HSAs mohl dostat Boost Podle Trump

President Elect Donald Trump uvedla svůj záměr na zrušení zákona o cenově dostupnou péči a nahradit jej svobodného tržního systému a jeden z principů jeho plánu by mohlo zahrnovat rozšiřování využití zdravotnických spořícím účtům (HSAs). Tyto účty umožňují poplatníci přispívat daňově odpočitatelné, které lze použít k úhradě nákladů na zdravotní péči. Peníze na účtu roste osvobozeny od daně, pokud výběry slouží k úhradě pro kvalifikované léčebných výloh a majitele účtu může začít čerpání příjmy z nich ve věku 65 let. Tyto účty jsou obvykle spárován s vysokým odečitatelné zdravotního pojištění, které poskytuje pojištěný s poměrně komplexní ochranu.

možné změny

Trump a republikáni chtějí, aby dvě hlavní změny HSAs, že na ně bude přístupnější pro Američany. Trump by rád, aby se jim snáze přenést na dědice, a další republikáni chtějí zvýšit své meze příspěvek téměř zdvojnásobit své současné úrovni. Střadatelé současné době držet kolem 35 miliard milionů $ v 18 z těchto účtů. Současné odečitatelné limity pro tyto účty jsou přinejmenším 1300 $ pro jednotlivce a 2.600 $ pro rodiny s dětmi. Maximální možné out-of-pocket náklady na tyto plány je 6550 $ pro jednotlivce a 13.100 $ pro rodiny s dětmi. Majitelé jednom účtu může přispět až do výše $ 3400 v roce 2017 a rodiny mohou přispět až do výše $ 6.750. Držitelé účtů, kteří jsou alespoň 55 let mohou přispět dalších $ 1,000. (Pro více informací viz: Klady a zápory o zdravotní spořicí účet.)

Trump by rád, aby se Zdraví spořící účty přenosné osvobozením od příjmu příjemce po dědictví. Podle současného zákona, což HSA, která se dědí z manželů je osvobozeny od daně, ale bude počítána jako zdanitelný příjem v případě, že příjemcem je někdo jiný než manžel. Dům mluvčí Paul Ryan a další republikáni také chtít zvýšit limity příspěvek tak, aby odpovídala maximální out-of-pocket náklady limity. Pokud se tak stane příští rok, pak limity příspěvek by vzroste na 6550 $ pro jednotlivce a 13.100 $ pro rodiny s dětmi. Chtějí také, aby manželé přispívat catch-up těchto účtů, a vštípit ustanovení, které umožňuje držitelům účtů zaplatit za kvalifikované léčebných výloh, které vznikly před tím, než HSA byl zřízen budou nahrazeny HSA, za předpokladu, že majitel účtu zakládá na účet do 60 dnů.

Dalším způsobem, jak Trump a republikáni by také mohla povzbudit investory k otevření HSAs by se zrušením Cadillac dani, jeden z klíčových ustanovení zákona o cenově dostupnou péči. Toto ustanovení bude vybírat spotřební daň ve výši 40% ze všech zdravotních plánů s vysokými náklady a je naplánována jít do účinku v roce 2020. Ale Kongres byl rozdělen na této dani a hlasovali loni dát daň off o další dva roky.

Michael Trilli, senior konzultant u finančních služeb poradenské firmy Aite Group, řekl CNBC, že Cadillac daň Zaměstnavatel by mohl být zrušen okamžitě a bude pohánět HSAs. HSAs může být bipartisan síla, která pohání lepších výsledků pro všechny. On pokračoval říkat, že zatímco HSAs se staly populární výhody pro zaměstnavatele, jsou mnohem méně používají ti, kteří nejsou nabízeny tento účet svými zaměstnavateli. Ten předpokládá, že jedním z možných řešení tohoto dilematu by vládní dotace podobné těm, které zaměstnavatelé poskytují, což by mohlo povzbudit lidi, aby otevřít a použít tyto účty a začít jejich financování s jejich vlastními penězi. (Pro více informací viz: Pravidla pro Mít Zdraví spořicí účet (HSA).

Použití HSAs pravděpodobně podstatně zvýšit v blízké budoucnosti. Téměř polovina zaměstnavatelů mohou nabízet zdravotní plán vysoké odečitatelné do dvou let, William Ziebell, výkonný viceprezident pojišťovací makléřské Arthur J. Gallagher & Co., řekl CNBC. On založí jeho předpověď na průzkumu Gallagerem více než 3000 zaměstnavatelů, kteří byla provedena v březnu. Průzkum ukázal, že zhruba třetina zaměstnavatelů v současné době nabízejí HSA kompatibilní plán pro své zaměstnance. Dalších 15% uvedlo, že bude s největší pravděpodobností přijme tyto plány do roku 2018.

HSAs nabízejí výhodu oproti Flexibilní Výdajové účty (FSA), protože neexistuje žádné omezení use-it-nebo-ztratit-it. Fidelity Investments nedávno vydala analýzu jejího 500.000 HSAs s tím, že více než 75% majitelů HSA vlastně ustoupil méně než oni přispěli loni a čtvrtina držitelů účtů nedělal žádné výběry vůbec.

Mnozí zaměstnavatelé své zaměstnance motivují k využívání svého preferovaného dodavatele HSA, ale zaměstnanci, kteří se kvalifikují vysoké odpočitatelné zdravotní pojištění mají možnost zvolit libovolnou poskytovatele chtějí. Nicméně, mnozí zaměstnavatelé učiní pouze odpovídající příspěvky HSA v případě, že zaměstnanec volí preferovaný poskytovatel. HSAs jsou přenosné a lze přesouvat od jednoho poskytovatele k druhému. Poplatky a investiční možnosti jsou klíčové faktory pro tyto účty stejně jako u penzijních účtů.

Sečteno a podtrženo?

Zdravotní spořící účty může rychle stát se preferovaným prostředkem pro zdravotní pojištění pro mnoho Američanů, protože jejich daňové výhody a všestrannost. Trump a republikáni se bude snažit získat opatření prošel, která je činí ještě atraktivnější. (Pro více informací viz: Jak používat HSA pro odchod do důchodu).