Buffettova Moat: Jak Udržitelné je Teslův Konkurenční výhoda? (TSLA)

Každá společnost demonstrovat nedávný úspěch je podle dalšího přezkoumání jak ze strany veřejnosti a odborníků na trhu. V případě Tesla Motors Inc. (NASDAQ: TSLA), je nesporné, že společnost nabídla řešení příští úrovni pro spotřebitele vozidel, kteří hledají alternativu k tradičním možností plynovým pohonem. Tesla byl založen v roce 2003; jeho prvotním cílem bylo dokázat na trh, že elektronické automobily mohly překonají benzínu-poháněl protějšky. Díky funkcím, jako je instantní točivého momentu, technologie baterií state-of-the-art a úplné odstranění emisí, Tesla automobily, jejichž cílem je “urychlit světový přechod k udržitelné dopravě.”

V roce 2008, jeden z prvních elektronických vozidla byla uvedena na trh, známý jako Tesla Roadster. O čtyři roky později společnost představila model S, který se pyšnil plochou baterii a schopnost řídit 265 mil na plné nabití baterie. Výkonný ředitel (CEO) Elon Musk přeměnil odvětví, což umožní spotřebitelům účtovat své automobily s luxusem standardní elektrické zásuvky. Jak 2016, tam bylo přibližně 50.000 vozidel Tesla na silnicích po celém světě.

Konkurenční výhoda

Je zcela evidentní, že Tesla čelí rostoucí konkurenci ze strany ostatních výrobců automobilů; oba Ford Motor Company (burzovní index NYSE: F) a General Motors Company (NYSE: GM) plánují investovat značné kapitál ve svých elektronických divizí. General Motors má plány na vydání Chevy Bolt v roce 2016, zatímco Ford rozpočtu zhruba 4,5 miliardy $ v elektronické výzkumu automobilovém a výroby v letech vedoucích až do roku 2020.

Notorious realitní investor Warren Buffett říká, že je důležité řešit ekonomické příkop společnosti. Tento termín se vztahuje na konkurenční výhodu organizace na trhu. V případě Tesla, existuje několik důvodů se stala lídrem v elektronické výrobě automobilů. Za prvé a především, Elon Musk a jeho tým odborných techniků zaměřovat pouze na elektronické automobilech. Zatímco Ford a General Motors mají rovněž prostředky k expanzi na trhu, existuje zřejmé riziko posunu v výraznou obchodní model každé společnosti vytváří odklon od svého základního poslání.

Tesla také založila svou tlakovacího síť. Společnost se definovala jako průkopníka, výstavbu zhruba 3000 přeplňování platformy ve Spojených státech amerických, které umožňují jeho spotřebitelé jednoduše připojit a nabíjet svá vozidla. Její konkurenti mají zatím ještě proniknout do infrastruktury a stále alokaci kapitálu jen zkoumat technologické požadavky. zřízena síť Teslův vytváří příležitost pro společnost v jiném měřítku, protože majitelé automobilů se mohou spolehnout na okolních nabíjecích stanic, které nevyžadují žádné více než jednu hodinu k dosažení 80% kapacity baterie.

Řídící proces

Část konkurenční výhodu Tesla týká svým jedinečným přístupem k prodeji. Místo toho, aby nabízet vozidla prostřednictvím běžných obchodních zastoupení, společnost vytvořila přístup přímé prodeje, který zahrnuje koncept prodejních centrech, kde mohou spotřebitelé jednoduše zobrazovat a informovat o vozidlech. Nicméně, každý stát má právní předpisy týkající se toho, zda je výrobce automobilů vyzván, aby prodal svůj model prostřednictvím prodejců. Například Tesla bojoval s právními předpisy Texas, který omezuje její schopnost prodávat přímo on-line a obejít obchodní zastoupení úplně.

Federální pobídky také nabídnout spotřebitelům daňové úlevy až do výše $ 7500 pro nákup ekologických vozidel. Kredity vyřazovat poté, co výrobce prodává určitá čísla příslušných automobilů. V případě Tesla, trvalo výhrady k jeho Model 3, jeden z jeho více ekonomických možností pro spotřebitele se základní cenou $ 35000. Nicméně, tam je nejistota spojená s způsobilosti pro spotřebitele výrobu předobjednávky, protože se očekává tržby Model 3 bude daleko vyšší než vládní uplatňuje prahovou hodnotu ve výši 200.000 prodeje.

To nejdůležitější

Zatímco Tesla demonstruje osvědčené obchodní model, nařízení vlády představuje bezprostřední hrozbu pro úspěch Tesla. Není žádným tajemstvím, a přitom vozidla představují účinnější možností pro spotřebitele, cena je velkým problémem. Díky vylepšeným úspor z rozsahu, Tesla mohou i nadále hledat způsoby, jak snižovat náklady a zvýšit výrobní procesy. Nicméně, státní předpisy týkající se přímého prodeje spolu s federální daňové pobídky budou diktovat budoucí dopad na organizaci.