Carl Icahn je Q1 Investments: PYPL, AAPL

Carl Icahn je zakladatel a manažer hedge fondů Icahn Capital Management, stejně jako Icahn Enterprises, diverzifikovaného konglomerátu holdingu. Je založen v New Yorku a má podíly v různých průmyslových odvětvích, včetně automobilového průmyslu, balení, nemovitosti a kasina. Dříve známý jako American Real Estate Partners, že změnila svůj název na ten v současné době drží 17. září 2007. Na rozdíl od jeho zapojení do Icahn Enterprises, Ican je zároveň předsedou Federal-Mogul, automobilový OEM.

V prvním čtvrtletí 21490000000 $ fond vytvořila (1,21%) ztrátu pro investory. Icahn Capital Management má většinu svých finančních prostředcích pro Icahn Enterprises, následuje AIG, CVI a PYPL. Pojďme se podívat na některé z nejpozoruhodnějších investic Q1 Icahn je: Paypal Holdings Inc (NASDAQ: PYPL) a Apple Inc. (NASDAQ: AAPL).

Paypal Holdings Inc

V prvním čtvrtletí Icahn snížila své podíly v PYPL o 18,25%, nyní vlastnící 1,86 miliardy dolarů akcií, které tvoří 6,80% svého portfolia. PayPal je celosvětová technologická platforma a platby vůdce a měl velmi silné čtvrtletí, který viděl jeho EPS nárůst o 43%. Zatímco Paypal měl obecně pozitivní prvním čtvrtletí získává podíl na trhu a a přidávání nových obchodníků na nástupiště s více než 14 milionů aktivních obchodních účtů, společnost tváří v tvář hospodářské soutěže v odvětví mobilních plateb od vzestupu Apple zaplatit. Vzhledem k tomu, Icahn prodal Paypal, klesla 9,12% as více investorů realizovat množství konkurence společnost se chystá proti.

Apple Inc.

Navíc, Icahn udělal překvapivý tah tím, že kompletně vyprodávat své podíly ve společnosti Apple po třech letech. Společnost vykázala zisk ve výši 1,90 $ na akcii a 50560000000 $ ve výnosu, oba který minul očekávání Wall Street. Kromě toho tržby poklesly o 13% oproti minulému roku. Icahn připočítá čínský postoj k Apple jako důvod prodal podíly ve společnosti Apple. Apple byl potíže v Číně kvůli nedávnému vládní vypnutí obchodě iBooks a iTunes filmy obchodě. Vzhledem k tomu, Icahn prodával všechny jeho držení Apple akcie klesla o 13,78%.