Důchodci by měli být na akciovém trhu teď? (VO, VB)

Tradiční důchodce portfolio zaujímá vyvážený přístup mezi akciemi a dluhopisy. Jako úrokové sazby zůstanou na všech dob minima a na trzích s pevným výnosem poskytují velmi malou výtěžnost, mnozí důchodci přidali více akciovém část svých portfolií v roce 2016. To vyvolává otázku, zda důchodci by měly být na akciovém trhu právě teď.

2016 Market Aktualizace

Jako trhu úzké dne 29. srpna, 2016, 500 Index Standard & Poor bylo až 6,68% ročně-to-data. Pro odtokové jednoho roku, index S & P 500 je až 9,63% a je v současné době obchodování na 2,180.38. To je 10 bodů pod all-time maximum 2,190.15 dne 15. srpna 2016. S obchodování index blízké všech dob vysoká, mají analytici říkali, že by to mohlo být čas se dostat ven z trhu.

Mnoho investorů byly překvapen výkonem od počátku roku k datu akciovém trhu, zejména s jeho slabém startu. Jak 29. února 2016, S & P 500 klesl 5,47%. Nicméně investoři pacient byl odměněn s velmi dobrou března, jež zvýšil o 6,6% a přinesl rok aktualizovaný celkový kladný ve výši 0,77%.

Oba dubnu a květnu 2016 byly relativně v klidu, čímž se celková meziroční data až 2,59%. Na konci června se Spojené království rozhodlo opustit Evropskou unii v tom, co se běžně označuje jako “Brexit.” Od 23. června do 27. června, index S & P 500 klesly více než 112 bodů, což je více než 5%. Tento výprodeje způsobilo globální trhy a investory podobný panice a očekávají, že hlavní korekce následovat. Nicméně, tato očekávání se mýlili, protože S & P 500 stabilizovaný a je nyní až 7,02% od té doby.

Vzhledem k tomu, globální finanční krize způsobila trh na dně na 6. března 2009, S & P 500 byl v ustáleném býčí trh. Během této doby, S & P 500 má 10 oprav, ve kterém na trhu poklesl o 5% nebo více. Tato volatilita dal investorům mnoho důvodů, proč vytáhnout ze zásob. Nicméně zůstat investovány na trhu ze dna na 6. března 2009, na 29. srpna, 2016, přinesly celkovou návratnost 196.61%.

trh Predikce

Do budoucna existuje mnoho protichůdné názory na tom, jak se na akciovém trhu v čele. Medvědí investoři, kteří tvrdí, že hlavní korekce se blíží, byly to předpovídají od roku 2009. Býci Očekáváme, že trh prosadit na nová maxima, protože základy společnosti jsou stále silnější a ekonomika roste. Bez ohledu na názor, důchodci muset určit, zda byly investovány do akcií je správné pro jeho konkrétní investičního plánu.

Důchodci by měli dostat z zásob?

K dispozici je společná misperception, že důchodci by měly být minimálně investováno do akcií nebo vůbec ne a spíše by mělo být vše do dluhopisů nebo hotovosti. To nemůže být dále od pravdy, protože investiční cíl každého důchodce je jiná. Důchodci muset určit vhodnou úroveň rizika a časovým horizontem. Jedním z rizik, že mnoho důchodců čelí, je riziko dlouhověkosti. Lidé žijí déle a odchod do důchodu může trvat vzhůru o 30 let. Důchodce, bez vystavení zásoby nebudou schopni držet krok s inflací v průběhu této doby. V tomto případě je důležité zachovat vyvážené portfolio, který je určen pro středně-k-konzervativní růst.

Důchodci by také měla analyzovat jejich stávající portfolio a měřit rizika spojená s jednotlivými cennými papíry a portfolií jako celku. Pokud je portfolio je v současné době investuje do akcií, nyní je čas na analýzu každé společnosti individuálně. Akcie portfolio musí být rozšířen mezi všemi sektory a třídami aktiv.

Je běžné, že důchodci mají být neinvestovali do blue chip, velké cap akcie, s malou nebo žádnou expozici středně- a třídami aktiv small-cap. Jak již bylo zmíněno, S & P 500, který se skládá z velkých kapitalizací, je až 6,68% ročně-to-date, ale jeho menší protějšky jsou výrazně dopředu. Důchodce, kteří si koupili předvoj Mid-Cap ETF (VO), se bude jednat o 8,39% od začátku roku, zatímco investice do Vanguard Small Cap-ETF (VB), by se vrátil 10,98% od začátku roku. Přidání diverzifikaci portfolia zvýší dlouhodobý výnos a nižší riziko.

Samozřejmě, že minulá výkonnost není zárukou budoucích výsledků. I přesto, že akciový trh je v blízkosti všech historická maxima, neznamená to, že důchodce by měl zlikvidovat všechny akcie v portfoliu. časování trhu je jen zřídka účinné pro průměrného investora, a snaží se uhodnout výšek a hloubek málokdy funguje. Akciový trh je třeba považovat po delším časovém horizontu, a to nejen na bázi od počátku roku k roku.