Co je za Obamy Nový postoj o sociálním zabezpečení?

Prezident Obama zřejmě změnil svůj postoj k sociálním zabezpečení. Před čtyřmi lety se pokusil dostala do čela bipartisan dohodu s bývalou sněmovny John Boehner, které by učinily škrty v tomto programu. Oba Obama a Mitt Romney byli ochotni bavit pojem snižování dlouhodobé výdaje v rámci programu.

Ale nyní, Obama má vyjít ve prospěch zvyšování výdajů na sociální zabezpečení. Ten nedávno uvedl v projevu v Elkhart, Ind, že. Je čas, abychom konečně sociálního zabezpečení štědřejší a zvýšení dávek tak, aby dnešní důchodců a budoucích generací získat důstojné odchodu do důchodu, které si vysloužili. Méně a méně lidí má penzí, které mohou skutečně spolehnout, což je důvod, proč sociální zabezpečení je mnohem důležitější než kdy jindy. ” Toto tvrzení ve skutečnosti se pohybuje Obama do stejné polohy, která demokratičtí prezidentští kandidáti Bernie Sanders a Hillary Clinton přijaly na programu. (Pro více informací viz: Změny Sociální zabezpečení 2016)

Plán Obamův

Ačkoliv Obama dosud stanoven určitý plán nebo harmonogram pro jeho nápadu, že nebyl v minulosti ve prospěch zvýšení limitu o sociálním zabezpečení daní s cílem zaplatit za dalších výhod. Zmínil také, že požádá bohaté Američany, aby přispěly trochu více stejně. Neřekl ve svém projevu v Elkhart, jak moc chce získat výhody pro seniory.

Tato změna v jeho postoji účinně sjednotil Demokratickou stranu v této otázce, i když Obamova vize Zdá se, že line up s nápady Sander je o něco těsnější než Clintona. Odchod do důchodu nejistota je zřejmý problém pro střední a nízkopříjmové rodiny s dětmi a to jak na sociální zabezpečení a Medicare jsou vysoce účinné programy, v souladu s Jared Bernstein, který dříve pracoval jako ekonomický poradce Obamy a v současné době pobývá jako vedoucí pracovník v Centru pro rozpočet a politickým prioritám. Trvalo nějakou dobu, ale myslím, že demokraté přišli si uvědomit, že bránit, posilování, a dokonce rozšiřování těchto bezpečnostních zvyšujících programů je to, co z nich dělá demokraté. ” (Pro více informací viz: maximalizovat svůj dávek sociálního zabezpečení).

Obama již dříve schválila plán v roce 2013, které by zpomalit seřizovací (kola) mechanismus nákladově-of-žijící, která je integrována do plateb sociálního zabezpečení. Bylo by nahradila současnou COLA vzorce se vzorcem známého jako “zřetězené CPI.” Tento pokus ke kompromisu s republikány přinesl silný odpor od liberálů, kteří podepsali petice proti myšlence po tisících a slíbil zablokovat demokrat, který podpořil myšlenku v primárkách.

Progresivisti byli opatrní Obamovy postoje o sociálním zabezpečení od roku 2009, kdy mu navrhl vytvoření pracovní skupiny sociálního zabezpečení. Sanders poslal dopis Obamovi v roce 2015, která byla podepsána řada demokratů v Kongresu žádá jej, aby podepřít systému sociálního zabezpečení a vyplnit mezery v kritické důchodového příjmu pro práci Američanů. Jeden úředník Bílého domu řekl, že: “Jako prezident dnes řekl, existuje celá řada kroků, měli bychom se ujistit, že každý, kdo tvrdě pracuje, má reálnou šanci na příležitosti a bezpečnost v dnešní ekonomice. Pokračuje v diskusi o posílení sociálního zabezpečení bude důležitou součástí tohoto úsilí. ”

Sečteno a podtrženo?

Prohlášení Obamovi na sociální zabezpečení jsou součástí jeho snaze stmelit jeho dědictví a sjednotit Demokratickou stranu pro nadcházející volby. V tomto okamžiku jeho nápady nemají žádnou specifickou strukturu nebo mají v úmyslu za nimi. Tento problém je pravděpodobně ten, který se bude zabývat jeho nástupcem v úřadu. Budoucnost sociálního zabezpečení bude pravděpodobně i nadále zásadní otázkou pro politiky po celá desetiletí přijít, a jeho budoucnost je poněkud nejistá. (Pro více informací viz: 4 neobvyklé způsoby, jak zvýšit dávky sociálního zabezpečení).