Bude brazilská ekonomika Zlepšit Po olympijských hrách?

V roce 2016 olympijské hry v Rio de Janeiru měla být brazilská coming-out stranou na světě, zobrazující jeho vznik jako rozvíjející se ekonomické síly. Místo toho, země sotva shromáždil prostředky do fáze událost uprostřed nejhorší recesi ve své historii, a nějaký úspěch, že doufal, že si uvědomit, byl kazen politickou paralýzu, pracovní nepokoje a zvyšující se násilí. Otázkou je, zda Brazílie bude docházet k žádné pozitivní ekonomický efekt z pořádání olympijských her.

Brazilská ekonomika vykopanou hluboké díry

V roce 2009, kdy bylo Rio de Janeiro udělena práva na 2016 olympijských her, Brazílie byla zažívá impozantní ekonomický nárůst, zatímco ostatní průmyslové země byli chyceni v konvergenci globální finanční krize a nejhorší recese za posledních sedm let. Řízený Čína je nenasytná poptávka po jeho zboží, brazilská ekonomika rostla, aby se stala devátým největším na světě. Nicméně, s jeho spoléhání se na Čínu jako jeho primární obchodního partnera, Brazílii bohatství byly obráceny kdy čínská ekonomika začala zpomalovat. Propad cen komodit, včetně ropy, smíchané s tvrdohlavý blízko dvouciferné inflaci, vyvolal hluboké recesi, že od začátku olympijských her, vstupuje do své třetí rok. Spadnutí 3,8% kontrakci se v roce 2015, centrální banka země očekává, že smlouvu dalších 3,5% do konce roku 2016.

Brazilský ekonomické problémy byly zhoršuje politická korupčních skandálů týkajících se její předseda a Petrobras Corporation, její státní naftařská společnost. Prezident Dilma Rousseff byl odvolán z funkce a čelí obvinění z velezrady proces. Mezitím, výroba a příjmy z Petrobras je dole, což vytváří táhnout na podnikatelské investice v celé ekonomice. Politická krize, výroba nízká ropy a cen, a aktuální referenční úroková sazba, která je stanovena na 14,25% v boji proti inflaci, všichni tlumivý účinek na obchodní investice.

Emerging Známky obrat

Pozitivní příznaky se objevily které mohou naznačovat brazilská ekonomika je na dně. Otázkou je, zda tyto faktory jsou dost brzy zvednout brazilské hospodářství kdykoliv. Brazilský přepětí akciový trh letos překvapil. MSCI Brazil Index získal 71% až VIII 10, 2016. Přestože došlo k určitému údaj o zlepšené průmyslové výroby, nebylo dost ke změně prognózy nižšího hrubého domácího produktu (HDP) v roce 2016. Akciový trh má, nicméně, pomohl zvednout podniky a spotřebitelé “duch a důvěra, což vede některé ekonomy k prognóze pozitivní HDP v roce 2017. Zatímco olympiáda byli ducha booster pro Brazilci, hlavním důvodem pro větší optimismu je vyhlídka ekonomických a politických reforem v rámci nového prezidenta.

Olympic Impact příliš malá na pomoc

Co se týče přímého přínosu v roce 2016 olympijských hrách “na zlepšující se ekonomice, není pravděpodobné, že činit mnoho. Jakýkoli ekonomický zisk z olympijských her Očekává se, že krátkodobá a rychle pohlcen chřadnoucí hospodářství země. Země strávil 12 miliard $ na infrastrukturu mezi roky 2009 a 2016, ale cestovního ruchu vyplývající z této události se očekává pouze ke generování 400 milionů $ a dodává méně než 0,02% HDP. Před a během olympijských her, brazilská turistický průmysl utrpěl, a nadále trpí v důsledku vysokých nákladů, špatná infrastruktura a metly viru Zika. Investice do infrastruktury se mohou přidávat pouze o dalších 0,03%. Veřejné výdaje na infrastrukturu zvýšila Rio de Janeiro dluh o 17%, což nezahrnuje finanční výpomoc ve výši 850 milionů dolarů od federální vlády na pokrytí nákladů na poslední chvíli. dluhové problémy v Brazílii mohla ještě zhoršit, protože zkušenosti z minulých olympijských hostitelů se ukázalo, že některé země skončit s miliony dolarů dodatečných dluhů vzniklých ze zachování nepoužitý infrastruktury.

Existuje naděje, nicméně, že goodwill generované pořádání olympijských her bude i nadále dobíjet duchy občany země, což přispěje k jejich rostoucí důvěrou. Přinejmenším, 2016 olympijských her může znamenat zásadní zlom pro brazilské ekonomiky, která podle některých opatření, se zdají připraveni otočit.