Co je dobré kreditní skóre?

Slyšeli jste to všechno předtím – je třeba se postarat o vaší kreditní skóre. Ale co lze považovat za vítězství, pokud jde o vaší kreditní skóre? Jak víte, kdy je vaše skóre je mezi nejlepší?

Za prvé, několik faktů: Když uslyšíte termín kreditní skóre, většina lidí na mysli vaší FICO skóre. Ve skutečnosti je to Fico skóre. Máte tři samostatné skóre – jeden z každé ze tří majorcredit výkaznictví úřadů na základě informací, které mají na vás.

To znamená, že vaše FICO skóre z equifax se může lišit od vašeho Experian, nebo TransUnion skóre, ale pravděpodobně nebude výrazně lišit. Pokud je to, raději dělat nějaké vyšetřování.

Získání nejlepšího výsledku

Nejvyšší možný bodový je 850, zatímco nejnižší je 300. Ve skutečnosti dosáhnout 850 pravděpodobně se to nestane. Chtělo by to perfektní kombinace mnoha faktorů se tam dostat. Pro více informací o tom, četl Jaké jsou nejlepší způsoby, jak rychle přestavět své kreditní skóre?

Jaké je magické číslo, které bude mít ty nejlepší úrokové sazby, platební podmínky a výhody, které pocházejí z právě hodnocené mezi nejlepší z nejlepších?

Podle Anthony Sprauve, ředitel public relations v Fica Pokud máte nějaký FICO skóre nad 760, budete se dostat nejlepší ceny a příležitosti.

Jak těžké je získat toto číslo? Podíváme-li se průměrů, to není snadný úkol. Průměrný kreditní skóre v Americe leží v rozmezí 670-739.

Pokud se tyto statistiky zdát trochu skličující, nebojte se. Dokonce i když nedosahují že kýžené 760 číslo, není to jako budete muset platit v hotovosti pouze po zbytek svého života.

Dobré výsledky pro různé účely

Například, pokud hledáte ke koupi domů, skóre 500 vám nárok na půjčku FHA. Nicméně, mnoho velkých poskytovatelů úvěrů vyžadují minimální skóre 580 pro FHA půjčky.

Konvenční hypotéky jsou těžké dostat se skóre pod 620 a někteří věřitelé požadují nejméně 700. To je důvod, proč finanční guru radí lidem, kteří chtějí koupit domů, aby si ujít vyúčtování plateb nebo nadměrně zatěžovat sebe s kreditními kartami či jiných úvěrů. Budeš potřebovat hvězdný kredit, aby se stal domu ve většině případů.

Také si pamatuji, že lepší je vaše kreditní skóre, tím nižší je úroková sazba budete nabízeny a tím méně zaplatíte.

Vezměme si 30-leté hypotéky ve výši $ 200.000 se za fixní sazbu: Podle jednoho souboru dat, je rozdíl v úrokových sazbách pro lidi s 760 skóre versus 620 by mohlo být 1,6%. To je $ 68.000 rozdíl po celou dobu trvání hypotéky.

Nedávné statistiky ukázaly, že Q2 auto nájemců s kreditní skóre 720+ zaplatil $ 6,304.40 méně na auto úvěr pětiletého než ty, s kreditní skóre v rozmezí 620-659. V obou případech, tím vyšší skóre, tím lepší podmínky – a tím méně budete platit v zájmu.

Sečteno a podtrženo?

Pokud si nejste dobrý pocit ze své kreditní skóre, existují způsoby, jak ji zvýšit. Přečtěte si nejlepší způsoby, jak opravit vaší kreditní skóre a 10 způsobů, jak zlepšit své kreditní zpráva za tipy. Pochopte však, že vaše skóre není pravděpodobné, že rychle zlepšovat.

Vzhledem k poměrně hodně štěstí s vaší příjmy a zdraví při dobré péči o vaší kreditní skóre je většinou zdravý rozum: Ještě dluží lidem příliš mnoho peněz, platit své účty včas, a nepatří k jakékoliv titulek, který říká, “my může zlepšit své kreditní skóre přes noc. ”

Pokud půjdete přes některé špatné časy, zaměřit se na tom, kdy se můžete dostat zpátky na trať a dotáhnout do konce tak rychle, jak jen můžete.