Jak jsou dividendy Na IRAs Zdaněna?

Dividend-vydělávat akcie a podílové fondy mohou pomoci váš odchod do důchodu portfolio rostou mnohem rychleji, pokud jste reinvestovat dividendy. Ale mohou být daňová past, když chcete vzít peníze out, zvláště pokud jste investovali své peníze v tradiční IRA.

Daňový Trap vysvětlil

V pravidelném investiční účet, dividend a kapitálových zisků získáte užitek z kapitálových výnosů daňový režim. To znamená, že tyto příjmy by mohly být zdaněny nižší sazbou (od 0% do 20% v závislosti na vaší úrovni příjmů). Například, pokud jste v 10% nebo 15% daňovém pásmu, měli byste platit 0% daně z dividend a dlouhodobých kapitálových zisků. Ti v 25% až 35% daňovém pásmu zaplatí pouze 15% z dividend a kapitálových zisků. Ti v nejvyšším daňovém pásmu, 39,6%, zaplatí pouze 20% z dividend a kapitálových zisků. (Více seeCapital Zisky daní v roce 2015).

Ale když se, že peníze jsou v IRA, může být léčba radikálně lišit v závislosti na typu IRA máte, a pokud chcete odvolat peníze.

Před odchodem do důchodu, peníze v jakémkoli typu IRA skutečně vyhýbá daně. Nebudete platit žádné daně z dividend, které jsou reinvestovány buď Roth IRA nebo tradiční IRA a zůstaly v tomto účtu. Úlovek přichází, když budete chtít vybrat peníze z tohoto IRA. Pravidla se liší v závislosti na typu IRA máte. Zde je, jak pracují pro Roth a tradiční IRAS.

Roth IRA Výběry

Tak dlouho, jak si vybrat peníze investované do Roth IRA po dosažení věku 59½ – a vy vlastnil tento účet po dobu delší než pět let – budete platit nulové daně na výběry, a to i v případě, že výběry zahrnují dividendy. Pokud potřebujete vybrat peníze před 59½, jste povinni platit daně z případných zisků odvoláte ve vaší současné daňové sazby. Nebudete muset platit daně z příspěvků zaplacených do IRA protože peníze byly zdaněny před provedením tohoto příspěvku.

Pokud se rozhodnete vzít peníze před věku 59½, můžete také dlužit pokutu ve výši 10% z veškerých zisků odvoláte, pokud odnětí kvalifikoval pro zvláštní výjimku. Zvláštní výjimky mohou zahrnovat zdravotní postižení, poprvé doma nákup a některé další kvalifikované výjimky. Dokonce i když si splnit zvláštní pravidla výjimky, budete muset platit daně z dividend a kapitálových zisků ve vaší současné daňové sazby. Pro více informací viz bod 5 tajemství, že jste nevěděli o Roth IRAS.

Tradiční IRA Výběry

Většina peněz staženy z tradiční IRA je zdaněn ve vaší současné daňové sazby, která by mohla být stejně vysoká jako 39,6%. Veškeré zisky z výdělků ve vašem účtu IRA nemají prospěch z nižšího hlavního daňového zisky ošetření; jsou zdaněny ve stejné výši jako pravidelný příjem.

Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je, když přispěje k tradičním IRA pomocí peněz, které již byly zdaněny (jinými slovy jste neužil daňový odpočet při vytváření příspěvku). Ale pozor na tomto přístupu: Míchání příspěvky od daně odloženo s zdanitelných příspěvků v tradičním IRA může být noční můrou vyřešit při odchodu do důchodu.

Pokud si vzít peníze z před dosažením věku 59½ budete možná muset zaplatit pokutu ve výši 10% z vkladů a zisků, pokud splňují předpoklady pro zvláštní výjimku.

Sečteno a podtrženo?

IRA je skvělá volba spoření na stáří. Klíčem k úspěchu je znát pravidla pro výběry, než budete investovat, takže nemusíte čelit žádné daňové překvapení při odchodu do důchodu. Tak dlouho, jak si splnit předpoklady pro Roth IRA, která by měla být vždy vaše první volba. Ztratíte daňové přestávku o příspěvku, ale dlouhodobé výhody jsou obecně stojí za to.

Pro více, vidět tradiční a Roth IRAS: což je lepší pro daních ?, Jak moc jsou daněmi z IRA stažení? a jak jsou výběry IRA zdaněn?