Co je Pink-límec pracovních míst? Je Termín nadbytečnost Přesto?

Od ošetřovatelství k výuce a péči o děti, růžovo-límec pracovních míst odkazují na úlohy, které jsou v držení ženy. Tento článek tytfrn rozvádí více o tom …
Ne, poškrábat slovo “kariéry”. Kariéry jsou pro lidi, kteří chtějí postoupit. Já jen chci přežít, nakreslit výplatní pásku.
– Emily Giffin, něco půjčeného

Slyšeli jsme (zaměstnanci odměňovaní typicky ve správním nebo administrativních pozicích) se slova “bílých límečků pracovní místa” a “dělnických profesích” (zaměstnanec vykonávat manuální nebo technické práce), ale už jste slyšeli o růžovo-límec pracovních míst? S odkazem na třídu pracovních míst typicky obsazeno ženami, růžovo-límec pracovních míst často mají tendenci být osobní nebo orientovaná na služby. Zatímco tam jsou lidé v těchto profesích, většina populace v těchto pracovních míst jsou ženy.

Tyto práce obvykle zaplatí mnohem méně, než úřednický nebo dělnických profesích. Některé z typických růžovo-límec pracovních míst patří: zdravotní sestry, učitelé, servírky, sekretářky, telefonní operátoři, recepční, maloobchodní pracovníků, poskytovatelů péče o děti a knihovníky.

I když ženy nyní významných postů v různých profesních oblastech, tam je zkreslený poměr žen v růžové límečky pracovních míst, na rozdíl od výrobních a dalších oborech. Tento článek vám řekne více o termínu a jeho původu.

Původ termínu

Termín byl vytvořen během druhé světové války. Během této doby mnoho žen pracoval jako sekretářky, písaři, a transcribers. I poté, co válka skončila a americká ekonomika vyvíjela, tato pracovní místa i nadále vévodí ženy, a stal typické “ženské pracovní místa”. Ženská osvobozenecké hnutí přinesl mnoho změn pro přijímání žen na pracovišti v celé roce 1970 a dokonce bojovali změnit stereotypní roli žen v profesích. Navzdory tomu, muži i nadále získat lépe placenou práci, zatímco ženy byly uvízl s těmi nízkými-platit.

V současné době mezi různými růžovo-límec pracovních míst, hlavní podíl vysokoškolsky vzdělaných pracujících žen zůstávají ve výuce a ošetřovatelství. To, navzdory skutečnosti, že dnes ženy získaly čtyřletých univerzitním vzděláním, a mají větší pravděpodobnost, že pracují v manažerských a odborných kariéry než před dvaceti lety. Studie provedená Americké asociace žen univerzity zjistili, že ženy jsou i nadále zůstat nedostatečně zastoupeny v nejrychleji se rozvíjejících profesích jako jsou systémy analytiků, softwarových návrhářů a inženýrů, které jsou také nejvíce dobře placených pracovních míst.

Proč jsou ženy i nadále zůstat na in Pink-límec pracovních míst

Kromě přetrvávajících stereotypů, existuje mnoho dalších důvodů, ženy zůstávají na těchto pracovních míst. Některé z nich patří: ✦ pohodlí a snadné najít takové práce.
✦ Flexibilita práce pomáhá v péči o domácích povinností a děti.
✦ neprovádějí řádné vzorů v mnoha profesních oblastí.
✦ Ženy nejsou považovány za vážně své kariéry, což odrazuje najímání v určitých profesích.

Vše o Pink límečků ghetta

Ghetto Slovo se odkazuje na místo, kde jsou lidé na okraji společnosti, například o ochuzený, zanedbané, nebo znevýhodněna rezidenční čtvrti města. Pod pojmem pink-límec ghetto nebo růžové ghetto vzniklo v roce 1983 a odkazuje na tradičních pracovních míst a pracovišť, že ženy jsou přilepená, dělá s nízkou úrovní mezd, nízkou mobilitou, nedostatečně finančně ohodnocení pracovních míst s malou nebo žádnou šanci na zaměstnání povýšení. Většina těchto pracovních míst dead-end sektoru služeb, jako je péče o děti a pomocné práce měla nekonečné povinnosti a malou nebo žádnou šanci na povýšení.

Nehledě na skutečnost, že většina z těchto pracovních míst vyžadovat velmi málo vzdělání, a tudíž platit méně, růžovo-límec pracovních míst je také věnována poměrně méně než dělnických profesích, který vyžadoval méně formální vzdělání ve srovnání s manažerských a administrativních úřednických míst , Toto je přičítáno k segregaci žen a absenci uznávané odbory pro ženy v pracovní síly. Vzhledem k tomu, muži jsou lepší sdružený v dělnických profesích, jako je stavebnictví, hornictví, výrobu, etc., mají tendenci dostat zaplaceno lépe. Růžová-límec pracovních míst také nedostatek flexibility na pracovišti, a pokutovat ženy za to, že matky.

Dodnes se většina žen jsou uvězněni v růžovém ghettu. Řešením tohoto problému je uveden v Sharon H. Mastracci knihy vypadla z Pink límečků ghetta. Podle ní, pokud se ženy hledají zaměstnání v netradičních zaměstnáních, mohou zvýšit své schopnosti a příjmy.

Je termín Pink-límec Job redundantní?

S národním údaje o zaměstnanosti dosáhla all-time high řada dělníků cítil nápor tohoto problému. Na rozdíl od toho, zaměstnání 70 procent ženské pracovní síly tvořily třetinu veškerého růstu počtu pracovních míst. Podle The New York Times, tam je rostoucí příliv mužů v růžovo-límec pracovních míst. Muži v těchto oblastech nejsou cizí-narozený, non-anglické reproduktory s omezenými možnostmi kariéry, ale lidé s univerzitním vzděláním a patřící do všech ras a věkových kategorií. S přílivem řady mužů v těchto oblastech, mohlo by to být dobrý čas skoncovat s koncepcí růžové límečky pracovních míst dohromady.

Nicméně, je zde háček na tuto skutečnost také. Podle New York Times, muži vydělávají více než ženy iv převládají ženy pracovních míst. A běloši zejména kteří vstupují těchto polí snadno přesunout do pozice dohledu, což je jev známý jako skleněné eskalátoru – na rozdíl od proskleným stropem, že ženy setkávají v mužských profesích.

I když na povrchu, genderové stereotypy může být rozpouštění ve skutečnosti, že přetrvávají. Co je potřeba, je velký posun pro naši společnost k novým, méně rigidní chápání úlohy, které jsou určeny pro muže i úlohy, které jsou pro ženy. Důraz by měl nyní přesunout z mužů a žen pracovních míst do zaměstnání rovnosti a rovného odměňování.