Co byste měli vědět o Tři údery zákona

Zákon tři údery vyvolala řadu diskusí kvůli tvrdým trestům vyměřen recidivisté. Tento tytfrn článek rozpracovává zákon tři stávky a dopad to mělo na trestní soudnictví v zemi.
V roce 1995, Leandro Andrade, který byl v minulosti odsouzen za drobné krádeže a vloupání, ukradli pět videozáznamy od obchodu s K-Mart v Ontariu, Kalifornie. Později ukradl nějaké další videozáznamy z jiného skladu K-Mart. Byl odsouzen na 25 let až doživotí ve vězení kvůli zákonu tři stávky ve státě.
Tam je téměř žádné právo ve Spojených státech, který vyvolal tolik vzteku a diskusí jako práva tři údery. Projížděl kolem 24 amerických států a Kongresu zákon tři stávky je legislativa, která nařizuje čím dál tvrdší tresty pro opakovanou nebo obvyklých přestupků. Legislativa byla schválena pod heslem Three-stávek-and-Jsi-Out.

Obvyklé pachatelů měl mít předchozí odsouzení závažných, násilných trestných činů. Důvodem pro uložení těchto zákonů je, aby obvyklé pachatelů, také známý jako recidivisty, za mřížemi. Zákon byl požadován pro zločince odradit od páchání závažné zločiny. Aby bylo možné posoudit, jaký dopad to mělo na trestné činnosti a systému trestního soudnictví, musíme nejprve pochopit skutkovou podstatu zákona tři údery.

Tři údery Právo Fakta

Zákon tři stávky zvyšuje tresty odnětí svobody recidivisty, kteří byli odsouzeni ze dvou nebo více násilných trestných činů nebo vážných zločinů.

Výzva k soutěži pro takové odsouzení zákonů byla poháněna po únosu a vraždy 12-letého Polly Klaas Richard Allen Davis, kariérní zločinec, který měl rozsáhlé záznamy o minulých trestných činů.

V listopadu 1993, Washington voliči prošel iniciativa 593 třikrát a dost jste venku s náskokem tři ku jedné.

V roce 1994, Kalifornie voliči prošel Proposition 184 drtivou většinou, s 72% ve prospěch třikrát a dost a dost. Spolu s Kalifornii, 11 dalších států prošel podobné zákony v roce 1994.

Vážné těžké zločiny, jak jsou definovány podle trestního zákoníku úseky 667,5 (C) a 1192.7 (C), v rozmezí od vloupání a loupeže na únosy, vraždy a sexuálních trestných činů, jako je znásilnění. V Kalifornii, trestné činnosti spojené s výbušnými zařízeními a držení drog nebo žhářství také přijít v kompetenci vážných zločinů.

Ačkoli mnoho dalších států složili tři stávky zákon o usvědčování pachatelů obvyklé u násilných trestných činů, je to jen v Kalifornii, že i drobné zločiny a menší přestupky se udělují na doživotí.

Sporná část o právu v Kalifornii, a ten, který vyvolala mnoho diskusí, je, že obžalovaný má dvě předchozí odsouzení, také známý jako “strike priors”, by měly být závažné trestné činy. Nicméně, třetí trestné činnosti, který může být jakýkoliv triviální zločinem, včetně krádeží v obchodě, může mít za následek minimální větě 25 let-to-života žalovanou.

Musí také sloužit nejméně 20 let před tím, než mají nárok na podmínečné propuštění.

Obžalovaný s jedním úderem předchozího, který se dopustí trestný čin podruhé odsouzen k dvojnásobku základního funkčního období současné zločinu.

Soud může přijmout rozhodnutí na stávku nebo odvolávat “úder” před. To se děje, když trestu soud dospěje k závěru, že obžalovaný se dvěma nebo třemi stávkových priors nespadá do “ducha” zákona tři údery. To se často děje, když nový trestný čin není příliš vážné a má žalovaný nenásilného historii.

V určitých situacích, mladiství rozhodnutí činěna jsou rovněž považovány za “stávky”.

Tři údery Právo Pros

I přes rostoucí znepokojení nad závažností zákona tři údery, existuje mnoho lidí, kteří ji podporují. Některé z argumentů podporujících zákon zahrnují:
Jasné Sankce za zločinu
Systém trestní justice by měl být schopen rozdávat rychlé a konečná sankce za spáchaný trestný čin. Vzhledem k povinnému charakteru těchto vět, zákon tři stávky zajistí, že pachatelé budou potrestáni.

