Jak jste Sergey Brin zbohatnout?

Sergey Brin je prezident abecedy Inc. (NASDAQ: GOOGL), mateřská společnost největšího světového vyhledávače, Google.com, které Brin spoluzaložil s Larry Pagem v roce 1997. Abecedy, Inc. deštník domy mnoho různorodých společností, včetně YouTube, Google Ventures, hnízdo, Google X a Calico. Brin dohlíží na X laboratoř Google, který spravuje dobře-propagoval projekty “moonshoot”, včetně Google brýle, křídlo, Loon a autonomních vozidel. S čistým jměním 35,8 miliardy $, od července 2016, je 13. nejbohatší miliardář na světě a 10. nejbohatším člověkem ve Spojených státech. Časopis Forbes ho hlasovali 30. na svém seznamu nejmocnějších lidí v roce 2015.

Začátky

Narodil se v Moskvě, Rusko, 21. srpna 1973, Sergej Michajlovič Brin přistěhoval s jeho rodinou do Spojených států v roce 1977. Brin rodiče Michael a Eugenia snažil se osvobodit svou rodinu z útlaku náboženství bázi, který byl společný pro Židy v Rusku v té době. Brin otec se stal profesorem matematiky, zatímco jeho matka byla výzkumník v NASA. Brin vystudoval University of Maryland, s bakalářský titul s vyznamenáním v oboru počítačových věd a matematiky v roce 1993. Brin navštěvoval Stanford University, který ve stejném roce a setkal se Larry Page při orientaci školy. Oni okamžitě kliknul na intelektuální úrovni a spoluautorem papír s názvem Anatomie ve velkém měřítku hypertextual webový vyhledávač, který se stal předchůdcem plán pro Google.cz.

Larry Page v čele webový prolézací projekt BackRub na Stanfordu, který využil technologii PageRank algoritmus. Technologie odlišuje od stávajících vyhledávačů využitím význam zpětných odkazů při hledání na webu. V roce 1996, BackRub stáhl a indexovány 75 milionů HTML URL a 30 milionů HTML stránek. V roce 1997, BackRub oficiálně změnila svůj název na Google vyhledávače.

Google.com

Sergey Brin a Larry Page oficiálně vsunutý Googlu 4. září 1998, poté, co byl financován Andy Bechtolsheim, zakladatel společnosti Sun Microsystems. Vyhledávač Google dosaženo rychlého popularity a růst, protože uživatelé byli ohromeni rychlost, přesnost a účinnost této technologie. Google předčil Yahoo jako vrchol vyhledávače do dvou let. Microsoft Corporation (NYSE: MSFT) najal firmu pro případnou akvizici v říjnu 2003. Google oficiálně zahájil jeho počáteční veřejnou nabídku (IPO) na 19. srpna 2004. Nabídka vedl Goldman Sachs a Morgan Stanley za 19,6 milionu akcií nabízených za 85 $ za akcii, cenit společnost na 23 miliard $ tržní kapitalizace. Je ironií, že soutěžit vyhledávač Yahoo (NASDAQ: YHOO) pěkně profitovaly na IPO díky svému 2.700.000 akcií sázce. Vzhledem k relativně tenké plováku, akcie prudce více než 400% od srpna 2004.

Spoluzakladatelé Brin a Page se stal miliardáři s jejich kombinovaným vlastnického podílu ve výši 30% z nesplacených akcií. Aby se udržela kontrolu, Brin a Page realizovali strukturu dvojí Třída podíl složený z akcií třídy A a třídy B. Třída B obdržel 10 hlasů, na rozdíl od akcií třídy A s jediným hlasováním. Akcie třídy B jsou drženy pouze klíčové zasvěcenci a neobchodují na veřejných burzách. Google byl přidán do standardní a Poor 500 (S & P 500) indexu v březnu 2006.

Abeceda, Inc.

Objem vyhledávání míra meziroční růst Google v průměru mezi 40 a 60% z let 2001 až 2009. Jak června 2016, Google stále dominuje s globálním podílem na trhu vyhledávání motoru na 70,16%. Google diverzifikovala své zdroje příjmů a projekty prostřednictvím akvizic a spin-off. Pro zajištění větší transparentnosti pro investory a ilustrovat autonomii z mnoha společností, které působí odděleně od hlavního vyhledávače podnikání, Brin a Page reorganizované pod mateřská holdingová společnost abecedy Inc. dne 2. října 2015. Larry Page se stal CEO abecedy Inc. a Sergej Brin se stal prezidentem. Google je největší dceřinou společností abeceda, který ještě vlastní YouTube, Android a Google Search. Některé z jeho dalších dceřiných patří Google Fiber, vykružovačka, Verity, Calico, Google Ventures (GV), Google Capital, X a chodníku Labs. Společnost plánuje růst, aby zahrnovala více než 26 dceřiných společností.