Digitální certifikáty pro dirigování Online Business

Podnikání na internetu odstraňuje face-to-face bezpečnost tradičních prodeje. Digitální certifikáty pomoci spotřebitelům cítit v pohodě při komunikaci s internetovými obchodníky.
Prodeji a nákupu výrobků on-line se stala běžnou činnost pro mnohé spotřebitele i podniky. V raných dobách internetu, museli jste prostě věřit, že to, co on-line prodejce uvedl na svých internetových stránkách byla pravda. Mohlo internetový obchod byl pozoruhodně odlišné od setkání se někdo tváří v tvář v kanceláři potřást rukou, podepsat papíry a směnárna. Z důvodu anonymity poskytované on-line merchandising, netrvalo dlouho, někteří bezohlední majitelé webových stránek objevit snadnost klamu poskytované prostřednictvím internetu a využívat nic netušící zákazníky, kteří neměli žádný způsob, jak ověřit, že jsou legitimní.

Digitální nebo SSL certifikát je obchodní pověření prostřednictvím on-line společnostmi používá k identifikaci stroje a lidi. Je to podobné jako řidičský průkaz, protože je vydáno renomované třetí stranou, nazývaný certifikační autority. Digitální certifikát může být použit pro šifrování a podepisování digitálního obsahu, protože se skládá z kryptografických informací. Šifrováním digitálně, obsah přílohu nebo zprávou nemůže být změněn nebo narušen, zatímco oni jsou dodávány. Digitální šifrování lze přirovnat k staleté praxe těsnění dopisy s voskovou pečetí na obálce.

Nejjednodušší způsob, jak získat digitální certifikát je koupit jednu on-line s kreditní kartou. V závislosti na tom, jakou certifikát, který chcete, můžete být požadováno, aby fax doklady prokazující vaši totožnost-proces známý jako “vetting’-předtím, než se vydal certifikát. Existují různé typy digitálních certifikátů, přičemž ty nejpoužívanější jsou serverové certifikáty a klientské certifikáty. Certifikát se rozhodnete pro koupi závisí na tom, jaký typ informací, které chcete identifikovat. Certifikáty serveru jsou obvykle používány k zašifrování bezpečné online transakce, jako jsou nákupy uskutečněné kreditními kartami. Digitální certifikáty serveru může stát kdekoli od $ 100 do více než 1000 $, v závislosti na funkcích, které chcete. Obvykle dražší certifikát je přísnější identifikace proces bude.

Osobní digitální certifikáty pro osobní potřebu obvykle stojí méně než 20 $ a osobní certifikáty jsou určeny ke komerčnímu využití stojí $ 5 až 90 v závislosti na tom, kolik si koupíte.

Po načtení certifikátu do svého počítače, funkce zabudované do aplikace se vztahuje na bude používat certifikát. Například, tam je tlačítko v aplikaci Microsoft Outlook, který umožňuje digitálně podepsat e-maily a další tlačítko, které umožňuje digitálně zašifrovat. Certifikáty mohou být také použity k ověření osoby, která se snaží o přístup k citlivým informacím, zatímco na vzdáleném místě. Mnoho firem používá tyto typy certifikátů prokázat, že osoba, která podepisuje na firemním serveru je autentický uživatelem zdrojů společnosti.

Až do posledních let, online podniky musely budovat a udržovat své vlastní certifikační autority, než budou moci vydat digitálních certifikátů. Tyto požadavky dělal to drahé a časově náročné získat certifikáty, takže mnoho organizací prostě odešel bez něj. Malé a střední podniky, zejména neměl dost IT pracovníků k vyřizování bezpečnostní funkce potřebné pro vytvoření a udržování orgán pro digitální certifikát. Ale teď, Software jako model služba (SaaS), byl navržen tak, aby lidé mohli vytvořit “on-demand” certifikačních autorit, které jsou přístupné prostřednictvím internetu. S tímto modelem, náklady na infrastrukturu pro navrhování a udržování certifikáty jsou rozptýleny mezi různými organizacemi, takže firmy mohou začít s velmi malou počáteční investice a rozbalte jako obchodní rozšiřuje.

S globálním trhu stále se rozšiřující a schopnosti podnikat na dálku dostupnější než kdy předtím, je riziko podnikání s někým, koho neznáte exponenciálně zvýšila. Digitální certifikáty byly navrženy tak, aby řešila problémy vyvolané tímto rizikem. Pokud budete provádět obchodní transakce či výměně citlivých informací se zákazníky on-line přes internet, pak digitální certifikáty jsou životně důležité.