Cross Merchandising: Efektivní marketingové strategie sama o sobě

Zažívá prověšení podnikání? Možná budete muset praktikovat křížové merchandising. Je to efektivní marketingové strategie, které mohou pomoci vaše prodeje střílet přes střechu. Přečtěte si více o křížové merchandising zde.
Značkové značky!

Je to příklad křížové merchandising, kde dobře známé značky uchopí se další populární značkou nabídnout super-značkové produkty nebo služby.

Supermarkety vzali nakupování na zcela novou úroveň. Vše, co potřebujete, a další, které nepotřebujete, je k dispozici v supermarketech dnes. A supermarkety, s jejich chytrému využití křížové merchandising, ujistěte se, že dát dohromady obrovský účet, i když vše, co vstoupil do supermarketu pro byl paket tkání.

Cross merchandising není nic jiného než chytré displeji úzce souvisejících výrobků z různých kategorií, které vybízí zákazníka k nákupu všech z nich. Na druhé straně, to také zvedne prodej výrobků z různých kategorií. Kříž Prodejní box může být provedeno zobrazením výrobků na figuríně nebo skutečného umístění zboží na stojany nebo regály.

V tomto článku tytfrn, dozvědět se více o konceptu křížové merchandising, v případě, že jste přemýšlel o zaměstnávání ji v obchodě, nebo jen proto, aby vám ukázat, jak supermarkety podaří, aby se vám utrácet více, než jste chtěli.

Předtím, než si myslíte, že zaměstnávat strategii křížové merchandising ve vaší firmě, zvažte následující body:

Výrobky musí mít logické spojení mezi nimi

Pro křížové merchandising, je zboží musí být přirozeně jít dobře, nebo se vzájemně doplňují. Zákazníci by měli být schopni vztáhnout k sobě. Budu vypracovat tento bod s několika příkladech:

✜ Bota prodejce může těžit tím, že zobrazuje ponožky, boty lesklá místa, vložek do bot, tkaničky a zápach tlumení slintavky krémy a prášky dohromady.

✜-li maloobchodní prodejna sídlí elektrické spotřebiče, jako jsou mobilní telefony a přenosné počítače, pak zobrazující doplňky, jako jsou mobilní případy, tašky na notebooky, sluchátka, paměťové karty, audio a video CD, atd., Může pomoci zvýšit prodej příslušenství.

✜ U mužů oděvních prodejen, doplňky jako kravaty, manžetové knoflíčky, pásy, a parfémů stačit, zatímco s ženský oblečení, módní šperky, kabelky, sluneční brýle, parfémy, atd mohl být zobrazen.

✜ pro školky, vykazující hnojiv, zahradnické rukavice, a ozdobné květináče vedle rostliny přispěje ke zvýšení prodeje.

✜ čipy nebo jiné slaných snacků, když jsou udržovány vedle soda, nealkoholické nápoje, nebo alkohol, může zvýšit prodeje obou položek.

✜ Párování zmrzliny s sladké omáčky, jako je čokoláda nebo jahody, jsou skvělý způsob, jak zvýšit prodej omáček.

✜ Majonéza, solené omáčky a salátové dresinky mohl být vedle čerstvých produktů z ovoce a zeleniny.

✜ Snídaňové cereálie by mohl být svázaný s baleného mléka a ovocných a zeleninových šťáv, vytvořit obraz celého snídani.

✜ Nádobí spárovat dobře obilovin a luštěnin.

✜ dárky, plyšové hračky a psací potřeby obvykle jdou dobře dohromady.

Tak, teď víte, proč jsou figuríny vyzdobil až do úplného souboru, kompletní s šátkem, sluneční brýle, kabelky a odpovídající šperky, namísto pouhého prostého oblečení? To se provádí, aby se podíváme na úplný obrázek, a vyvolávají touhu, aby si koupit všechny věci znovu stejný vzhled na vás.

Strategické Umístění je velmi důležité

V případě zásuvky samostatné prodejny, majitel by měl dělat bod umístit předměty takovým způsobem, který by špinění a snadnější nákup příbuzné produkty. Cross merchandising ponese výsledky pouze v případě, že zákazník všimne související položky. Je-li vše je pořád jen nahodile bez logickém pořadí, bude zákazník nebude schopen rozlišit a obchod může ztratit prodeje. Učinit správné sekce, a udržet souvisejících produktů dohromady. Dokonce i když se skupina věcí dohromady, celkový vzhled by měl být čistý a přehledný.

