Do důchodu v Filipíny: Klady a zápory

Každý rok, globální důchodců Index InternationalLiving.com se řadí do top 25 pro odchod do důchodu destinací na světě, založený na faktorech, jako je klima, zdravotní péče, montáž, výhod a slev, a životních nákladů. Filipíny – souostrovní Země 7,000+ ostrovů – se v seznamu 2016, bodování velmi dobře zejména v zapadat a zábavní služby & vybavení kategorií.

Ačkoli Filipínách je stále low-cost země a, to nemá v současné době řadí na velmi nízké úrovni životních nákladů; tato pocta patří Kambodži, který dostal 100 z možných 100 bodů. Pro rok 2016, na Filipínách získal 85 – stejné skóre jako Portugalsko a Dominikánské republiky. (Nikaragua skončil druhý na 95.) Země také skóroval 92 pro montáž do (se mluví anglicky, jsou místní obyvatelé vítají, je tu expat komunita, atd.), Uvedení v horní polovině seznamu. (Pouze Honduras (Roatan) zaznamenal dokonalý 100; Belize a Irsko dostal 98.)

Pro většinu lidí, je k rozhodnutí odejít do zahraničí je obtížná, a to může být ještě větší výzvou rozhodnout, kde se usadit. S celým světem, jak to je, otázky bezpečnosti jsou stále častěji předmětem zájmu, spolu s náklady. Nedávné násilí protidrogové na Filipínách (viz obavy o bezpečnost), by měly být zapracovány do jiných otázkách.

Zde si nechat výzkum začal, jsou některé z výhod a nevýhod do důchodu v čem je považována za jednu nejlepších světových odchod do důchodu destinací: Filipínách.

Pro (důvod)

Nízké náklady na bydlení

Mnoho rozhodnou odejít do zahraničí s cílem nalézt nižší životní náklady. Filipíny nezklame, a většina expati může žít pohodlně na asi 800 dolarů na $ 1200 za měsíc – včetně jíst venku i uvnitř země cestovní – podle InternationalLiving.com. Průměrného důchodci amerického pracovníka sociálního zabezpečení přínosem je 1,348.49 $ měsíčně od června 2016, což znamená, že váš měsíční přínos by sama o sobě stačit na pokrytí vašich základních životních nákladů na Filipínách. Přidanou vypínat: pomoc pro domácnost je velmi cenově dostupné, takže je to možné – dokonce i na napjatém rozpočtu – najmout někoho, kdo by pomohl s vařením a čištění. Pro více informací viz důchodu na Filipínách s $ 200,000 spoření?

expat Pobídky

Filipíny vítá expati, a má dokonce i vládní agentury věnovanou lákání zahraničních důchodců. Expati zde získáte řadu finančních výhod, včetně slev na 60 let davu, bezcelní dovoz $ 7000 v hodnotě spotřebního zboží a osvobození od letiště cestovní daní. Kromě toho expat obyvatelé jsou oprávněni k výkonu práce nebo začít podnikat. Také užitečné: Jakmile máte trvalý pobyt, můžete zůstat na Filipínách za jak dlouho se vám líbí (vaše důchodce vízum nezaniká), a můžete odejít a vrátit se, aniž by znovu podat žádost o pobytu.

krásném

Filipíny je známý pro své tropické klima a přírodní krásy. Z vrcholů jeho svěží hor na své barevné korálových útesů – a všude mezi tím – to je snadné být v úctě své okolí téměř kdekoli v zemi. Jeho mnoho pláží (vzpomeňte těch více než 7000 ostrovy) jsou snad největší losování: míst, jako je Boracay v Aklan, s bílým pískem a křišťálově čistou modrou vodou a El Nido Palawan, bohatě biologicky rozmanité oblasti, kde vápencové skály se zvednou od moře přitahují lidi z celého světa.

