Etsy: Jak Etsy akciový cena vzrostla o 53% za 6 měsíců

(NASDAQ: Etsy) Etsy Inc cena akcií je až o 53% za posledních šest měsíců, od srpna 2016. Etsy provozuje tržiště pro lidi kupovat a prodávat zboží online, a většina z těchto výrobků mají tendenci být umělecké a často ručně. Společnost podněcuje intenzivní loajalitu mezi svými uživateli díky svým estetickým a jedinečné nabídky, které nejsou k dispozici nikde jinde.

Etsy debutoval na akciovém trhu v dubnu 2015. Po počátečním návalu nadšení po jeho počáteční veřejnou nabídku (IPO), akcie vykazovala nižší od vysoce $ 35 až svém únorovém 2016 minimum $. 6 Hlavním problémem pro Etsy bylo neuspokojivé tržby a růst uživatelů. Navíc, mnozí investoři měli potíže s oceněním a pochopit obchodní model Etsy je, protože to je tak výstřední společnost. Objevily se také pochybnosti o tom, jak by Etsy vyvážit svou jedinečnou kulturu a ethos proti jeho povinností jako veřejná obchodní společnost.

q

Tyto pochybnosti byly řešeny s řadou působivých vydělávající výsledků, které byly hybnou silou silný výkon na akciovém během posledních šesti měsíců. Etsy vykázala tržby ve výši 88 milionů $, což bylo nad odhady konsensu 86.000.000 $ za čtvrté čtvrtletí (Q4) z roku 2015. Důležitější je, že společnost je stanoveno jasné prognózy pro výdaje, příjmy a růst uživatelské do roku 2018. To je neobvyklé, aby se tyto plány veřejnosti; Nicméně, toto bylo jasně provedeno utišit obavy Wall Street, který Etsy nebyl plně odhodlána maximalizovat růst a zisky.

zaměřit se na řízení a transparentnost našel vnímavé publikum mezi investory, kteří se šroubují akcie Etsy je 30% v následujících dnech. Zpráva také ukázala, že Etsy je tržiště nadále je nejoblíbenějším místem pro kupující a prodávající řemeslných výrobků. Etsy tržiště měl 24 miliónů aktivních kupce s 1,6 miliony aktivních prodejců, kde 81% nákupů byly vyrobeny opakovaných kupujících. Hodnota transakcí prostřednictvím platformy byl 741 milionů $. Etsy trvá 3,5% každém prodeji.

bití Amazon

Dalším zdrojem obav investorů byl Amazon.com Inc. (NASDAQ: AMZN) vstup do soutěže s Etsy, protože zahájila Handmade.com. Amazon dokonce natáhl k oblíbeným prodejcům na Etsy, nabídnout jim příznivé podmínky k odchodu Etsy pro platformu Amazon. Vzhledem k tomu, Amazon je hluboké kapsy a ochotu přijít o peníze na delší časový úsek, aby zničil své konkurenci, mnoho pochybnosti, zda Etsy by měl být schopen přežít. Tato zpráva byla silná znamení, že Etsy kultura byla výhoda proti konkurentům, jako prodávající nebyl ponechán přes velkorysé pobídky Amazon. Zatím Amazon iniciativa není promáčknutý Etsy své vystoupení libovolnou metriku.

q

Etsy pokračoval trend vyšší po jeho silnou zprávy Q4 zisku, což býci doufají, že zpráva o zisk znamenal inflexního bodu pro populaci. Dalším významným katalyzátorem pro populaci byl jeho Q1 zisk zpráva, která potvrzeny tyto naděje, protože společnost vykázala zisk poprvé ve své historii. Etsy hlášeny zisk ve výši 1.200.000 $. V 1. čtvrtletí 2015, to mělo ztráty ve výši $ 32 milionů.

Etsy oznámila obrat z prodeje ve výši 82 milionů $, což bylo nad konsensuálních odhadů 75 milionů $. Výdaje společnosti také sestoupil v souladu s více disciplinovaný přístup stanovenými v předchozím čtvrtletí. Růst uživatel byl obzvláště silný s 1,6 milionu prodejců a 25 milionů zákazníků. Cena akcií vyšplhal o 20% během následujících týdnů, když investoři stravitelné zlepšený výkon.

q

Zpráva o Q2 zisk jasně pro investory, že zlepšení Etsy to nebyly náhodné fluktuace, ale místo toho smysluplné obrat v jeho bohatství. Etsy vykázala tržby ve výši 86 milionů $, což bylo nad odhady konsensu 81.000.000 $. To znamenalo nárůst o 39% oproti stejnému čtvrtletí roku 2015. Růst uživatel pokračoval s 1,7 miliony aktivních prodejců a další 1 milion zisk v unikátních kupujících.

Etsy akciový shromáždil zuřivě v reakci na tuto zprávu, protože vyšplhal o 45% v průběhu příštích dvou týdnů. Dalším katalyzátorem pro populaci bylo řízení zvyšování vodítko pro zbytek roku kvůli silnému provozu v mobilních aplikacích Etsy a internetových stránek a zvýšení zhlédnutí videa.