Co je to, že domov je rizikové pojištění?

Pokud uvažujete o koupi konkrétního domu, je to standardní postup, že domov kontrolovány před uzavřením k posouzení stavu struktury a systémy – položky, jako jsou nadace, střechy a topení / klimatizace – stejně jako pro identifikaci jakýchkoliv oprav , které mohou být potřebné. Zatímco inspekce jsou důležitou součástí doma, proces nákupu, nebudou odhalit, zda je domov je v oblasti náchylné k extrémním povětrnostním podmínkám, nebo pokud to má za sebou historii pojistných událostí. Chcete-li zjistit, že informace – a to buď vzít pas na pozemku nebo adekvátně pojistit jej na základě toho, co najdete – budete muset udělat trochu domácí úkol jako první. Zde je návod, jak zasvěcenci průmyslu se ujistil, že jsou vybírání dobrou investici.

Prohledávat FEMA pojistky proti záplavám Mapa

Škody z povodní by měla být jedním z největších obav pro jakýkoli majitel domu a standardní majitelé domů pojištění obvykle nemají pokrytí těchto ztrát. Naštěstí je možné zkontrolovat, zda je nemovitost se nachází v záplavové zóně: ​​Na webových stránkách Federální agentura pro řízení záchranných (FEMA) umožňuje vyhledávat povodňové mapy pomocí adresy, místa nebo souřadnic. Po zadání kritéria vyhledávání, klikněte na ikonu “zobrazení mapy”, aby se blíže podívat na povodňové mapy. Být varován: Nejedná se o snadný a rychlý proces, a vy byste měli v plánu strávit nějaký čas přezkoumání a analýzy mapy. Pokud budete potřebovat pomoc při luštění to, podívejte se na FEMA návod, jak číst povodňové pojistného Maps (firem).

V některých oblastech ohrožených povodněmi, bude váš věřitel vyžadovat, abyste pojistky proti záplavám. Dokonce i v případě, že věřitel nemá, je to dobrý nápad, aby alespoň zvážit přidání tento typ pojištění na své domácí politiky, aby zajistila, že jste chráněni. Zatímco mapy FEMA jsou dobrým výchozím bodem pro posouzení potenciálu vlastnost pro povodňových škod, které jsou založeny na historických činnost a nemůže odpovídat za nečekaných katastrof a neustále se vyvíjejícím meteorologickým vzorům (včetně těch, které souvisejí se změnou klimatu). Mějte na paměti, že povodně se neomezuje jen na pobřežní oblasti nebo regiony přímo sousedící s velkých řek. Záplavy může stát, kde povodně nikdy Happe. (Viz také: pojistky proti záplavám: Mýty a mylné.)

Zkontrolujte, zda se představitelé města

Je to také dobrý nápad, aby se dotknout základnu s úředníky z místního města nebo městské vlády. Mohou jít přes všechny právní předpisy, které byste měli vědět o – včetně toho, co budete muset udělat, aby vlastnost až do kódu měli byste se někdy rozhodnete renovovat. To není neslýchané pro poměrně nevýznamné domácí projekt proměnit masivní (a drahé) jednoho jednou místní problémy bytového kódu vstupují do hry.

Vyšetřovat minulých událostí

Zatímco většina lidí jsou obeznámeni s kreditní zprávy – detailní zprávy o úvěrovou historií jednotlivce – většina z nich netuší, že existují zprávy, které sledují historii domovem je, alespoň tam, kde pojistných událostí týče. Existují dvě široce používané zprávy, které sledují tyto informace: Jedním z nich je zpráva záchytný bod (pro komplexní ztráta z pojištění Exchange), který poskytuje sedmileté historii ztrát na majetku, včetně (pro každý ztráty) datum ztráty, typ ztráty a zaplacená částka (podobná zpráva je k dispozici také pro automobily). Druhá zpráva se nazývá A-PLUS (pro automatizované vlastnictví ztráta z pojištění System). Oba jsou používáni pojišťovacími společnostmi s cílem posoudit jejich rizika při prodeji politiku.

Majitelé domů mohou také použít zprávu, aby zjistili, zda veškeré nároky byly provedeny v minulosti, a pomáhají určit konkrétního domova pojistné riziko. Obě zprávy jsou spotřebitelům k dispozici zdarma od příslušných agentur (díky přesné a správné úvěrových obchodů zákona). Nicméně, je to ještě není váš dům, budete možná muset požádat stávající majitel domu a pojišťovacím agentem objednat kopii pro vás. Jestli jsou neochotní k tomu, že je informace k dalšímu výzkumu.

Ještě jedna webová stránka vyzkoušet je homedisclosure.com, který poskytuje zdarma zprávy o počasí a rizika pro životní prostředí (včetně vystavení radonu a závrtu, sesuv půdy a požár rizika), plus informace o demografie a trestné činnosti v této oblasti. Zadejte adresu hotelu a jeho provozu – a přihlaste se pomocí Facebook nebo své jméno a e-mail – zobrazení sestavy.

Sečteno a podtrženo?

Vzhledem k tomu, matka příroda není vždy hrát hezký, je to dobrý nápad pro vyhodnocení rizika potenciálního domova – a to nejen pokud jde o pojištění a vaše náklady, ale také pro svou osobní bezpečnost a pohodu.

Adekvátní pojištění může samozřejmě pomoci zmírnit některé z těchto rizik, ale existují i ​​jiné kroky, majitelé domů mohou podniknout, aby se ochránili před ztrátami. Jako příklady lze uvést použití hurikánu popruhy, které upevňují střechy ke stěnám a nadací, instalace okenic proti bouřím, úschovy cenných předmětů ze sklepa, zvedat hlavní jistič nebo pojistkovou skříňku nad předpokládanou úroveň záplavových a zúčtování mrtvé kartáč a trávu ze svého majetku (tak ji neposkytuje palivo pro šíření požáru).

Vzhledem k tomu, domov je pravděpodobně největší jednotlivou investici budete někdy dělat, se vyplatí udělat si domácí úkoly před nákupem – a dělat to, co můžete omezit vaše rizika, jakmile jste se nastěhoval.

Také by vás mohlo zajímat čtení, co je a není kryto pojištění domácnosti.