Hlavní rozdíly mezi ETF a podílových fondů

Investoři čelí zarážející škálu možností: akcie nebo dluhopisy, domácích i zahraničních, z různých sektorů a odvětví, hodnoty nebo růst. Rozhodování o tom, zda si koupit podílový fond nebo výměna-tradedfund (ETF) se může zdát jako triviální úvahu vedle všech ostatních, ale tam jsou klíčové rozdíly mezi těmito dvěma typy fondů, které mohou ovlivnit, kolik peněz budete dělat a jak to udělat. To je užitečné proto, aby pochopit rozdíly a jak se obrátili ke svému prospěchu.

Podobnosti

Oba podílové fondy a ETF držet portfolia akcií a / nebo obligací a občas něco exotického, jako je například drahé kovy nebo komodit. Musí dodržovat stejná pravidla pokrývající co mohou vlastnit, kolik může být soustředěna v jednom nebo několika podnicích, kolik peněz mohou půjčit ve vztahu k velikosti portfolia, a tak dále.

Nad rámec těchto prvků, cesty rozcházejí. Některé z těchto rozdílů může zdát temný a váhavý, ale mohou vytvořit jeden typ fondu nebo druhá je vhodnější pro vaše potřeby.

Rozdíly

Když se prodat své akcie, stejný proces probíhá v opačném pořadí. Ale nenechte se příliš velkém spěchu. Některé podílové fondy posoudit trest, někdy 1% z hodnoty cenných papírů “, pro prodej brzy, obvykle dříve než 90 dní po nákupu.

ETF investoři nebudou čelit, že vyhlídky. Jak již název napovídá, ETF obchodování na burzách, stejně jako běžné akcie dělat, a na druhé straně obchodu je nějaký jiný investor, jako jste vy, nikoli správce fondu. Můžete nakupovat a prodávat na jakémkoli místě v průběhu obchodní seance na jakoukoliv cenu v okamžiku, kdy na základě tržních podmínek, a to nejen na konci dne, a neexistuje žádný minimální doba držby. To je důležité zejména v případě ETF sledování mezinárodních aktiv, kde je cena aktiva dosud aktualizován, aby odrážel nové informace, ale ocenění na americkém trhu je to má. ETF mohou odrážet novou tržní realitu rychleji než podílové fondy mohou.

Dalším klíčovým rozdílem je, že většina ETFs jsou index-tracking, což znamená, že se snaží, aby odpovídaly přiznání a cenové pohyby indexu, jako je S & P 500, sestavením portfolia, který odpovídá indexu složek co nejpřesněji. Podílové fondy mohou sledovat indexy taky, ale většina z nich je aktivně řízeny; V tomto případě lidé, kteří provozují jim zvednout hospodářství a pokusit se porazit index, který oni ohodnotí jejich výkon proti.

Že může dostat drahý. Aktivně spravované fondy musí utrácet peníze na analytiky, ekonomické a průmyslové oblasti výzkumu, návštěv podniků, a tak dále. , Které obvykle činí podílové fondy dražší běžet – a pro investory vlastnit – než ETF.

ETF = Nižší náklady, účinnější

Ale pasivní řízení není jediným důvodem, proč ETFs jsou obvykle levnější. Index-tracking ETF mají nižší náklady než index-tracking podílových fondů, a hrstka aktivně řízených ETF tam jsou levnější než aktivně řízených podílových fondů.

Je zřejmé něco jiného děje. To se týká mechaniky běží dva druhy fondů a vztahy mezi fondy a jejich akcionářů.

Podílové fondy a ETF jsou oba s otevřeným koncem. To znamená, že počet akcií v oběhu může být upravena směrem nahoru nebo dolů v závislosti na nabídce a poptávce. Jak a proč to dělají, nejsou stejné, nicméně.

Když více peněz přichází do a pak jde ven z podílového fondu v daný den, manažeři mají ke zmírnění nerovnováhy tím, že se peníze navíc pracovat na trzích. Jestli je čistý odliv, budou muset prodat některé podíly, jestli existuje dostatečná náhradní hotovosti v portfoliu.

V ETF, protože se kupující a prodávající podnikají spolu navzájem, manažeři mají mnohem méně co do činění. Poskytovatelé ETF však chtějí cenu ETF (stanovené obchodů během dne) sekat co nejblíže k čisté hodnotě aktiv indexu. K tomu, že přizpůsobení nabídky akcií vytvořením nových akcií nebo vyplácení starých akcií. Cena příliš vysoká? Poskytovatelé ETF bude vytvářet větší zásobu přivést ho zpět dolů. To vše lze provést pomocí počítačového programu, nedotčené lidskou rukou.

