl dražší.

Restrukturalizace státních dluhopisů USA by nedávalo moc smysl, a následky by byly výrazně negativní. Jakýkoli náznak defaultu může stát daňové poplatníky miliardy dolarů. Debata dluh Strop je odhadována na daňové poplatníky 18,9 miliard $, a zpožděné úroková platba v roce 1979 kvůli problémům s účetnictvím byl Odhaduje se, že náklady $ 12 miliard, téměř $ 40 miliard v roce 2016 dolarů.

Odkupu SDD obchodování s nižší nominální hodnotou mohla mít smysl v případě, že státní pokladna měla v hotovosti, jak to udělat, ale to není tento případ. Vláda by musel vydat nový dluh zaplatit za starý dluh. Tento nový dluh by nyní měly být dražší – protože inverzní vztah mezi výnosy a ceny – a USA je vlevo s o něco méně, ale dražší povinností.

Ani jeden z těchto scénářů je pravděpodobné, že se tak stalo, je to příliš riskantní a extrémní s ohromující pravděpodobnost negativního výsledku. Je třeba se zaměřit na fiskální politice a snižování deficitu, nikoli řízení dluhu.

Sečteno a podtrženo?

Donald Trump plány pro Ameriku jsou stále chybí mnoho detailů, a několik prezidentských kandidátů – pokud někdo – se dostali pryč s takovými vágní politiky tak blízko k volbám. Jako analýzy Moody poukázat na to, politiky předložené v průběhu voleb jsou obecně nadsazené, ale dává tušit hodnot a filozofií kandidáta.

Ameriku s Donald Trump jako prezident bude více uzavřený America. Mezinárodní vztahy se bude pravděpodobně zhoršovat a nikoli posilovat, a to jak z důvodu obchod a implicitně neloajálností k důležitým obchodů a aliancí. Jeho politiky byly nalezeny výzkumníky být fiskálně nezdravý. Dokonce i když není plně provedena, deficity budou stoupat a stejně tak i dluh.

Trump vyjádřil, že politiky na jeho webových stránkách jsou prostě vyjednávání Začněte procházku, ale i za malou míru této politiky by se zmenšuje do ekonomiky. Zpráva Moody k závěru, že úplné, nebo dokonce částečná implementace způsobí recesi (přečtěte si celou zprávu zde).