Proti (důvod)

Problémy infrastruktury

V posledních letech na Filipínách je jedním z nejrychleji rostoucích asijských ekonomik, ale problémy s infrastrukturou mohl držet zemi zpět. Podle zprávy Global Competitiveness nedávném Světovém ekonomickém fóru, problémy s infrastrukturou jsou hlavní hospodářské překážky země čelí. Co to znamená pro krajany? V závislosti na tom, kde žijete (jeho 2016 International Living pořadí na infrastrukturu je 89), by mohlo docházet k výpadky proudu, nedostatek vody, dlouhotrvající zastaralé telekomunikační systémy, a zhoršující se mosty a silnice.

– Zdravotní péče.

I když expati mít přístup k vynikající a finančně dostupné zdravotní péči v Manile, hlavním městě země (International Living 2016 seznam hodnotí zemi 88 pro zdravotnictví), některé oblasti na Filipínách neposkytují stejnou úroveň péče, chybějící infrastruktury i investice. To může být zvláště problematické pro krajany, kteří mají chronické stavy, které vyžadují pravidelnou léčbu, nebo kteří mají podmínky, které by byly považovány za neobvyklého.

Obavy ohledně bezpečnosti

Nejnovějším problémem násilí je boj proti drogám zahájena poté, co prezident Rodrigo Duterte nastoupil do úřadu dne 30. června 2016, který vyústil ve více než 1900 úmrtí (cca 36 za den, podle agentury Reuters) ke dni 23. srpna. Filipínské Senát vyšetřuje úmrtí, a prezident Duterte řekl zákonodárcům, aby nezasahovala, varování, že by mohly být zabit v případě, že blokované akce zaměřené na zlepšení zemi, píše agentura Reuters.

Zajímavé je, že “Bezpečnost Zpráva pro občany USA: Bezpečnost Připomínáme, že” ze dne 17.srpna 2016, a povolený Velvyslanectví USA na Filipínách nezmínil drog zabíjení. To varoval: “Terčem extremistů se staly sportovních akcí, divadla, trhy, hromadná doprava systémy – včetně letecké společnosti, a na dalších veřejných místech, kde se shromažďují velké davy. Přeplněných nočních klubů, nákupní centra, autobusy a populární restaurace také terčem, “a nařídil Američanům” přečíst informace v posledním Philippines Travel varování. ”

Jako této výstrahy (vydaném dne 21. dubna 2016) poznamenává, některé regiony Filipín představují větší riziko než normální, protože pokračujícího násilí spojené s povstalcům a terorismu. To konkrétně cituje Sulu souostroví, ostrov Mindanao a jižní oblast Sulu Sea. Ostatní regiony na Filipínách jsou obecně považovány za bezpečné, jako jinde v jihovýchodní Asii (viz Jak bezpečné je cestování na Filipínách?).

Poznámka: američtí občané, kteří cestují nebo bydlištěm na Filipínách jsou vybízeni k zařazování v oddělení Smart Traveler pro zápis programu státu (STEP), která poskytuje aktualizace zabezpečení a usnadňuje nejbližší amerického velvyslanectví nebo konzulát, aby vás a / nebo se obraťte rodina v případě nouze.

Sečteno a podtrženo?

Filipíny jsou domovem dobře zavedené komunity krajany, kteří odešel do zámoří v hledání lepšího klimatu, změny scenérie, nových kulturních zážitků, finančně dostupné zdravotní péči a nižší životní náklady. Filipínský lidé jsou velmi teplé a přívětivé k cizincům, a země nabízí celou řadu pobídek pro důchodce.

Rozhodování odejít do zahraničí – a přijít na to, kam jít – je obtížné kroky, které berou hodně výzkumu a plánování. Stejně jako každé jiné zemi, která by mohla být na vašem seznamu potenciálních důchodců míst, na Filipínách má oba své klady a zápory. Každý by měl být pečlivě vyhodnocen před provedením jakékoli rozhodnutí.

Je to dobrý nápad navštívit oblast, výhodně více než jednou, před provedením jakékoli rozhodnutí. Zkuste navštívit z pohledu rezidenta, spíše než jako turista. Pro více informací viz Jak plánovat svůj odchod do důchodu na Filipínách.