Jak Federální rezervní systém ovlivňuje úrokové sazby hypoték

Na 3,46% v září 2016, podle Bankrate, rychlost na 30-leté pevně úročené hypotéky je stále relativně nízká, a to i poté, co Federální rezervní zvýšila úrokové sazby v prosinci 2015. Zatímco Fed nemá možnost přímo nastavit úrokové sazby hypoték, to dělá vytvoření měnové politiky, které nepřímo ovlivňují těchto sazeb. (Související jaké míry má Fed má?)

Například v reakci na finanční krizi, Federální rezervní systém podnikl neobvyklý krok vyrazí na kvantitativního uvolňování programu, ve kterém koupil up cenných papírů krytých hypotékami a veřejný dluh ve formě státních dluhopisů. Program, který byl zahájen v listopadu 2008 a skončil v roce 2014, zvýšení množství peněz v oběhu ve finančních systémů národa.

Toto povzbudilo banky, aby půjčovaly peníze snadněji. To také vyhnal cenu a jeli dodávku druhy cenných papírů, že Fed koupil. Všechny tyto akce měly za následek zachování úrokové sazby z úvěrů, včetně úrokové sazby hypoték, nízká. (Související kvantitativní uvolňování: to funguje?)

Nástroje měnové politiky

Federální rezervní systém se snaží ovlivňovat ekonomiku, inflace a úrovně zaměstnanosti prostřednictvím své měnové politiky. Jedním z nástrojů, který používá k provádění měnové politiky je stanovení cíle pro sazbu z federálních fondů. To je krátkodobá úroková sazba, za kterou američtí finanční instituce (jako jsou banky, spořitelní a úvěrní družstva, a jiní v systému Federálního rezervního systému) půjčit peníze u sebe přes noc za účelem splnění nařízená úrovně rezervní. Každý poskytování půjček a úvěrů banka vyjednává úrokové sazby individuálně. Společně průměr všech těchto sazeb tvoří sazbu federálních fondů.

Stejně jako u úrokové sazby hypoték, Federální rezervní systém není přímo nastavit sazbu federálních fondů. Místo toho stanoví cíl pro sazbu z federálních fondů a zapojuje do akcí, které mají vliv na rychlost směrem k cíli. Sazba federálních fondů ovlivňuje všechny ostatní ceny včetně krátkodobých a dlouhodobých úrokových sazeb, forex a celou řadu dalších navazujících účinků. V posledních letech se Fed udržuje svou cílovou sazbu federálních fondů na nejnižší že může jít-from .25 procent na .5 procenta.

Významným způsobem Fed může ovlivnit sazbu federálních fondů je tím ovládat další z jeho měnověpolitické nástroje-operace na volném trhu. To je, když Fed nakupuje a prodává státních cenných papírů, jako jsou dluhopisy. Kdy centrální banka chce zpřísnit měnovou politiku a cíle vyšší sazbu federálních fondů, absorbuje peněz ze systému výprodeje státních dluhopisů.

A když chce jednodušší měnovou politiku a cíle nižší sazbu federálních fondů, Fed zapadne do opačného postupu nákupu státních cenných papírů, aby zavedly více peněz do systému. Odkud peníze koupit všechny tyto vládní dluhopisy pocházejí? Jako centrální banky Fed může jednoduše vytvořit peníze.

Kromě zaměření sazbu z federálních fondů a pomocí operací na volném trhu, Fed má také další nástroje, které mají vliv na měnovou politiku. Patří mezi ně měnící se požadavky na bankovní rezervy tím, že je vyšší nebo nižší, měnící se podmínky, za kterých půjčuje bankám prostřednictvím své diskontní oknem a změna úrokové míry to platí o bankovních rezerv to má na vklad.

Dominový efekt

Když Federální rezervní systém dělá to dražší pro banky půjčit zaměřením vyšší sazbu federálních fondů, banky zase přenést vyšší náklady na své odběratele. Úrokové sazby ze spotřebitelských půjček, včetně úrokové sazby hypoték, má tendenci stoupat. A jak krátkodobé úrokové sazby rostou, dlouhodobé úrokové sazby typicky také stoupat. Jak se to stane, a úroková sazba na 10-leté Dluhopis, který ovlivňuje rychlost na konvenční 30-leté hypotéky se pohybuje nahoru, úrokové sazby hypoték také mají tendenci stoupat. (Související Ta složitá pavučina úrokové sazby, úrokové sazby hypoték a ekonomika)

Hypotečních úvěrů nastavit úrokové sazby založené na jejich očekávání budoucí inflace a úrokových sazeb. Dodávka a poptávka po cenných papírů krytých hypotékami také ovlivňuje ceny. Tak, akce Federální rezervní systém má mít dominový efekt z hlediska dopadu na úrokové sazby hypoték.

Sečteno a podtrženo?

Cíle Federální rezervní systém k udržení ekonomické stability a dopady na bankovní úvěrové sazby.

Když Fed chce podpořit ekonomiku, je obvykle stává méně nákladné vzít hypotéku. A když Fed chce došlápnout si na ekonomiku, působí na odtok peněz ze systému, což znamená, že dlužníci budou pravděpodobně platit vyšší úrokové sazby na hypotéky.