CDO a hypotečního trhu

Zajištěné dluhové obligace (CDO) jsou typem strukturovaného úvěrového produktu ve světě cenných papírů krytých aktivy. Účelem těchto produktů je vytvořit odstupňovanou peněžní toky z hypoték a jiných dluhových obligací, které nakonec činí veškeré náklady na půjčování levnější za celkovou ekonomiku. To se stane, když původní penězoměnce rozdávat úvěry na základě méně přísným požadavkům úvěrů. Myšlenka je, že pokud mohou rozbít fond splácení dluhu do potoků investic s různými peněžních toků, tam bude větší skupina investorů, kteří budou ochotni koupit. (Pro více informací o tom, proč jsou hypotéky prodávány tímto způsobem, viz zákulisí vaší hypotéky.)

Cvičení: Základy Hypoteční

Například rozdělením fond obligací nebo jakékoli varianty různých úvěrů a aktiv kreditního systému, které zrají v 10 letech do více tříd cenných papírů, které jsou splatné do jednoho, tří, pěti a 10 let, více investorů s různými investičními horizonty bude zájem o investování. V tomto článku se budeme jít přes CDO a jak fungují na finančních trzích.

Pro jednoduchost bude tento článek zaměří hlavně na hypotéky, ale CDO nejsou výhradně zahrnovat hypoteční peněžní toky. Podkladové peněžní toky v těchto strukturách mohou být složeny z úvěrových pohledávek, podnikové dluhopisy, úvěrové linky a téměř každý dluh a nástroje. Například CDO jsou podobné termín subprime, který obecně týká hypoték, i když existuje mnoho ekvivalenty v auto úvěrů, úvěrových linek a pohledávek z kreditních karet, které jsou vyšší riziko.

Jak CDO funguje?

Zpočátku, všechny peněžní toky z CDO sbírce majetku jsou seskupeny. Tento bazén plateb je rozdělen do jmenovitých tranší. Každý tranše má také vnímán (nebo uvedena) rating na něj. Nejvyšší konec úvěrové spektra je obvykle “AAA” hodnocené senior tranše. Prostřední tranše jsou obecně označovány jako mezaninové tranše a obecně nesou “AA” na “BB ‘hodnocení a nejnižší nevyžádané nebo bez hodnocení tranší se nazývají kapitálové tranše. Každý konkrétní počet určuje, kolik jistiny i úroku každý tranše obdrží. (Pokračujte ve čtení o tranší zisku z hypotečních úvěrů na MBS a co je tranše?)

Dále jen “AAA’ hodnocené senior tranše je obvykle první absorbovat peněžní toky a poslední absorbovat hypoteční výchozí nebo zmeškané platby. Jako takový, to má nejvíce předvídatelné cash flow a obvykle se za to, že nesou nejnižší riziko. Na druhou stranu, nejníže hodnocené tranše dostávají obvykle pouze splátky jistiny a po všech ostatních tranší se vyplácí. Kromě toho jsou také v první linii absorbovat výchozí a opožděné platby. V závislosti na tom, jak rozložit celá konstrukce je CDO a v závislosti na tom, co úvěr složení, vlastní kapitál tranše může obecně stávají toxický odpad část problému.

Poznámka: Jedná se o nejzákladnější model, jak se CDO strukturovány. CDO může být doslova strukturovány téměř jakýmkoli způsobem, takže investoři CDO nelze předpokládat stabilní zhroucení cookie-řezačky. Většina CDO bude zahrnovat hypotéky, i když existuje mnoho dalších peněžní toky z firemního dluhu nebo auto pohledávek, které mohou být obsaženy ve struktuře CDO.

Kdo kupuje CDO?

Obecně lze říci, to je vzácné pro John Q. Public přímo vlastnit CDO. Pojišťovny, banky, penzijní fondy, investiční manažeři, investiční banky a hedgeové fondy jsou typické kupující. Tyto instituce vypadat překonat Treasury výnosy, a vezme to, co doufají, že je vhodné riziko překonat Treasury výnosy. Větší riziko přináší vyšší výnosy, když je platba prostředí je normální, a když ekonomika je normální nebo silný. Když se věci pomalu nebo když stoupat defaults, Rubem je zřejmá a dochází k větší ztráty.

Asset složení Komplikace

Aby to bylo trochu složitější, CDO může být složeno z kolekce prime úvěrů, v blízkosti prime půjček (zvaných úvěrů Alt.-A) rizikových subprime půjček nebo nějaká kombinace výše uvedeného. To jsou pojmy, které se obvykle vztahují k hypoteční struktur. Důvodem je, že hypoteční konstrukce a deriváty spojené s hypotékami byly nejčastější formou základního cash flow a majetku za CDO. (Chcete-li se dozvědět více o trhu rizikových hypoték a jeho zhroucení, prohlédněte si naši funkci Subprime hypoték).