Pro supermarkety, gondola končí / koncové uzávěry může být skvělým místem pro křížové merchandising. Ty jsou snadno viditelné a také nestojí v cestě. Na plátce pulty nebo pokladen, drobné regály mohly být umístěny tak, aby mohla zobrazovat jen “on-the-go-pick-me-up”, jako jsou bonbóny, čokolády, a úst osvěžovače, přešel s denními náležitosti, jako jsou nůžky, nůžky na nehty, a kolíčky na prádlo ,

Vstupní bod supermarketu by mohly být použity pro křížové merchandising. Vstupní prostor je důležitá oblast z hlediska prodeje, protože kdykoli zákazníci vstoupit, jsou velmi nadšení začít nakupovat. Pomalu se ztrácejí nadšení, a do doby, kdy dosáhnou poslední uličkou, dojdou na nadšení, jakož i překračovat jejich nastavený rozpočet. Kříž Prodejní box může být také provedeno v polovině uličky, ale produkty by měly být umístěny velmi šikovně. V opačném případě by to prostě dojít k obtěžování a nepořádku, který by sotva generovat jakýkoliv prodej.

Cross zboží dle …

Podnebí

Sezóna studené a chřipky by znamenalo další kašli, sirupy proti kašli, inhalátory, hedvábný papír a další léky. Lékárny mohla zásobit na nich a jejich zobrazení dohromady. V letní sezóně je všechno o namáčení na slunci. Proto látkové maloobchodníci by prospělo by zásobit plážové oblečení a jejich zobrazení na figuríně. Všechny úzce související položky, jako jsou plavky, čepice, sluneční brýle, sarong, žabky a slunečníky mohla být dohromady a zobrazí na figuríně. Přidružené produkty jako ochranu proti slunečnímu záření, hydratační a vůně mohou být také uvedeny v blízkosti.

Demografie

Pokud umístění úložiště je v oblasti, která je pozitivní a mladistvý, není tam žádný bod, zobrazující produkty, které jsou fádní. Pokud se jedná o lékárna, zobrazující produkty Diabetes Care nepomůže; místo toho, hubnutí produkty by generovat zvýšení prodeje.

Sezóna

Slovem sezony, jsem znamenat prázdnin nebo sportovní sezónu. Na rozdíl od obvyklých Memorial Day, 4. července, Labor Day, Den díkůvzdání, Halloween, Vánoce a Nový rok, existují různé jiné roční období, jako je fotbal nebo kriket sezóně. Tyto “ramenní období” také poskytnout příležitost ke kříži zboží úspěšně.

značkové Značky

To je typ křížový merchandising strategie, ve které jeden slavné značky se spojí s jinou známou značku, dodat výrobek nebo službu, která je ultra-luxusní. Například Apple sepjatýma rukama s BMW a vztáhl integrovaný adaptér, který integruje iPod s audio systémem automobilu je. United Airlines nahradil průměrnou kávu, že byl sloužící k cestujícím s kávou Starbucks, a vylepšila svůj image mílovými kroky.

Hlavním motivem značkové strategie značky nesoutěží, ale stále vzájemně těžil každým jiní popularity. Starbucks je čím dál expozice tím, že slouží každý den tisíce cestujících, a na oplátku United Airlines se těší bohatství, že značka káva generuje pro ni.

Použitím této strategie, méně známých prémiových značek se snaží vstoupit na nové trhy tím, že se označili spolu s dalšími slavných značek. Ale obě značky by měly mít přirozenou synergii. Například Aveda kosmetické výrobky spárována se s hotelů Westin, což znamená, že pokud si rezervovat pokoj v jednom z hotelů The Westin, najdete toaletní ze značky ‘Aveda “. Italská luxusní značka “Bulgari” spárována s hotelovými obra “Marriot” otevřít řetězec super-luxusních hotelů a letovisek. Cílem těchto hotelech je poskytovat jen to nejlepší; ať už je to oblečení, jídlo, atmosféru, lidi kolem, nebo životní styl. Pouze extrémně bohatí mohou dovolit takovou zkušenost.

Jedním z aspektů, které brání účinné provádění křížové merchandising je, že spotřebitelé jsou Dávejte si pozor na řešení, a nikoli výrobků, a prodejci prodávají produkty a nikoli řešení. Je-li to překonat, cross merchandising může skutečně ukázat jako efektivní marketingové strategie.