Výsledky Struktura ETF ve větším daňovým účinnost, taky. Investoři do ETF a podílových fondů jsou zdaňovány každý rok na základě zisků a ztrát v rámci portfolií, ale ETF zapojit se do menší vnitřní obchodování, a méně obchodování vytváří méně zdanitelné události (tvorba a vykoupení mechanismus ETF snižuje potřebu prodávat ). Takže pokud budete investovat přes 401 (k) nebo jiným daňovým příznivé vozidla, vaše podílové fondy budou distribuovat zdanitelné zisky pro vás, i když jste prostě držel akcie. Mezitím se všichni ETF portfolio, daň bude obecně problémem pouze tehdy, když se akcie prodat.

Co je třeba zvážit při přepínání

ETF jsou relativně nové a podílové fondy byly po věky, takže investoři, kteří nejsou právě začínající ven je pravděpodobné, že držet podílové fondy s vestavěným zdanitelných zisků. Prodejní těchto prostředků může vyvolat kapitálových zisků daně, takže je důležité, aby tento daňové náklady v rozhodnutí přestěhovat se do ETF.

Rozhodnutí se scvrkává na porovnáním dlouhodobý přínos přechodu na lepší investicí a zaplatí více předem na daně oproti zůstat dát do portfolia méně optimálních investic s vyššími náklady (které by mohly být také zátěž na váš čas, který stojí za to něco). Je také důležité mít na paměti, že pokud dar nebo odkázat své portfolio, budete jeden den platit daň z těchto vestavěných zisky. Takže se často jen odklad daně, nikoli se jim vyhnout.

Zlepšení navrhl “daňovou kalkulačku switch” s cílem pomoci s detaily tohoto rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že náklady na každou možnost, dáme vám vědět, jestli je to lepší zůstat nebo switch, vzhledem k tomu, jak dlouho budete investovat na.

Které byste měli používat?

S ohledem na rozdíly mezi těmito dvěma typy fondů, který z nich je pro vás lepší? Záleží. Každý může zaplnit některé své potřeby. Podílové fondy často mají smysl pro investice do temných výklenků, včetně zásoby menších zahraničních firem a komplexu avšak potenciálně odměňující oblastech, jako jsou tržně neutrální nebo dlouhé / krátké akciových fondů, které jsou vybaveny esoterických riziko / odměnu profily.

Ale ve většině situací a pro většinu investorů, kteří chtějí, aby to jednoduché, ETF, s jejich kombinací nízkých nákladů, snadnost přístupu a důraz na sledování indexu, může držet hranu. Jejich schopnost poskytnout expozici různých segmentech trhu přímočaře z nich dělá užitečné nástroje, pokud je vaší prioritou hromadit dlouhodobé bohatství s vyváženým, široce diverzifikovaného portfolia.

Dan Egan je ředitel Behavioral finance a investice na zlepšení, největší, nejrychleji rostoucí automatizovaný investice služba, která pomáhá lidem lépe řídit, chránit a rozšiřovat jejich bohatství přes chytřejší technologie. Dan strávil svou kariéru s použitím Behaviorální finance na pomoc lidem dělat lepší finanční a investiční rozhodnutí. Je autorem několika publikací souvisejících s behaviorální ekonomie. Přednáší na Columbia University, New York University, Wharton Business School a London School of Economics na toto téma.

Stanovení největšího automatizované investiční služby odráží zlepšení LLC má poctu mít co nejvíce klientů, na základě přezkoumání zdokonalení své čísel klientských self-hlášených v SEC Form ADV, přes průzkum zlepšení ze RIA automatizovaných investičních služeb. Stanovení nejrychleji rostoucí automatizované investiční službu odráží zlepšení LLC vyznamenání za získání co největšího počtu nových klientů od 1. ledna 2014, bude založen na revizi zdokonalení své self-ohlásil v SEC Form ADV, přes průzkum zlepšení v automatizovaných investičních služeb.

Viz také: 9 způsobů Goal-Based Investice vede k úspěchu
To je proč ETF portfolio Slouží Radši
Bezpečnostní síť fondy: Proč Tradiční Poradenství je špatně