Co je daňově efektivní investice pro velkou sumu?

Když máte velkou sumu peněz, například z plánu rozdělení zisku, a chcete investovat s okem k minimalizaci daní, kde byste měli dát své peníze?

Obvykle, když jsou připraveni odejít do důchodu zaměstnanci nebo přecházíte firem, které převrácení svého kapitálu z plánu rozdělení zisku na účet IRA nebo 401 (k) plán jiného zaměstnavatele. Rollover do kterékoli z těchto penzijních účtů je osvobozeny od daně a peníze roste odložené daně. Nicméně, daně nakonec třeba věnovat, ale pouze tehdy, když jste připraveni vzít distribuce. Distribuce z IRA a 401 (k) jsou považovány za příjem a podle toho jsou zdaňovány. (Pro více informací viz: nejčastější dotazy týkající se důchodového zabezpečení.)

komunální dluhopisy

Je pochopitelné, že investoři budou chtít omezit svou daňovou zátěž na minimum. To platí zejména v případě, pokud jste ve vyšším daňovém pásmu. Pokud je to váš případ a vy hledáte investovat velkou sumu peněz daně zdarma, finanční poradci doporučuji pozorně podíváme na komunální dluhopisy, či mudrci, pro krátký.

Komunální dluhopisy jsou druh cenných papírů vydaných vládních subjektů pomoci financovat výdaje na projekty, jako je vybudování místní infrastruktury – silnic, mostů, škol, atd vládních emisí dluhopisů, které smluvně slibují platit úrokovou sazbu na své investice v průběhu určité časové období. Jakmile je vazba dosáhne dospělosti hlavní investice se vrací zpět na vás. Komunální dluhopisy jsou většinou osvobozen od daně na federální, státní a místní úrovni. Oni obecně mají vyšší kvalitu úvěrů a nižší cenové volatilitě než srovnatelná zdanitelných dluhopisy, stejně.

Pokud žijete v high-daňové státu, jako je Kalifornie nebo New Yorku, mohou mít prospěch z daňového zacházení s Muni dluhopisů. Některé výzkumy dokonce zjistil, že investoři ve všech konzoly (spíše než nejvyšší závorku 39,6%) vidí významný přínos od investování do komunálních obligací.

Komunální dluhopisy lze zakoupit prostřednictvím jakéhokoliv full-service broker a některé obce vám umožní nakupovat dluhopisy přímo od nich.

A existuje několik Muni dluhopisové podílové fondy od renomovaných firem fondů, jako jsou tyto.

John Kvale, finanční poradce s JK Financial v Dallasu, souhlasí s tím, že komunální dluhopisy jako vynikající příležitost pro investory, kteří hledají do roste jejich peníze osvobozeny od daně. “Komunální dluhopisy Vám umožní příjem bez daně. Existují různé typy komunálních obligací, některé spojené s lepšími daní v souladu s tím, co státní žijete. Ujistěte se, že zkontrolovat daňovému úřadu pro optimální daňové úspory. ” (Pro více informací viz: Základy komunálních dluhopisů).

Stejně tak, Michael Conway, finanční poradce s Conway Wealth Group v Parsippany, NJ, poukazuje na výhody a detriments s investicemi do dluhopisů MUNI. “Komunální dluhopisy jsou často považovány za investiční možnosti osvobozené od daně, protože úrok z dluhopisu je osvobozen od daně z příjmů federální. Kromě toho se investoři, kteří bydlí ve vydávajícím státě nebo lokality mohou vyhnout se státní a místní daně z úroků. ”

Nicméně, jak Conway poukazuje na to, z důvodu daňového zvýhodnění bez úrok z dluhopisů není tak vysoká jako s jinými srovnatelnými investicemi, které jsou zdanitelné. “Muni výnosy jsou obecně nižší než u obdobných zdanitelných cenných papírů z důvodu možného daňového zvýhodnění,” dodal Conway.

Některé Muni Bond daňová úskalí

Jedna důležitá věc je mít na paměti, že i když Muni dluhopisy jsou obecně osvobozeny od daně na federální úrovni, některé místní nebo státní daň ještě musí být zaplacena z prodeje dluhopisů. “Přestože Muni investoři vyhnout daně z příjmu úroková sazba, musí platit daň z peněz získaných z prodeje dluhopisů (kapitálové zisky daní),” poznamenal Conway.

K dispozici je také možnost, že IRS bude považovat jakýkoli zájem budete vydělávat jako součást svého upraveného upraveného hrubého příjmu pro stanovení, kolik z vašich dávek sociálního zabezpečení, pokud existují, jsou zdanitelné. To by mohlo vést k neočekávanému daňové hit, takže investoři by měl zohledňovat tuto možnost.

K dispozici je také potenciál pro spuštění alternativní minimální daň při investování do soukromých dluhopisů činnosti, které jsou vydávány na financování fondu výstavbu nemocnic, stadionů, projekty sociálního bydlení a podobně. Zatímco zájem o tyto dluhopisy volně z daní z příjmů obyčejných, že příjem byl zohledněn v jako součást součást AMT výpočtu. Jste-li předmětem AMT pak se vaše “bezcelní zájem” by mohl skončit právě zdaněn sazbou 28% na okraji. Tyto dluhopisy mají tendenci nést o něco vyšší výnos než běžné komunální dluhopisy, ale AMT daňový zásah by negovat tuto výhodu, takže pozor. V případě investování do fondu, zkontrolujte prospekt aby zjistil, jestli to investuje do dluhopisů soukromých aktivit.

Sečteno a podtrženo?

Umístění velkou sumu peněz, jako například kapitálu od účtu rozdělení zisku, do IRA může být dobrý nápad, neboť se jedná o nezdanitelné přenos a peníze roste daní odložena. Komunální dluhopisy jsou vhodným řešením pro investory, kteří hledají bez daně nebo daňové zvýhodněné příjem. Pokud máte větší sumu peněz, zvážit investice do komunálních obligací. Investice do mudrci může také pomoci vaše místní samospráva realizovat projekty, kde žijete a mohou těžit z. (Pro více informací viz: vyhnout Tricky daňové problematice týkající se komunálních dluhopisů).