Krutý trest za recidivisty
Když je nabitá soudcům, bylo zjištěno, že mnohokrát zločinci, dokonce i recidivisté, dostat pryč s lehkými tresty. To může být zpomalen povinných trestů uložených zákonem tři údery, které zajistí, že recidivisté jsou náležitě potrestán.

Odstranění recidivisté ze společnosti
To je důvod, že legislativa, která v první řadě. Primárním cílem každého systému trestního soudnictví je chránit bezúhonných občanů. Když recidivisté závažných trestných činů, jako je vražda a znásilnění a jiných nebezpečných občané jsou na ulicích, jak je průměrný člověk má pocit bezpečí? Zastánci tohoto systému také pocit, že neexistuje žádná šance pro recidivisty rehabilitovat a obnovit sebe. Budou držet páchání trestné činnosti, které by mohly být nebezpečné pro společnost.

Snížení těžký zločin Arrest Rates
Bylo zjištěno, že zákon tři údery působí jako odstrašující prostředek trestné činnosti a snížila ceny zachycení zločin přibližně o 17 až 20 procent v Kalifornii.

Tři údery Law Cons

Trest může nepřísluší zločinu
Zda byl trestný čin spáchán opakovaným pachatelem je vážná a násilné, nebo menší a nenásilné, trest je stejný. Zákon má diferencovat v trestu to rozdává do nebezpečného zločince obviněn ze zabití pět lidí, a zloděj, který se zvedl $ 150 v hodnotě videokazet z obchodních domů.

Třetí zločin může být Minor
Bylo zjištěno, že mnoho z těch zločinců odsouzených k životu ve vězení nedopustil násilných trestných činů, ale ty menší, pro jejich třetí úder. Ne civilizovaná společnost by měla rozdávat takové tvrdé tresty pro občany pro drobné trestné činy, bez ohledu na minulých činů. Někteří lidé to porušení 8. Pozměňovací návrh, který stanoví, že “nadměrné kauce se nepožaduje, ani nadměrné pokuty, uložené, ani kruté a neobvyklé tresty způsobené” vzala v úvahu. Krom toho, uložení maximálních vět, protože dřívější zločiny mohou mít za následek “Double Jeopardy”. K tomu dochází, když je člověk potrestán za zločiny, který již sloužil čas.

Povinné Věty Snižuje diskreční pravomoc rozhodčích
Soudci mají rozhodovací pravomoci, které jim umožní kontrolovat charakter zločince, spáchaného trestného činu a okolnosti trestného činu. Povinných trestů zákonů, jako je zákon ze tří stávky, pravomoci soudců jsou zkráceny. Jedná se o přímé porušení separačních pravomocí a nezávislost soudnictví, jak je uvedeno ústavou Ameriky.

Zákon o Tři stávky je nutné snížit kriminalitu
Zastánci zákona se domnívají, že udržování zločinci z ulic snížit míru kriminality. To však nemusí být pravda. I když zastánci zákona uvedl, že zločin v Kalifornii klesl o 40%, bylo zjištěno, že od roku 1993 do roku 1999, vážné těžké zločiny klesly o 41% ve státě New York, 31% ve Washingtonu, DC, a 33% v Massachusetts bez tří -strikes zákon.

Rychlý růst vězeňské populace
Oprav ročenka poznamenat, že dne 1. srpna 1994, Kalifornie ministerstvo oprav (CDC) byl nejvíce přeplněné vězeňský systém v zemi. Bylo pracující na 185,8% jeho jmenovité kapacity. Odhaduje se, že 25% z celkové vězeňské populace ve státě si odpykávají tresty podle zákona tři údery. To stojí daňové poplatníky a vláda spoustu peněz, s miliony vynakládány k domu a zaplatit náklady na zdravotní péči o vězni.

Díky všem debat o účinnosti právních předpisů a zjištění, že literatura kampaň na podporu tří úderů, které tvrdily, aby opakování zloděje a vrahy pryč delší dobu, může však byla chyba změny zákona byly provedeny , Proposition 36, který byl schválen dne 6. listopadu 2012, reviduje jedním z hlavních nedostatků zákona tři údery. V rámci revize, bude doživotní tresty lze uložit pouze tehdy, když třetí stávka je zločinem “vážné nebo násilný”. Řada odsouzených zločinců, kteří byli vykonávající dlouhé tresty za nenásilné trestné činnosti vznikl nárok na petice za snížené tresty.