Důchodci by měli Pak se Gamble na pákových ETF?

Obecným pravidlem penzijního spoření diktuje, že, jak se dostanete blíž k odchodu do důchodu, vaše alokace aktiv by měl začít vzít na sebe rozhodně konzervativní ohýbal. Odklon od akcií a směrem k více stabilní, příjmy produkující investic, jako jsou dluhopisy nebo anuity, umožňuje vám dá větší izolace proti výkyvům trhu.

Existují však některé argumenty, které mají být provedeny ve prospěch přijímání na trochu větší nebezpečí, a to zejména v době, kdy investice s pevným výnosem produkují tak málo pevným výnosem. Pákové ETF nabízejí důchodců příležitost udělat právě to. (Podrobnosti viz naše ETF (ETF) výukový program).

Co je leveraged ETF?

Pákové ETF jsou podobné jako u jiných fondů obchodovaných na burze (ETF), ve které jsou navrženy tak, aby odpovídaly výkonu konkrétního indexu trhu a jsou obchodovány stejně jako akcie. Rozdíl mezi těmito dvěma spočívá v tom, že pákové ETF zesílit působení investora na konkrétní index, obvykle dva ku jedné nebo poměru tři ku jedné. Vrátí se měří z hlediska schopnosti leveraged ETF překonat podkladové měřítko na denní bázi. (Více viz Pitevní zadlužuje ETF Návrat).

Jak Leveraged ETFs může prospět Duchodci

Číslo jedna výhoda spojená s pákových ETF je jejich potenciál generovat vyšší výnosy. Například denní cíl pro účelový ETF s poměrem dva ku jedné by se provádět při 200% referenční hodnoty. Máte-li investovat $ 1000 v leveraged ETF a podkladového indexu vidí jednodenní zisk ve výši 10%, váš zisk by měl být 20%.

To je výhoda pro důchodce, kteří mohou obávat, že oni nejsou uloženy dost, nebo se obávají inflace nahlodává jejich budoucí zisky. Inflace může být zvláště nepříjemné, i když zůstává na nízké úrovni. Výzkum naznačil, že může snížit kupní sílu důchodců tím, kdekoli od 34.000 $ na 117.000 $ v průběhu svých pozdějších letech, což je peněz si nemůže dovolit ztratit, pokud vaše hnízdo vajec je menší, než byste chtěli. (Pro více informací viz Jak inflace užírá odchodu do důchodu).

Možnost vytvářet dvojnou nebo trojnou návratnost vašich peněz je lákavé pro seniory, kteří chtějí maximalizovat zisk nebo chladnou podle výkonu svého portfolia. Vezměme si historickou výkonnost indexu S & P 500: Od svého vzniku v roce 1928, průměrný roční výnos byl přibližně 10%. Leveraged ETF může být fast track svého druhu na vyšší výnosy.

2826;Zpomal!

I když to zní slibně, spekulativní ETFs může být dvousečný meč, pokud jde o jejich výkonu. Například, když na trhu je silná, bull spekulativní ETFs (ti navržen tak, aby dobře v býčí trh) následovat. Když trh jde dolů, nicméně, býk spekulativní ETF bude dělat totéž. Namísto zvětšovací výnosy, investoři by viděl jejich ztráty zvyšují exponenciálně. Tam je, nicméně, jiný typ spekulativní ETF s názvem medvěd ETF, které by dobře ve slabém trhu – a to také v silné jeden. (Více viz horní 6 zadlužuje S & P 500 ETF a ETF s pákovým efektem: Jsou bezpečné? (BLK, WETF).)

Pomocí předchozího příkladu předpokládejme, že index váš býk zadlužuje ETF stopy zažívá jedno-denní ztrátu ve výši 10%. V poměru dvě ku jedné, to znamená, že ztratí 20% své investice. Postupem času spekulativní ETF může ve skutečnosti horší výsledky ve srovnání s benchmarkem, ke kterému je vázána, protože zisky a ztráty jsou přehnané. V případě, že ETF, ve kterém jste investovali má významný skok, to se stává těžší pro tento fond tvoří ztracenou půdu. Pro důchodce, který má krátký horizont, ve kterém investovat, které mohou být katastrofální.

Takže co je lék? Jedna výzkumná studie naznačuje, že důchodci, kteří mají zájem o pákové ETF být chytrý o tom, jak divvy do svých portfolií. Je doporučeno, že senioři ponechat 85% svých podílů na investice s nízkým rizikem a dát zbývajících 15% do tří-zadlužuje ETF. Tak oni pořád ještě spolehlivý příjem a zároveň získat výhodu vyšších výnosů.

Sečteno a podtrženo?

Pákové ETF nejsou pro každého, a důchodci musí být obzvláště dobře vyznají v tom, jak fungují a jaké nebezpečí jsou před brodění v. Vezmeme-li v úvahu vaše bezpečnou míru odstoupení od smlouvy a celkovou rizikovou toleranci vám pomohou rozhodnout, zda tyto investice mají své místo ve svém odchodu do důchodu strategie. Vzhledem k jejich komplikací, je nejlepší se poradit s finančním poradcem před investováním do nich ;.