Jak jste Andrew Carnegie zbohatnout? 4 x 20 +19

Andrew Carnegie přišla z ničeho, aby se stal jedním z nejbohatších lidí na světě, stejně jako vizionářský filantrop. V roce 1848 jeho rodina emigrovala ze Skotska do Pittsburghu, Pennsylvania, když mu bylo 12 let. Carnegie rychle začal svou legendární kariéru, pracoval svou cestu z továrny kotelny do telegrafního úřadu. Jeho pozice jako telegrafní posel mu dal příležitost setkat se Thomas A. Scott, vrchním inspektorem západní divize Pennsylvania železnice je. Carnegie byl dříč a měl horlivé oko pro rozpoznání příležitostí a lidé, kteří mu mohou pomoci stát úspěšnější.

70. léta

V roce 1853, Carnegie vzal pozici jako osobní telegrafista a asistentem Scotta na železniční společnosti. Jeho pracovní morálka a touha po poznání dojem Scott natolik, aby ho upozorní na blížící se prodejem 10 akcií v Adams Express Company a půjčit mu $ 500 investovat. Carnegieho matka do zástavy svůj dům jako kolaterál, a když dostal svou první dividendu šek ve výši $ 10, Carnegie byl navždy závislý na investicích.

Používat jeho dividend kontroly a železniční plat, Carnegie začal investovat do podniků, které znal, jako telegrafních a železničních společností. Chápal, že výstavba železnice znamenalo delší cesty a že by cestující vychutnat v pohodlí lůžkových vozů. Jeho úspěšná investice do Woodruff Spící služební automobil byl jeho první hlavní výhra a základem Carnegie štěstí.

70. léta

Jak jeho bohatství rostlo, začal brát větší rizika a diverzifikovat své portfolio. Po několika moudrá investiční rozhodnutí v oleji, nechal železnice v roce 1865, se zaměřením na jeho investicemi a stal se partnerem v Keystone přemostí společnost. Vždy na špici, Carnegie uznán železné mosty byly silnější a bezpečnější než dřevěných konstrukcí a investovala do výroby železa.

V roce 1867, Carnegie, spolu s jeho matkou přestěhoval do New Yorku, kde začal prodávat dluhopisy, zatímco přejížděl společností Pittsburgh založené z dálky. V době, kdy konečný bodec byl poháněn do transkontinentální železnice v roce 1869, Carnegie byl k dokonalosti vertikální integrace obchodní strategii, náročné vlastnictví potřebných zdrojů, jejich způsob doručení a konečného produktu.

1870s a 1880s

Následovat občanskou válku, Carnegie vzal další šanci, čímž osud svého majetku v síle oceli. V roce 1872, on cestoval do Evropy a byl svědkem nový způsob, jak vytvořit velké množství oceli, který předtím pouze byly provedeny v malých kelímků ve Spojených státech. Carnegie otevřel svoji první ocelárnu v roce 1875 a koupil jeho hlavního soupeře, Homestead ocelárna, v roce 1883.

Carnegie byl spolehlivý believer v udržet náklady co nejníže, najímání vlna za vlnou zahraničních pracovníků, kteří byli ochotni pracovat dlouhé hodiny za málo plat. Byl také široce známý tlačit na své partnery do vzdát své zisky investovat do rozvoje firmy. Snižování nákladů bylo vždy nejvyšší prioritou pro Carnegie; Nicméně, on vždy vzal každou příležitost investovat do zlepšení výroby.

1890s a 1900s

Carnegieho obrovská říše pokračovala expandovat, a Carnegie Steel Corporation byla oficiálně založena v roce 1892. Přes pokračující expanze a technologických inovací ve výrobě oceli, Carnegie vyrostl společnost do největší výrobní společnost na světě. Volba trávit více času s rodinou, Carnegie prodal svou společnost JP Morgan US Steel Corporation (NYSE: X) za 480 milionů $ v roce 1901, skvěle díky nimž se stal nejbohatším člověkem na světě.

Sečteno a podtrženo?

Věřil být druhý nejbohatší člověk všech dob, vzadu jediný John D. Rockefeller, Carnegieho vrchol čistého jmění, když odhaduje na moderní měnu, by byly přibližně 309 miliard $. Vizionářský kdo stavěl finanční říše přes tvrdou práci, vytrvalost a vypočtené riziko, Andrew Carnegie příběh je skutečně jedním z hadrů k bohatství.