GM Skladem: Analýza 5 klíčových zákazníků

General Motors Company (NYSE: GM) je výrobcem globální automobilové a autodílů s tržní kapitalizací 50,6 miliard $ a. Trhy firmy a prodává vozidla pod různými značkami, včetně Chevrolet, Buick, GMC a Cadillac v Severní Americe. automobilové zákazníci GM primární jsou oprávněni prodejců a zákazníků vozového parku, jako jsou půjčovny automobilů, firemních zákazníků a vládních agentur.

Ve fiskálním roce končícím v prosinci 31, 2015, GM hlášeny celosvětové tržby ve výši téměř 5,9 milionů vozidel, která mají velkoodběrateli, včetně více než 20,250 autorizovaných prodejců. Zhruba 60,5% z tohoto obratu došlo v severoamerickém trhu, zatímco jiný 19,2% bylo realizováno na evropském trhu a 10,3% v jihoamerickém regionu. Celkový prodej nových vozů GM v maloobchodě včetně prodeje distribučních spotřebitelům i prodeje GM zákazníkům vozový park a další, činila necelých 10 miliónů vozidel v roce 2015, což GM 11,2% celosvětového automobilového trhu. GM prodává vozů zákazníkům po celém světě. Níže je uveden krátký pohled na některé z těchto klíčových zákazníků.

Amerco

Amerco (NASDAQ: UHAL) je veřejně obchodovatelnou mateřskou společností U-Haul International, Inc., pohybující se a pronájmu skladovací společnosti. Působí prostřednictvím své dceřiné společnosti, Amerco nabízí vozidlo, přívěs a nájmy vybavení především do-it-yourself (DIY) pohyblivé a vytažení zákazníkům. Provozuje také Self-Storage pronájem zařízení a prodává značkové obalový materiál. Amerco má tržní kapitalizaci 7000000000 $ a.

Zdroje Amerco většinu svých nájemních vozidel z GM a jeho konkurent, Ford Motor Company (NYSE: F). Nicméně, to obvykle nakupuje spíše než podvozků vozidel vyrobených vozů. Podvozek patří rám vozidla a pojezdové ústrojí, které Amerco kombinuje s van krabici vlastní konstrukce vytvořit známý profil s U-Haul jedoucím vozidlem. Amerco dokončí proces přizpůsobení ve vlastních výrobních závodech. Ve fiskálním roce končícím 31. března 2015, Amerco představila zhruba 37.000 nových vozidel do provozu na jejich pronájmu flotily. Společnost nemá prozradit podrobnosti svých nákupů od GM.

AutoCanada

AutoCanada, Inc. (TSX: ACQ.TO) je kanadský auto obchodní zastoupení koncernu s tržní kapitalizací 427 milionů $ a. Společnost provozuje 53 obchodních zastoupení v osmi kanadských provinciích, což představovalo pro prodej téměř 63.000 nových i ojetých vozidel v roce 2015. Společnost rovněž poskytuje opravárenské a servisní služby auto a služby automatické opravy po haváriích. AutoCanada provozuje devět General Motors autorizovaných prodejců, které prodávají kombinace čtyř hlavních severoamerických značek vozů GM. prodejců AutoCanada prodal 11,296 nových a ojetých vozidel GM v roce 2015.

AP Eagers

AP Eagers Ltd. (ASX: APE.AX) je australský auto obchodní zastoupení koncernu s tržní kapitalizací 1,5 miliard $ a. Společnost provozuje více než 80 obchodních zastoupení pokrývajících 27 jedinečných značek automobilů a 11 dalších nákladních automobilů a autobusů značky. Své služby poskytuje také automatické opravy a provozuje aukční vozidlo podnikání. AP Eagers provozuje čtyři Holden obchodní zastoupení, což je GM primární auto značky v Austrálii a Australasian region. Firma neuvádí své prodeje vozů značky Holden.

Supreme Industries

Nejvyšší Industries Inc. (NYSEMKT: STS) navrhuje a vyrábí zakázkové užitkových vozidel, specializované nákladní vozidla, obrněná vozidla, těla kamionu a příbuzné produkty. Umístěný v Indianě, společnost má osm výrobních zařízení, která budou sloužit trhy po celých Spojených státech a Kanadě. To má tržní kapitalizaci 201 milionů $ a. Supreme Industries použila GM šasi při výrobě některých vlastních vozidel pro více než dvě desetiletí. Firma neuvádí podrobnosti svého podnikání s GM. Nicméně, v roce 2012, GM uznal Nejvyšší Industries jak nejvyšší-hlasitost zákazníka pro jeho cutaway van podvozku produktu.

Vertu Motors plc

Vertu Motors plc (LSE: VTU), Spojené království je pátou největší auto obchodní zastoupení koncernu, má tržní kapitalizaci 350 milionů $ a. Společnost provozuje 124 obchodních zastoupení pokrývají 19 různých značek vozidel a poskytuje automatické opravy a servis opravy po haváriích. Vertu Motors provozuje 14 GM-autorizované dealery prodávat Vauxhall značkové vozidel. Vauxhall Motors je stoprocentní dceřinou společností General Motors. To vytváří hluboké výběr osobních automobilů a několik lehkých užitkových vozidel na britském trhu. Vertu Motors nehlásí své prodeje vozidla Opel.