Jak Instagram dělá peníze (FB)

Když se Facebook koupil mobilní sdílení fotografií aplikaci Instagram za cca $ 1 miliarda v hotovosti a akciích v dubnu 2012, Instagram byl méně než dva roky starý a neměl příjmy. Dohoda se setkala s rozšířeným výsměch, včetně segmentu na “The Daily Show.” Ale v prosinci 2014, analytici Citigroup říkali, že Instagram stálo 35 miliard $.

Instagram, Facebook a reklama

Instagram dělá jeho peníze z reklamy, stejně jako Facebook. Facebook není vypuknout Instagram je finance, ale v roce 2016 Facebook celkově odvozen asi 97% svých příjmů ve třetím čtvrtletí z reklamy. Příjmy z reklamy za dané čtvrtletí činila 6,82 miliard $, což představuje nárůst o 59% oproti stejnému období před rokem, podle posledního čtvrtletní zprávě společnosti.

Část těchto příjmů téměř jistě pochází z Instagram, která zavedla placenou reklamu na své služby v roce 2013. Od té doby, její inzerenti zahrnuty Nike Inc. (NKE), General Electric (GE) a Walt Disney Co. (DIS).

Neúprosný růst Mobile

Instagram je síla, a hlavní důvod, proč Facebook koupil, je jeho oddaný – a stále rostoucí – mobilní uživatelskou základnu. V listopadu 2016, Instagram hlásí více než 300 milionů aktivních uživatelů za den podle svých internetových stránkách. 80% uživatelů Instagram jsou mimo USA. CEO Facebooku Mark Zuckerberg řekl, že aplikace je na cestě k dosažení 1 miliardu lidí.

Když to koupil Instagram, analytici kritizovali Facebook za to, že malý přítomnost na mobilních telefonech. Mobile byl rostoucí segment Facebook reklamy, což představuje 84% z reklamních výnosů ve třetím čtvrtletí roku 2016, ve srovnání s 78% ze stejném čtvrtletí o rok.

Reklama na Instagram se stále zdokonalují. Jednou z funkcí umožňuje inzerentům zobrazovat prezentace a odkaz na stránky mimo Instagram. Jeho kolotoč reklamy “přinést potenciál vícestránkových tiskových kampaní do mobilních telefonů – s přidanou prospěch braní lidí na webové stránky se dozvědět více,” říká obchodní blogu Instagram je.

Instagram Využívá Značka

Že značka reklama doposud unikal některé z největších internetových konkurentů Facebooku. Blog Stratechery určila závislost na click-through reklamy a neschopnost postavit podnikání v reklamě značky jako jedna z největších slabin Google. Pokud Instagram může vyhrát značnou část tohoto trhu, stala by se, jak Zuckerberg předpovídá, smysluplný podnikání v jeho vlastní pravý.

Sečteno a podtrženo?

Stejně jako mnoho velkých jmen v sociálních médiích, Instagram začal jako zábavný nápad bez jasnou cestu k zisku. Podobně jako její mateřská společnost, Facebook, reklama se stala klíčem k jeho zpeněžení. Vzhledem k tomu, že je v podstatě sdílení fotografií aplikace, jedná se o přirozený základ pro značkové reklamy. Mnoho ikonické společnosti, jejichž značka vizuály jsou okamžitě rozpoznatelné, jako je Nike, byly dychtivě přijali platformu.

Firma se také snaží zůstat v souladu s trendy v odvětví. Dne 21. listopadu 2016 zahájila funkci umožňující sdílení živého videa na Instagram příběhů a mizí fotky a videa pro skupiny na Instagram Direct.

Instagram dodatečně těží z bytí jeden originál a jeden z nejúspěšnějších mobilní prvních sociálních médií aplikací. Jako computing vzdaluje od plochy pro všech částech světa, ale především pro Millenials kteří jsou považováni za digitální domorodce, že je důležité být první v mobilním prostoru platí bohaté dividendy. Instagram je dobré předpoklady být dominantní platformou pro reklamu v 21. století.