Je-li kupující CDO myslí, že základní úvěrové riziko investičního stupně a firma je ochotna spokojit pouze mírně vyšší výnos než státní pokladny, emitent by být pod větší kontrolou, pokud se ukáže, že podkladový úvěr je mnohem rizikovější než výnos bude diktovat. To se vynořil jako jeden ze skrytých rizik ve složitějších strukturách CDO. Nejjednodušší vysvětlení za to, bez ohledu na strukturu CDO v roce hypotéky, kreditní karty, půjčky na nákup vozu, nebo dokonce firemního dluhu by se obklopit skutečnost, že půjčky byly provedeny a kreditní byla rozšířena na dlužníky, které nebyly jako prime jako při věřitelé si.

jiné komplikace

Jiné než složení aktiv, může mít i další faktory CDO být složitější. Pro začátek, některé struktury využívat pákový efekt a kreditní deriváty, které která dokáže oklamat i senior tranše ze je považován za bezpečný. Tyto struktury se může stát syntetické CDO, které jsou podporované pouze deriváty a swapy úvěrového selhání provedené mezi věřiteli a na derivátových trzích. Mnoho CDO dostat strukturovány tak, že jejich zajištění je peněžní toky z jiných CDO, a tito stávají zadlužené struktury. Tím se zvyšuje míru rizika, protože analýza podkladového zajištění (půjčky) nesmí nic jiného než základní informace nalezené v prospektu výnos. Je třeba dbát o tom, jak jsou tyto CDO jsou strukturované, protože pokud dostatek dluhové neplnění či dluhy jsou předplacené příliš rychle, struktura plateb na základě budoucích peněžních toků nevydrží a někteří držitelé tranše nebude dostávat své určených peněžních toků. Přidání pákového efektu rovnice bude zvětšovat veškeré účinky, pokud nesprávný předpoklad je vyrobena.

Nejjednodušší CDO je “jednotná struktura CDO”. Ty představují menší riziko, protože jsou obvykle založeny výhradně na jednu skupinu podkladových úvěrů. To dělá analýzu jednoduché, protože je snadné určit, jaké peněžní toky a výchozí vypadat.

Jsou CDO oprávněná, či Funny Money?

Jak již bylo zmíněno dříve, existence těchto dluhových obligací je, aby celková výpůjční proces levnější ekonomiky. Dalším důvodem je, že je ochoten trh investory, kteří jsou ochotni kupovat tranší nebo peněžní toky v tom, co se domnívají, že přinese vyšší výnos ke svým pevným výnosem a úvěrových portfolií než pokladničních poukázek a poznámky se stejným implikovanou harmonogramu splatnosti.

Bohužel, tam může být obrovský rozpor mezi vnímanými riziky a aktuálním riziku investice. Mnoho kupujících tohoto produktu jsou spokojení po zakoupení struktur dostatek času, aby si myslí, že bude vždy držet a vše bude fungovat tak, jak se očekávalo. Ale když úvěrové zvětšeniny stalo, je velmi málo postih. Pokud úvěrové ztráty zadusit půjček a vy jste jedním z top 10 největších odběratelů více toxických struktur venku, pak budete čelit velké dilema, pokud máte dostat ven, nebo ostříhat dolů. V extrémních případech, některé kupující čelí BID scénář NO, ve kterém není žádný kupující a výpočet hodnoty, je nemožné. To vytváří velké problémy pro regulované a podávání zpráv finančních institucí. Tento aspekt se týká jakéhokoliv CDO bez ohledu na to, zda podkladové peněžní toky pocházejí z hypoték, dluhů obchodních společností, nebo jakékoliv formě spotřebitelských úvěrů struktury.

Bude CDO někdy zmizet?

Bez ohledu na to, co se děje v ekonomice, CDO je pravděpodobné, že existuje v nějaké formě nebo způsobem, protože alternativou může být problematické. V případě půjčky nemůže být vyřezaný do několika tranší konečný výsledek bude přísnější úvěrové trhy s vyššími úrokových sazeb.

To se scvrkává na představě, že firmy jsou schopny prodávat různé proudy cash flow k různým typům investorů. Takže, je-li proud cash flow nelze upravit tak, aby četné typy investorů, pak je bazén kupujících konečného produktu bude samozřejmě mnohem menší. Ve skutečnosti to bude zmenšovat tradiční skupinu kupujících až pojišťoven a penzijních fondů, které mají mnohem dlouhodobější výhledy než bank a dalších finančních institucí, které mohou investovat pouze s tří- až pětileté horizontu.

Sečteno a podtrženo?

Dokud tam je bazén dlužníků a věřitelů venku, zjistíte, finanční instituce, které jsou ochotni riskovat na částech peněžních toků. Každá nová dekáda je pravděpodobné, že přinese nové strukturované produkty, s novými výzvami pro investory a trhy. (Pro lepší představu, číst Proč jsou úrokové sazby hypoték Zvyšování?)