Co byste měli 20-Somethings dělat s extra peníze?

Pokud jste nedávný absolvent vysoké školy s několika letech praxe a nějaký příjem navíc k dispozici, možná budete chtít, aby zvážila investovat. Ale jaký druh investování je vhodné pro tuto fázi svého života? A zároveň investovat své peníze do akcií, dluhopisů či podílových fondů je výborný nápad, než budete uvažovat o těchto možností je dobré pokrytí své finanční základy první.

Jako orientační pravidlo, je vhodné ponechat ekvivalent tří až šesti měsíců svého platu na snadno přístupném spořicí účet. Tyto peníze by měly být vyhrazeny jako nouzový fond, v případě jakýchkoliv nepředvídatelných okolností, které vyžadují zásobu likvidních aktiv. Pokud dlužíte peníze na půjčky, kreditní karty nebo jakékoli jiné high-úroky dluhu, postarat se o ty první, před zvážením investovat.

Jako Michael Conway, finanční poradce s Conway bohatství Group, Parsippany, NJ, poznámky, “než jakýkoli výběru v oblasti investic, ujistěte se, že vaše osobní finance jsou druhou stranou. Možná by stálo za to, aby alespoň částečně věnovat se nějaké významné dluhy s vysokými úrokovými sazbami, “protože dostat zpod vysoké úrokové dluhu je výborný krok směrem k finanční svobodě.

Přečtěte si pár dalších podnětů, když jste mladí, co dělat s vašimi penězi. (Související čtení, viz: studentské půjčky dluhu: Co každý dlužník měl vědět.)

Spuštění spoření zavedeného Early

I když vaše 20s může zdát příliš mladý, je to nikdy příliš brzy začít spoření na důchod. “Máte-li práci, která nabízí penzijním plánem, navrhuji tam přispívá. Zvlášť pokud vaše firma nabízí společnost zápas, protože to je jak se dostat volné peníze, “řekl Rick Fingerman, finanční poradce s finančním plánováním Solutions, v Newtonu, Massachusetts.

Jakmile se postarat o těchto věcech, měli byste začít řešit obě investiční cíle krátkodobé a dlouhodobé. Budete potřebovat finanční prostředky v blízké budoucnosti vdát, koupit auto, domov, nebo platit za postgraduální studium? Pokud je to ten případ, takže krátkodobé investice, které vám umožní přístup ke svým fondů by mohla být efektivní strategií.

“Pokud budete potřebovat [peníze] během několika příštích let, můžete použít CD (vkladní) nebo vyšší placení účtu stavebního spoření,” navrhl Richard Feight, finančního poradce s IAM finanční náročnosti, East Lansing, Michigan. I když obecně high-úroky spořicí účty nabízejí 1% úrok ze své investice, máte přístup k penězům kdykoliv. CD jsou obvykle lepší volba, protože mohou nabídnout vyšší návratnost investic. U disků CD zamknout vaše investice do stálou rychlostí po dobu šesti měsíců, rok, nebo dokonce pět let. (Související čtení, viz: Jsou vaše investice Právo na svůj věk?)

Long-Term Investování

Chcete-li odložit finanční prostředky na delší dobu, například pět nebo více let, možná budete chtít podívat na investování do podílových fondů, fondů obchodovaných na burze (ETF), dluhopisy nebo akcie. U tohoto druhu investování, nejdůležitějším aspektem je riziko. “Při určování investiční volby, měli byste zvážit své toleranci rizik a rovnováhu rizik a přínosů pro každý produkt a majetku třídy, řekl Conway. Zásoby, například, jsou obecně rizikovější než dluhopisy. Obecně platí, že čím mladší jste, tím větší riziko, můžete předpokládat, protože vaše portfolio bude mít čas, aby se nějaké krátkodobé ztráty. ”

Zatímco podílové fondy, dluhopisy a ETF nabízejí bezpečnější řešení, které může ještě získat vám stabilní tempo růstu, investování do akcií se může ukázat jako ještě výhodnější. Opět platí, že je to všechno o vaší toleranci k riziku. V tomto ohledu je nejdůležitější finanční investice s extra peníze mohou být nejprve najmout finančního poradce, kteří mohou uspokojit vašich osobních finančních potřeb a cílů a pomůže vám vybudovat silnou investiční portfolio.

Sečteno a podtrženo?

Budování základů pro své finanční budoucnosti představuje důležitou součást své profesionální (i soukromých) myšlení a vývoje. Pevná plošina s likvidními aktivy ve vašem spořícím účtu, splácí vysoké úrokové dluhu, a investovat do svého odchodu do důchodu jsou sponky dobrých finančních návyků. (Pro související čtení, viz: Odchod do důchodu Plánování pro 20-něco).