Jak jste Larry Ellison zbohatnout? (ORCL, WFC)

Larry Ellison, zakladatel společnosti Oracle Corporation (NYSE: ORCL) a jmenovitém pátý nejbohatší člověk ve Spojených státech v roce 2016, a to doslova naprogramovat svou cestu k úspěchu po vypadnutí ze dvou po sobě jdoucích vysokých škol. Narodil se v chudé svobodná matka. Nemocné dítě, on byl přijat jeho strýcem a tetou. Ten zemřel před ukončil svou dospívající. Ellison byl stanoven žít svůj život na vlastních podmínek, a to tak vytvoření databázového systému, která změnila svou firmu do miliardového podniku a.

70. léta

Ellison, kolej odpadlík, se točil přes osmiletého řady pracovních míst, která zahrnovala Hoří, má fond, Wells Fargo & Company (NYSE: WFC) a Amdahl Corporation. Na cestě zvedl základní počítačové dovednosti, které se používají jako programátor v Amdahl, kde pracoval na prvním IBM-kompatibilním systému sálového počítače.

V roce 1977, Ellison a dva Amdahl spolupracovníci, Robert Miner a Ed Oates, který byl zahájen vývoj software Labs a byli zaměstnáni CIA vyvinout relační databázový systém (RDBMS) v roce 1978. Ellison s kódovým označením projekt Oracle. Nazval ji Oracle verze dvě, protože věděl, že kupující by přednost tomu, aby na verzi jedna. Programátor rovněž založen svůj systém na nový druh databázového jazyka, který právě četl asi v výzkumné zprávě společnosti IBM: SQL. V době, Oracle stal se tak slavný, to způsobilo jeho tvůrce, aby se stal uveden do Academy of Achievement v roce 1997.

70. léta

Na počátku tohoto desetiletí, Software Development Labs má pouze osm zaměstnanců a příjmy, které sotva dosáhl 1.000.000 $. V roce 1981, IBM byla podepsána dne Oracle a na příštích sedm let, tržby firmy zdvojnásobil do té míry, že Ellison přejmenoval firmu Oracle Corporation po jeho nejprodávanějším produktem. Účetní chyby způsobila Oracle primární emisi akcií (IPO) téměř řídit společnost do konkurzu. Ellison představil nové produkty, nahradil personál, provedený změny řízení a bojoval dál.

70. léta

V roce 1992, Ellison představil populární verze databázového systému s názvem Oracle 7, která se přehnala společnost hřebenu pole pro správu databází. Banky, korporace, vlády, letecké a jiné závisí na počítačovém systému. The Wall Street Journal s názvem Ellison svět je nejlépe placeným výkonným. Miliardář rozšířil svou firmu tím, že koupí podniků, které zahrnovaly Retek, PeopleSoft Hyperion Solutions, Siebel Systems a Sun Microsystems.

70. léta

V jednom jediném čtvrtletí roku 2000 čistý zisk společnosti Oracle zvýšil o 17%. Oracle přežil tech akciová havárie a v listopadu 2000, jeho hlavní objevil na obálce časopisu Fortune coby “další nejbohatšího muže na světě.” Do roku 2014, Oracle Corporation rozrostla do mamutí firmy, která zaměstnávala 130.000 lidí a chlubila čistý zisk ve výši přibližně 185 miliard $. V témže roce, Ellison vzdal svou pozici CEO a stal výkonný předseda a technologický ředitel. V roce 2016 čistého jmění Ellison byla odhadnuta na 50 miliard $, druhý jen k tomu Bill Gates.

Sečteno a podtrženo?

Larry Ellison, narozen na jižní straně Chicaga do svobodné 19-letá matka, vyrostl do jednoho z nejbohatších lidí věků tím, že založí a moderování Oracle Corporation. atributy miliardář svůj úspěch na vytrvalosti a tvůrčího myšlení. Samouk, muž vzal do ruky knihu a začal programování. Ten se vzpíral normy a vzpíral tlak jeho rodiny, aby se stal lékařem. V roce 2016, miliardář řekl třídu absolvování University of Southern California, “Nebojte se experimentovat a vyzkoušet spoustu různých věcí. A nenechte se odradit experti, když jsi napadnout status quo. ” Ellison je adoptivní otec opakovaně řekl svému synovci, že byl k ničemu. V roce 2016 Forbes odhaduje Larry Ellison, že je pátý nejbohatší člověk ve Spojených státech.