Jak banky co do činění s nízkými úrokovými sazbami (WFC, JPM)

Během osmi let od Federální rezervní snížit sazbu federálních fondů téměř na nulu v roce 2008, banky čelí těžký boj udržet ziskovost. Po čtvrt bodu zvýšení sazeb v prosinci 2015, jejich vyhlídky se rozzářil trochu jako Výhled pro úrokové sazby vykazovaly známky utahování. Nicméně, úrokové sazby i nadále pod tlakem kvůli slábnoucí globální ekonomiky a spadu z rozhodnutí Spojeného království opustit Evropskou unii (EU). S výhledu na úrokové sazby zůstávají nízko v dohledné budoucnosti, zisk obraz není moc hezká pro banky. Nicméně, tam může být k něčemu dobré jako nečekané zvýšení hypotečního straně podnikání by se mohla ofsetového zisk tlaky.

Jak nízké ceny ovlivňují Banks

Většina z tlaku zisku pochází z zužující se šíří v úrokových sazeb z úvěrů a vkladů, které byly vyplaceny, které tenčí ven marže bank. Ve stejné době, náklady financování se také zvyšuje. Výnosová křivka, která vykresluje sazby dlouhodobých závazků a krátkodobého dluhu, bylo zploštění. Banky úvěr na základě dlouhodobých sazeb a půjčit si peníze na základě krátkodobých sazeb. Jak se pohybují blíže k sobě, ponechává bankám s tenčími marže a nižší zisk.

Hlavní banky, Wells Fargo & Company (WFC), JPMorgan Chase & Co (JPM), Citigroup Inc. (C) a Bank of America (BAC), jsou všichni očekávají nižší zisk ve druhém čtvrtletí roku 2016. analytici Bank snížili své zisky na akcii (EPS) projekce růstu v chodu do roku 2017. Finanční sektor zaostal na akciovém trhu od roku 2006. Od roku 2011 se tak opět vrací jen 14,70% oproti 28.06% v indexu S & P 500. V roce 2015 se sektor byl ve srovnání se ziskem 5,86% u indexu S & P 500 dolů 1,03%.

Banky Vítání hypotéku Revival

Historicky nízké úrokové sazby se mohou ukázat jako dvousečný meč pro banky v příštím roce. Po zpomalení v loňském roce a do roku 2016, hypoteční úvěry je vyzvednout rychlým tempem. V důsledku pokračujícího poklesu úrokových sazeb, úrokové sazby hypoték klesla na úroveň, která nebyla zaznamenána od roku 2013. Nízká míra uspíšily stávající dlužníky refinancovat a nové dlužníků dostat z plotu. Velké banky vykázaly 115 miliard $ v nových hypoték v průběhu druhého čtvrtletí, což je nárůst o 30% více než v prvním čtvrtletí. Banky očekávají, že trend bude pokračovat i po zbytek roku, který bude generovat neočekávané příjmy. Ve skutečnosti bank nízké úrokové sazby jsou posílení úvěrové obchody napříč všemi kategoriemi, což by mělo přispět ke bank noninterest příjmů, alespoň částečné posunutí na nižší úrokové výnosy.

Řez Tady a tam Gouge

Banky jsou i nadále dělat vše, co mohou snížit náklady, a budou hledat způsoby, jak zvýšit příjmy z poplatků. Spotřebitelé se očekává, že nést hlavní nápor na obou stranách. Na snižování nákladů straně, banky budou pravděpodobně uzavřít fyzické umístění nebo propouštět. JPMorgan se podařilo snížit provozní náklady o 6% oproti předchozímu roku. Na straně výdajů, mohou spotřebitelé očekávat nárůst bankovních poplatků, včetně kontokorentních poplatků, poplatků za používání bankomatů a poplatků z účtu.

Fúze Může Pick Up

I když velké banky by měl být schopen přečkat bouři, některé regionální banky mohou dostat pod tlak nalézt nápadníky. Menší banky jsou mnohem citlivější na změny úrokové sazby, s menší kapacitou pro přepravu nízké půjčky okrajů. V některých případech mohou být schopni prodat své půjčky s cílem zmírnit jejich spodní linie, ale nemusí zlepšit jejich ziskové vyhlídky, pokud úrokové sazby zůstanou nízké. Dosud v roce 2016, došlo k více než 150 fúze nebo akvizice malých a regionálních bank.