Carry Trade vysvětlil

Možná jste slyšeli slovo, nést obchodu, ale nemusí vědět, co to znamená. V tomto článku jsme vysvětlili tuto formu investice do Laicky řečeno.
Finanční žargonu je notoricky obtížné dešifrovat a pochopit. Ve většině případů vysvětlení ekonoma nebo finančního analytika prostě není srozumitelné pro laiky, kteří se sotva podaří pochopit rozdíl mezi akcií a podílových fondů, nebo dluhu a vlastního kapitálu. Takže, pokud jste stejně jako já, kdo dostane beznadějně zmatené ve slovech jako systematické investiční fond, zástavy, negativní vlastní kapitál, reverzní hypoték a úvěrová tíseň, pak se budete muset podívat se za hranice žargonu pochopit tyto pojmy.

“koncept”.

Carry trade, v Laicky řečeno, znamená zapůjčení měnu, která má nízké úrokové sazby a přeměnil ho na vysoký úrok poddajný měnu, a pak ji půjčování. Jedná se o velmi riskantní způsob, jak učinit rychlé peníze, protože na trhu měna je velmi nestálý v přírodě.

V podstatě se skládá z půjčování peněz na levnější sazbu a investovat je to někde můžete získat vyšší výnosy z. Například investor půjčí peníze v měně nízké úrokové sazby, jako je japonský jen nebo švýcarský frank, a pak investuje ji do vyššího výnosu měny, jako je americký dolar. Lidé také nakupovat majetkové hodnoty, jako je islandských bydlení dluhopisy. To dává vynikající návratnost vložených prostředků a přilákala mnoho investorů do měna carry trade.

Aktuální Scénář

Pro oživení ekonomiky post recesi, Federální rezervní systém USA udržel úrokové sazby na nízké úrovni, což je neslýchané. Podle této politiky, malé a střední podniky a spotřebitelé mohou získat snadno finanční prostředky tím, že úvěry na uměle nízké úrokové sazby. Ale investoři využít tohoto a půjčovat velké sumy peněz, jen aby ji investovat do aktiv v zahraničí, což přinese mnohem vyšší výnosy.

Dejme tomu, že úroková sazba pro komerční půjčku ve Spojených státech činí 2% a stejný úvěr v Austrálii je ve výši 5%. Investor bude mít půjčku ve výši 2% úrokové sazby v USA a vyměnit peníze v australských dolarech. On pak pokračuje peníze investovat do dluhopisů. Pokud neexistují žádné výkyvy trhu, bude tento obchod mu dosáhnout zisku ve výši 3%, aniž by ho museli investovat jediný cent z jeho vlastní.

Rizikový faktor

Carry trade se může zdát jako velmi atraktivním způsobem, aby rychlý prachy, ale existuje mnoho rizikových faktorů, které byste měli být vědomi. Největší faktor, samozřejmě, je nejistota směnných kurzů. V příkladu je uvedeno výše, v případě, že australský dolar oslabuje nebo znehodnocuje, snížení aktiva ve vztahu k půjčky, bude investor čelit značné ztráty, a bude ještě muset splatit dluh v amerických dolarech.

Z tohoto důvodu by mělo být nejlepší ponechat na ty obchodníky, kteří si poradí se všemi možnými ztrátami. Nyní, když víte, co tento pojem je vše kolem, můžete se rozhodnout pro sebe, pokud máte co je potřeba investovat do tohoto majetku, nebo byste měli držet více konzervativní investice.

Upozornění: Tento článek je určen pouze pro referenční účely a nejsou přímo nedoporučuje žádné konkrétní investiční rozhodnutí.