Globalizace problémy v podnikání

Až o několik desítek let zad, málokdo se zaměřil na problematiku globalizace v podnikání. Globalizace má s ním spoustu dobrých zpráv; Zdálo se, že nikdo ve skutečnosti trápí špatná, který pomalu dostal větší. Postupně se klady a zápory byly projednány, a toto dalo svah na několik závažných otázek globalizace. Pojďme si přečíst něco více o nich.
Globalizace je zmenšení nebo eliminace státem vynucené omezení na burzách přes hranice, a stále více integrované a komplexní globální systém produkce a výměny, která vznikla jako výsledek. ~ Tom G. Palmer Cato Institute

Dříve, většina obchodníků soustředila na to, aby jejich podniky dosáhnout každého koutu země. Spuštění show na národní úrovni byl považován za úspěch jen málo by mohl být nárok. Pomalu se věci změnily. Obchodníci začali přemýšlet o větší přístup. Začali cestovat po celém světě při hledání lepších vyhlídek. Když náklady práce představuje problém, lidé byli najati z levnějších trhů. S tím vším přišla globalizace, a později, všechny otázky v různých podnikání. Pojďme pochopit všechny tyto problémy, pozitivní a negativní podobní v těchto segmentech.

Co je to globalizace?

Globalizace není nic jiného než fungování podniku na globální úrovni. Když cvičíte podnikání z místa jiného než místním trhu, můžete globalizovat vašeho podnikání. Obvykle existují určité překážky, pokud jde o fungování podniku na mezinárodní platformě. Tyto překážky mohou být politické, finanční, nebo dokonce z geografického hlediska. Když firma překoná tyto překážky, se nazývá globální obchod. Samozřejmě, že tyto podniky jsou zaměřené na zisk a mají zcela funkční základnu na rozdíl od té v jejich místním trhu.

Problémy globalizace v podnicích

Posun v zaměstnání
Ačkoli globální obchodní vytváří pracovní místa, to nečiní tak nutně na místním trhu. S recesí bít zemích, to je jedna z nejvíce diskutovaných otázek globalizace v podnicích dnes. To by mohlo mít vliv na podnikání z hlediska sociálního, kde má také odpovědnost vůči společnosti to funguje vybírat. Když se najmout lidi z jiné země pracovat pro vás, vytváření pracovních míst v této zemi, a ne na vaší.

Recesí a depresí
To je možná jeden z nejvíce negativních dopadů globalizace na podniky, ve srovnání s jakoukoli jinou. Před globalizace vstoupila do obrazu, společnosti byly ovlivněny finanční situace týkající se pouze jejich vlastní zemi. Vezměme si tento jeden příklad pochopit koncept lépe. Obchodní s názvem “A” funkce ze Spojených států amerických, a má sesterské společnosti v Indii a Austrálii s názvem “B” a “C”, resp. K dispozici je 50 více společností, jako je A. V případě recese má vliv na Spojené státy, bude to automaticky vliv na Indii a Austrálii stejně. Znamená to, že v důsledku globalizace, spolehlivost z jedné země na jiném zvýšila ve větší míře než dříve.

nekalé Platby
Jednou z nejčastějších stížností proti globalizovaných podniků, je to, že vedou k nekalé vyplácení mezd a platů. Kvalifikovaná pracovní síla se vyplácí v různých zemích různě stejnou společností. Můžeme tedy říci, že zaměstnanci jsou placeni podle jejich tržní hodnoty, a ne podle toho, co skutečně zaslouží. To, v dlouhodobém horizontu, vede ke stávkám, menší schopnost udržet si zaměstnance, a problémy s odbory.

Klady: I ​​když budeme diskutovat negativní dopady globalizace, to je také důležité podívat se na pozitiva.

Zvýšení trhu
Jeden z nejlepších výhod globalizace je, že zvyšuje vaše vyhlídky a své příležitosti. Když se podíváte na celý svět jako váš zákazník, se náhle zvýšit své ziskové rozpětí od mnoha záhyby. Podobně větší trh také znamená větší konkurenci. Tak, ceny zboží a služeb bude otevřena pro vyjednávání, a můžete si vybrat, co je pro vás nejziskovější. Nejlepším příkladem je práce. Pokud si nemůžete dovolit práci na jednom místě, můžete se podívat na levnější trhy. Podobně větší trh nabízí mnoho dalších výhod, jako je například více tie-upů, fúzí, akvizic, atd

Cizí měna
Investice do více trzích je další otázka globalizace v oblasti obchodu, ale pozitivní. Ačkoli se to může zdát pozitivní v nominální hodnotě, to devoids místní trh určitých příležitostech. To dává zemí s potenciálním šanci se rozvíjet rychleji. Životní úroveň zlepšuje pro mnohé, a chudoba výrazně snižuje. Ve větším obrázku, bude každá země získat něco od sebe. Tím je zajištěno, že měny nejsou putoval do takové míry, že zůstávají mimo včetně kapacity. To zase zajišťuje, že existuje více stability na globálních finančních vztahů.

technologickým rozvojem.
Vývoj technologie je velkým přínosem pro každou zemi. Technologické pokroky provedené v jednom koutu světa, mohou být sdíleny jinde prostřednictvím globalizace. Lepší technologie, lepší výkon; tím lepší výkon, lepší zisk. Jakmile se podnik se globalizuje, to dozví o různých technologií po celém světě.

Problémy globalizace v podnicích rovněž zahrnovat vliv na životní prostředí vzhledem k jejich expanzi. Vlády dát povolení pro více nadnárodních společností, které mají být zřízena, neboť se tím zvýší investice v zemi. V tomto procesu, lesy a zemědělské půdy jsou zničeny. Globalizace, pokud se provádí správným způsobem, je nejvýhodnější pro jakýkoli druh podnikání. Ačkoli všechny tyto otázky globalizace bude i nadále existovat, bude správné plánování, negativní účinky mohou být zastaveny do určité míry.