Co je odpěňovat podvod?

V poslední době skluzem případů zvýšil ve velké míře. V tomto článku se budeme pochopit, jak to vysoce sofistikovaný forma trestné činnosti funguje a jak můžete chránit proti němu.
Kreditní karty a bankomaty skutečně revoluci ve způsobu finanční transakce jsou prováděny. Jsou nejen poskytnout vám pohodlný bránou platit své účty či provádět nákupy, ale také výrazně snížit svůj čas transakce. Ty již nebudou muset bojovat dlouhé fronty jen vybrat peníze z banky, ani se budete muset vypořádat s otrávený zaměstnanců ve platebních přepážkách vyúčtování. Nicméně, tato hi-fi technologie nabízen i novější cesty pro bezohlední lidi, aby řídil hanebné činnosti.

Jak se to dělá

Skimming je také označován jako “bílých límečků” zločinu vzhledem ke své sofistikované povahy. Zde je informace o kartě se neoprávněně získán a použit bez vědomí držitele karty. To může mít různé formy v závislosti na povaze a rozsahu trestné činnosti. Equity skimming, který zahrnuje investora odčerpat kapitál od majitele domu za cenu malého akontace, je běžné v oblasti realit. Kreditní karty a ATM skimming patří mezi nejběžnější typy těchto podvodů. Více často než ne, tyto zločiny zahrnují sofistikované zařízení, které čtou chráněné informace z karty a přenést ji do skimmery. Nicméně, kreditní karta skimming lze také provést s pouhou tužku a papír.

Když předat své kreditní karty na číšníka v restauraci, si někdy, že ji mohl zneužít? Nejspíše ne. Nicméně, toto je velmi možné. Ve skutečnosti, to je nejvíce populární modus operandi kluzáků. Číšník (nebo jakákoli jiná osoba potměšilý na to přijde) tajně ohání svou kartu do zařízení skimming, který zaznamenává všechny informace uložené na kartě. Alternativně může poznamenat stanoví podrobnosti s tužkou a papírem. Tato informace je pak použita, aby se padělané kartu, která může být použita, aby se nákupy. Kreditní karta podvody jsou častější u samostatných místech v prodejnách, stáncích, čerpací stanice, a na podobných místech, které nabízejí malou nebo žádnou dohled.

V ATM skimming, většinou hi-tech zařízení se používají pro tento účel. Častokrát, falešné klávesnice nainstalován přes ten skutečný, který zaznamenává stisky kláves při psaní kódu PIN. To může také zahrnovat kompaktní gadget na štěrbiny stroje, který čte informace o kartě a poté jej přenáší do skimmeru. Tato informace se používá k výrobě duplikát karty. Někdy dírkové komory mohou být instalovány na neškodné míst na bankomatu. Tento fotoaparát má výhled na klávesnici a obrazovku zvednout důležité informace o kartě.

Jak se chránit

Skluzem podvody jsou velmi těžké okamžitě zjistit. To je proto, že většina uživatelů si neuvědomuje, o zneužití, protože karta nikdy neopouští svůj majetek (s výjimkou netušené krátké chvíle v restauracích, body-of-sale, atd.). Aby se tomu zabránilo, bedlivě sledovat na všech transakcí, přičemž ruční manipulace s kartou probíhá. Stejně tak se snaží vyhnout transakcí na nehlídaných stánků, čerpacích stanic apod V případě transakcí bankomatů, zvolte bankomat umístěn mimo banku, protože to bude mít pravděpodobně větší bezpečnost a ostrahu. Vždy zkontrolujte, zda případné neidentifikovatelných objektů, zařízení na bankomatu. Pokud máte podezření, něco neobvyklého, informuje bankovní úřady a vybrat jiný bankomat pro vaši transakci. V případě, že propadat do takového trestného činu, ujistěte se, že jste vzdělávat sami o podvody s kreditními kartami sankcí, který vám může poskytnout určitou úlevu.

Tyto podvody mohou být uvedeny na světlo dříve, pokud často sledovat svůj účet. To umožní enforcers práva s cílem chytit pachatele vstoupí v platnost nejdříve.