Jak bezpečné je cestování na Filipínách?

Na Filipínách, je známý pro své přírodní krásy, od bílé písečné pláže a bohatými korálovými útesy, na okolní hory, sopky a jasně zbarvených rýžové terasy, které přilákaly více než 4,8 milionu turistů v roce 2014, podle Světové organizace cestovního ruchu OSN pro cestovní ruch Přednosti 2015.

Na druhou stranu, v dubnu 2016, US Department of State vydal varování pro cestování některých částech Filipín. A pak je tu nedávné násilí protidrogová zahájena poté, co prezident Rodrigo Duterte nastoupil do úřadu dne 30. června 2016, které mělo za následek více než 1900 úmrtí (cca 36 za den, podle agentury Reuters) ke dni 23. srpna. Jak strach, by měly být turisté? Tady je náš přehled dat.

Světový index míru Rating

Global Peace Index, sestavuje Institut pro ekonomiku a mír, je měřítkem relativního klidu 162 zemí po celém světě (což představuje více than99% světové populace). Index měří míru na základě 22 kvalitativních a kvantitativních ukazatelů, včetně pokračujícího domácího i mezinárodního konfliktu; společenské bezpečnosti a zabezpečení (včetně kriminality); a militarizace. Pro účely této studie 2016, na Filipínách zařadil 139 z 162 zemí.

V závislosti na jeho pozici, každá země má přidělenou barvu, která odpovídá stavu míru “rozsah”, s tmavě zeleno-modrá smyslu velmi vysoké, červené smyslu velmi nízké a žluté pádu ve středu. Na Filipínách je v rozmezí mezi oranžové žluté a červené, což ukazuje na nízký stav klidu.

US Department of State Assessment

Americké ministerstvo záležitostí států cestovat výstrahy a varování průběžně, a cestující pro každý region by měl zkontrolovat, zda obsahuje poznámky před odchodem z domova i ze zahraničí, pokud je to možné. Některé oblasti Filipín představují vyšší riziko než normální, protože pokračujícího násilí spojené s povstalcům a terorismu.

21. dubna 2016, US Department of State vydal aktualizovanou varování cestovní Filipínách, konkrétně s odvoláním na Sulu souostroví, ostrov Mindanao, a jižní oblast Sulu Sea. Kromě toho, “Bezpečnostní zpráva pro nás občany: bezpečnostní Připomínáme, že” ze dne 17.srpna 2016 a propuštěn americkou ambasádou na Filipínách, varoval: “Terčem extremistů se staly sportovních akcí, divadla, trhy, masové dopravních systémů – včetně letecké společnosti a dalších veřejných místech, kde velké davy se shromáždí. Přeplněných nočních klubů, nákupní centra, autobusy a populární restaurace byly také cíle. ” Je zaměřena Američany, aby přezkoumala informace v cestovním varování a nezmínil drog zabíjení.

To může být užitečné odkazem nějaké cestovní výstrahy a varování s mapou země, aby určil, zda vám z plánované trasy bere v nebo v blízkosti některého ze jmenovaných problémových oblastech. Pokud ano, buď změnit své cestovní plány či na vědomí, že vám může být při zbytečná rizika tím, že cestuje do těchto regionů.

Mějte na paměti, že cestovní varování vydané americkým ministerstvem zahraničí zůstat na místě, dokud se situace mění, a je možné, výstraha být v platnosti po dobu let.

Sečteno a podtrženo?

Stejně jako mnoho jiných zemí, na Filipínách má kapsy, kde je více násilí, měly tendenci se vyskytuje i oblasti, které jsou obecně považovány za bezpečné. I když je důležité být si vědom hrozby, to může být nepřesné označovat celou zemi jako nebezpečné, protože zná problémová místa.

Pro ilustraci, by bylo zavádějící označovat celé Spojené státy jako nebezpečné, protože statistik násilných trestných činů v Detroitu a na východ St. Louis.

Je vždy obtížné používat slovo bezpečného o cestování, protože slovo znamená, budete chráněni před – nebo není vystaven – žádnému nebezpečí nebo riziko. To není nikdy případ, bez ohledu na to, kde budete cestovat.

Je lepší myslet na bezpečí “v relativním vyjádření. Tam je aktivní výstraha cestovní Filipínách, ale jen pro některé regiony. Většina ostatních částí národa jsou obecně považovány za bezpečné, jako jiná místa v jihovýchodní Asii.

Jen vy víte, svůj vlastní rizikovou toleranci. Je lepší se vyhnout známé oblasti nebezpečí a budovat svůj itinerář kolem populárních (a zalidněných) turistických destinací. A používat zdravý rozum, stejně jako byste doma.

Poznámka: američtí občané, kteří cestují do – nebo bydlet v – na Filipínách jsou vybízeni k zařazování v oddělení Smart Traveler pro zápis programu státu (STEP), která poskytuje aktualizace zabezpečení a usnadňuje nejbližší amerického velvyslanectví nebo konzulát, aby vás kontaktovat a / nebo vaše rodina v případě nouze.

A pokud si zamilujete na Filipínách natolik, že chtějí přestěhovat nebo odejít tam, přečtěte si článek Jak plánovat svůj odchod do důchodu na Filipínách, najít horní Retirement měst na Filipínách a koupit Beach Condo na Filipínách.